Si të fitoni paratë nga faqja juaj e WordPress në Cryptocurrency

Si të fitoni paratë nga faqja juaj e WordPress në Cryptocurrency

Shumë njerëz po dëshirojnë të shalojnë valën e ndërtimit të uebfaqes së cryptocurrency. Me kaq shumë njerëz që kërkojnë të mësojnë rreth monedhave të ndryshme dhe të investojnë është një kohë e shkëlqyeshme për të rrëmbyer një nga temat tuaja të preferuara të cryptocurrency WordPress dhe për të ndërtuar blogun tuaj. Por një numër befasues i atyre që kanë ndërtuar tashmë një uebfaqe ose blog të dedikuar për cryptocurrency, nuk kanë të dhëna se si ose pse të fitojnë para nga faqja juaj e WordPress për cryptocurrency.


Këtu do të ndaj me ju disa ide për të përfituar nga faqja ose blogu juaj i kriptocurrency. Ju lutem vini re! Nëse nuk keni një uebfaqe cryptocurrency, megjithatë, lehtë mund të ndërtoni një të tillë duke përdorur temën e Crypton WordPress. Ajo ka gjithçka që ju mund të keni nevojë për të ndërtuar faqen tuaj.

Tema e WordPress Crypton

Ky shabllon vjen i mbushur me një grup lëkure për blogun, revistën, trajnerin dhe një dyqan cryptocurrency. Skindo lëkurë është krijuar saktësisht për të përshtatur një mikro ngrohtë, kështu që nuk do të duhet të bëni shumë rregullime shtesë të dizajnit ose funksionimit për të bërë tematikë të funksionojnë për ju.

Cilat janë opsionet tuaja?

Ndërsa me siguri ka një numër të pafund mënyrash për të fituar para me WordPress, ne do të përqendrohemi në strategjitë kryesore të fitimit të parave posaçërisht për ata që janë të interesuar për monedhat e kriptocentraleve. Mos u shqetësoni se kjo listë ka vetëm katër artikuj, kur të arrini të shtypni levat e duhura, do të keni mundësi të arrini të ardhura të konsiderueshme dhe ndoshta edhe të hiqni dorë nga ajo 9 deri në 5 punë.

Pra, këtu mënyrat më të lehta për të fituar paratë në faqen tuaj të WordPress-it për cryptocurrency:

 • programet e bashkëpunimit
 • shtojcat e minierave
 • reklamat në internet dhe celular
 • postimet e miqve

Këto janë katër shtyllat e fitimit të parave që çdo pronar i faqes së internetit të kriptocurrency duhet të ketë në mendje dhe të mbështetet në të.

Programet e Filialit

Tani për tani ka shumë shkëmbime të cryptocurrency, ku njerëzit mund të shndërrojnë paratë në kripto, dhe secila prej këtyre shkëmbimeve ka një program bashkëpunimi, ku mund të regjistroheni dhe të dorëzoni çon në shkëmbimin për të cilin jeni të interesuar.

Këtu janë 25 investitorët e zakonshëm të shkëmbimeve të zakonshme që përdorin investitorët që mund të dëshironi të merrni parasysh:

 1. etoro.com
 2. cryptogo.com
 3. www.binance.com
 4. 24option.com
 5. localbitcoins.com
 6. coinbase.com
 7. xcoins.io
 8. cex.io
 9. changelly.com
 10. paxful.com
 11. coinmama.com
 12. kraken.com
 13. poloniex.com
 14. gemini.com
 15. blockchain.info
 16. coinexchange.io
 17. bitcoin.de
 18. bithumb.com
 19. coinatmradar.com
 20. bit-z.com
 21. bitso.com
 22. bitpanda.com
 23. quadrigacx.com
 24. gate.io
 25. coincheck.com
 26. e kështu me radhë…

Shtë qesharake, por kjo është vetëm një listë e vogël e shkëmbimeve që u krijuan kohët e fundit, por është një vend i mirë për të filluar. Gjithmonë lexoni kushtet e shtypura dhe të marrëveshjes për të gjetur programet që ju besoni.

Nëse nuk jeni të ri në programet e bashkëpunëtorëve ata punojnë si më poshtë: dikush viziton faqen tuaj te internetit ku gjen informacion të dobishëm për kriptocurrency ose një përmbledhje të një shkëmbimi nga lista e mësipërme, ju përfshini lidhjen tuaj të veçantë të referimit (ai përmban id tuaj të Filialit) në artikull, nëse personi që lexon klikon në lidhjen tuaj dhe harxhon para në para, do të merrni një shpërblim të parave (ose një “komision shoqëror”). Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të ardhurat e përgjithshme pasive nga faqja e internetit tuaj. Vetëm sigurohuni që të ndiqni ligjet e vendit / qytetit tuaj dhe të zbuloni se jeni duke përdorur lidhje shoqërore në përmbajtjen tuaj në përputhje me rrethanat.

Pllaka Minierash

Një mënyrë tjetër për të fituar paratë në faqen tuaj të WordPress-it për kriptocurrency është me shtojca minierash që përdorin burimet kompjuterike të vizitorëve tuaj të faqes në internet. Ndërsa kjo mund të duket si një opsion i mrekullueshëm për të gjeneruar ndonjë monedhë shtesë, është një rrugë mjaft e rrëshqitshme. Jo të gjithë njerëzit do të bien dakord të ndajnë burimet e tyre me ju, gjë që mund të rezultojë në një normë të rritur të fryrjes.

Ju lutem vini re! Ju DUHET të paralajmëroni vizitorët tuaj që faqja juaj në internet ka një program minierash që funksionon në sfond. Vendosni një flamur në të gjithë faqen (ashtu si ata që paralajmërojnë përdoruesit në lidhje me përdorimin e cookies) duke i njoftuar ata që do të minieroni disa monedha duke përdorur pajisjen e tyre dhe t’u jepni atyre zgjedhjen ose të pajtohen ose të ju ndalojnë të përdorni burimet e tyre.

Ka pasur mjaft skandale që lidhen me skriptet e minierave të shfletuesve duke u dhënë atyre disi një emër të keq. Vetëm vitin e kaluar u zbulua se dikush kishte instaluar një skenar për të minierë monedha Monero në Uebfaqja CBS Showtime.

Pra, nëse jeni 100% i sigurt se dëshironi ose keni nevojë për të pasur një plugin të tillë në faqen tuaj të internetit WordPress, ndjehuni të lirë të zgjidhni midis këtyre artikujve.

Miner Miner i thjeshtë – Hive monedhash

Miner Miner i thjeshtë - Hive monedhash

Monero Simple ju mundëson të fitoni para duke minieruar monero duke përdorur CPU vizitorët. Avantazhi i kësaj shtojce është se ju mund të kontrolloni (ose “mbyt”) CPU-në tuaj të përdoruesve, si dhe të përfshijë një widget në faqen tuaj të internetit në mënyrë që përdoruesit të shpejtojnë, ngadalësojnë ose fikin minierat nëse dëshirojnë. Karakteristikat kryesore të shtojcës Simple Miner janë:

 • Minave në CPU të Përdoruesve
 • Pajisjet për të rritur, zvogëluar ose ndaluar minierat
 • Mundësitë e paraqitjes së shiritit të lartë / fund dhe paraqitjes së njoftimit
 • Opsionet e kontrollit vizual për tekstin, ngjyrën, etj
 • Statistikat për hashes gjithsej, hash në sekonda, gjithsej monero në pritje të pagimit

WP Monero Miner duke përdorur monedhën koshere

WP Monero Miner duke përdorur monedhën koshere

Me plugin falas WP Monero Miner ju mund të fitoni para duke minieruar monero përmes monedhës koshere. Shtojca përfshin një widget të dobishëm në mënyrë që vizitorët në sitin tuaj të fillojnë / ndalojnë minierat. Dhe nëse rriteni në versionin pro të shtojcës, do të keni mundësinë të përdorni një kode të veçantë të përmbajtjes së mbrojtur që do të zhbllokojë përmbajtjen premium pasi të jetë minuar një shumë specifike. Më shumë veçori shtesë të WP Monero Miner përfshijnë:

 • Formulari i hyrjes captchas PoW (“Prova e punës”)
 • Widget Miner për të filluar / ndaluar dhe kontrolluar shpejtësinë e minierave
 • Azhurnim pro për kode të shkurtra, shabllone, mbrojtje adblock dhe më shumë

Minator SpareChange

Minator SpareChange

SpareChange është një mënyrë e thjeshtë për të ekzekutuar një minator në bazë JavaScript në faqen tuaj të internetit me ndihmën e një shtojcë të thjeshtë për t’u përdorur WordPress. Ekziston një popup i integruar që mund të përdorni për të njoftuar lexuesit tuaj që jeni duke minierë, në mënyrë që të mund ta zgjedhin ose çaktivizojnë atë. Por një tipar me të vërtetë i lezetshëm i SpareChange është se zbulimi i reklamave të reklamave është i përfshirë (edhe me shtojcën falas). Karakteristikat kryesore që duhet të dini janë:

 • Kontrolli GUI i opsioneve minerare
 • Pragu më i ulët i pagës SpareChange.io (0.05XMR
 • Kontrolli i API
 • Vendosni shpejtësinë e minierave
 • Detektimi automatik për të zvogëluar ndikimin e CPU-së
 • Widget e pëlqimit pop-up
 • Zbulimi i bllokut reklamues

Miniferi i Moonify – Monero (XMR)

Miniferi i Moonify - Monero (XMR)

Minify monero Moonify do t’ju ndihmojë të fitoni të ardhura shtesë nga faqja e internetit tuaj duke përdorur CPU-në e vizitorit të faqes suaj (me pëlqimin e tyre natyrisht). Kjo shtojcë nuk është një minator në sfond – shiriti i brendshëm i njoftimeve ju bën të lehtë vizitorëve tuaj që të zgjedhin ose të zgjedhin në çdo kohë ashtu siç dëshirojnë. Por me kontrollet e shpejtësisë dhe analitikët e përfshirë e bëjnë atë shumë të lehtë dhe të dobishëm për t’u përdorur. Karakteristika te tjera:

 • Miniera e CPU
 • Përfshirë shiritin e shpejtësisë së minierave
 • Shirit i njoftimeve të poshtme për pëlqim
 • Analitika për hashe, seanca, pajisje, etj

Reklama në internet dhe celular

Reklamat në uebfaqe mund të ndahen në disa lloje. Ju ose mund të shtoni kod në faqen tuaj të internetit për të shfaqur reklama bazuar në rrjetin që po përdorni dhe përvojën në internet të përdoruesit, ose të shesë hapësirë ​​reklamimi në faqen tuaj të internetit ku pronarët e faqes dhe të produktit mund të vendosin reklamat e tyre (me miratimin tuaj).

Google AdSense

Google Adsense

Opsioni më i popullarizuar dhe i besueshëm është rrjeti i reklamave Google AdSense. Përdorimi i tij është mjaft i thjeshtë nëse ndiqni udhëzuesin tonë Google Adsense për WordPress. Por në thelb gjithçka që duhet të bëni është:

 • Regjistrohu një llogari
 • Merre atë të aprovuar
 • Shtoni kodin e banderolës në disa zona widget në uebfaqen tuaj

Sistemi do t’u tregojë përdoruesve reklama të personalizuara bazuar në përvojën e tyre në internet dhe sa herë që dikush godet një reklamë banerore, do të merrni një shpërblim monetar për këtë. Disa njerëz arrijnë të marrin më shumë se mijëra në muaj vetëm nga AdSense.

BuySellAds

BuySellAds

BuySellAds është një treg dixhital i hapësirës së reklamave. Aty mund të blini ose shisni hapësirë ​​reklamimi në bloge dhe faqe në internet me hi-trafik. Nëse burimi juaj ka mjaft trafik, mund të regjistroheni si burim dhe të shesin hapësira banderolash në faqen tuaj të internetit (Coindesk për shembull është duke u ngarkuar 30CPM, e cila me përshtypjet e tyre mujore të vlerësuar 13 milion mund të gjenerojë shumë më shumë se $ 100k çdo muaj).

Nëse nuk ju pëlqen BuySellAds për ndonjë arsye, ka shumë mundësi të tjera reklamimi dhe programe të bashkëpunimit për faqet e WordPress për të përdorur.

Postime për mysafirë

Dhe së fundi, kemi arritur pikën e fundit të kësaj pjese: postimet e të ftuarve. Ky është lloji më i lehtë i fitimit të parave, por 100% varet nga sasia e trafikut që merr faqja juaj në internet. Sa më e madhe të jetë sasia juaj mujore e seancave, aq më e lartë është çmimi që mund të ngarkoni për një post të vetëm.

Blogjet me 30K seanca në muaj mund të paguajnë të paktën 100 dollarë për postim në blog, ndoshta më shumë në varësi të autoritetit të tyre në kamare. Nëse doni të ndërtoni një rrjedhë të qëndrueshme të të ardhurave nga vizitorët, duhet të siguroheni që keni trafik të mjaftueshëm për të tërhequr blogerët dhe pronarët e faqeve. Jini të kujdesshëm në krijimin e përmbajtjes cilësore dhe sigurohuni të jeni aktiv në mediat sociale për të krijuar faqen tuaj.

Mos harroni të krijoni një faqe dhe ta shtoni atë në futboll ose në kryesore, në mënyrë që vizitorët tuaj të zbulojnë lehtësisht gatishmërinë tuaj për të pranuar postimet e miqve.

Filloni të fitoni para nga faqja juaj e WordPress Cryptocurrency sot

Tani që dini se si të fitoni paratë në faqen tuaj të WordPress-it për kriptocurrency, shkoni bëjeni! Farë po pret? Ka mjaft monedha që duhet të bëhen nëse zbatoni një (ose të gjitha) strategjitë e listuara më lart. Nëse keni ndonjë pyetje mos ngurroni të pyesni më poshtë. Ose nëse keni strategji të tjera për të fituar paratë në faqen tuaj të WordPress cryptocurrency, ndajini ato në komente – ne thjesht mund t’i shtojmë ato në këtë post.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map