Si të krijoni një Uebfaqe Rishikimi me WordPress, 4 Elementet Kryesore

Si të krijoni një Uebfaqe Rishikimi me WordPress, 4 Elementet Kryesore

Fillimi i një uebsajti për rishikim është një mënyrë popullore për të integruar marketingun e filialeve në planin e biznesit tuaj. Plus, ka shumë mundësi të tjera në faqet e internetit të rishikimit që janë fitimprurëse nëse thjesht dini se si t’i zbatoni ato në mënyrë korrekte. Sidoqoftë, mund të mos jeni të sigurt se si të filloni ndërtimin e këtij lloji të sitit.


Theështja kryesore është të filloni me një plan të fortë, dhe të dini se çfarë karakteristikash dhe funksionaliteti do të kërkojë faqja juaj. Disa elemente jetike, tabela të tilla krahasimi dhe një sistem vlerësimi, me siguri do të luajnë një rol. Ekzistojnë gjithashtu shumë shtojca dhe mjete që mund të zbatoni që do t’ju ndihmojnë të krijoni një sit të suksesshëm të rishikimit.

Në këtë postim, ne do të flasim përse mund të dëshironi të krijoni një sit shqyrtimi, pastaj të diskutoni elementet thelbësore që dëshironi të përfshini. Gjatë rrugës, ne do t’ju tregojmë se si të integroni disa mjete të dobishme me WordPress, në mënyrë që të filloni në rrugën e duhur. Le të fillojmë!

Pse Mund të Dëshironi të Krijoni një sit Shqyrtimi

Faqja e Shqyrtimit të Nerdwallet

Nerdwallet është një sit me trafik të lartë që ofron komente për kartat e kreditit dhe shërbimet financiare.

Konsumatorët përdorin faqet e rishikimit për të mësuar informacione rreth produkteve ose shërbimeve të veçanta. Këto faqe zakonisht përmbajnë listat e produkteve, vlerësimet e klientëve dhe vlerësimet bazuar në ato vlerësime. Ka shumë arsye që ju mund të dëshironi të krijoni sitin tuaj të rishikimit, të tilla si:

 • Krijoni një sit Filialin ose gjeneroni të ardhura nga reklamat: Nëse qëllimi juaj është të gjeneroni të ardhura nga reklama ose bashkëpunëtorët, një sit i rishikimit ju mundëson ta bëni këtë ndërsa siguroni një shërbim të dobishëm për konsumatorët.
 • Tërheqni një audiencë më të madhe për biznesin ose blogun tuaj: Nëse aktualisht jeni duke botuar një blog ose uebfaqe biznesi, prezantimi i vlerësimeve mund të rrisë numrin e goditjeve që merr faqja juaj përmes kërkimeve dhe të sigurojë informacion të dobishëm për audiencën tuaj.
 • Vendosni veten si autoritet: Fitimi i autoritetit brenda një vend ose një industri është e lehtë për t’u bërë me një sit shqyrtimi.
 • Ndani mendimet dhe mendimet tuaja: Nëse keni diçka për të thënë në lidhje me produkte ose shërbime të caktuara, një sit shqyrtimi ju lejon të ndani mendimet tuaja me të tjerët.

Sigurisht, gjithmonë duhet të bëni detyrat e shtëpisë tuaj përpara se të filloni ndonjë lloj të ri siti. Pavarësisht nga qëllimi i sitit tuaj të rishikimit, ka disa elementë thelbësorë që pothuajse me siguri dëshironi t’i përfshini.

4 Elementet thelbësore të një siti të lartë të trafikut

Pamja e faqes suaj dhe lehtësia e përdorimit janë të rëndësishme për përdoruesit tuaj fundorë, ndërsa me siguri jeni të interesuar për një sit që është i lehtë për tu mirëmbajtur dhe gjeneruar shumë trafik apo çon. Katër elementët e mëposhtëm të vendeve të shqyrtimit të trafikut të lartë do t’ju ndihmojnë të arrini këto qëllime dhe janë relativisht të lehtë për t’u zbatuar.

1. Shembulli i sitit për rishikim të përsosur

Modeli juaj u jep lexuesve përshtypjen e parë të faqes tuaj, dhe zgjedhja e saktë përmirëson përvojën e tyre dhe i inkurajon ata të kthehen për më shumë. Për më tepër, shablloni i faqes suaj të rishikimit do të ndihmojë në përcaktimin se sa e lehtë është të zbatoni tiparet që do t’ju duhen (përfshirë ato të listuara në disa seksione të ardhshme).

Këtu janë disa nga gjërat kryesore për tu kërkuar në një shabllon të faqes së rishikimit:

 • Fleksibiliteti i projektimit. Kur krijoni faqen tuaj, ju dëshironi të mendoni për një afat të gjatë. Ju nuk dëshironi një shabllon që ju bllokon në të njëjtin dizajn përgjithmonë.
 • Integrimi i prizës. Ndërsa faqja juaj rritet, do të zbuloni shtesa të reja për t’ju ndihmuar të menaxhoni dhe përmirësoni atë. Ju dëshironi të zgjidhni një shabllon që lejon integrimin e lehtë të shtojcave.
 • Përgjegjësia në celular. Shumica e konsumatorëve kanë qasje në internet përmes pajisjeve mobile. Sigurimi që modeli juaj është i përgjegjshëm që nga fillimi, ju vë përpara kurbës.

Ju mund të shtoni shumicën e këtyre elementeve në faqen tuaj përmes vlerësimit dhe rishikimit të shtojcave të WordPress. Në veçanti, ne rekomandojmë buxhetin miqësor recensues:

Shtojca Rishikues.Rishikuesi ju mundëson të vendosni vlerësime dhe tabela krahasimi brenda postimeve, faqeve të blogut dhe llojeve të postave me porosi. Nuk ka kufij për llojet e vlerësimeve që mund të krijoni, dhe vizitorët tuaj mund të lënë përshtypjet e tyre me lehtësi. Për më tepër, çdo shabllon i siguruar nga kjo shtojcë ka një plan urbanistik të përgjegjshëm.

Për të filluar me Rishikuesin, do të duhet të regjistroni licencën tuaj pas instalimit të shtojcës. Shko tek recensues në pultin tuaj, dhe pastaj zgjidhni Liçensë. Ju do të duhet të plotësoni formularin me emrin e përdoruesit dhe kodin e blerjes. Pas kësaj, mund të filloni të shtoni vlerësime, rezultate dhe vlerësime.

2. Një sistem i qëndrueshëm i vlerësimeve

Konsumatorët kanë tendencë t’i besojnë rishikimeve të verifikuara në internet, por vetëm nëse janë të qëndrueshëm dhe të besueshëm. Kur zgjidhni një shtojcë të sistemit të vlerësimit, do të dëshironi të kërkoni karakteristika specifike që ju mundësojnë të zbatoni me lehtësi vlerësimet në faqen tuaj. Do të dëshironi gjithashtu të siguroheni që shtojca në vetvete të ketë vlerësime të ngurta, është fleksibël dhe e lehtë për t’u përdorur dhe integron mirë me modelin tuaj. Le të Shqyrtimi i plotëson të gjitha këto kritere dhe më pas disa:

Le të Shqyrtojmë Shtojcën

Le të Rishikojmë është një shtojcë premium që funksionon pa probleme me fundin e prapambetur të WordPress, dhe ju mundëson të shtoni kritere të pakufizuara, butona unikë dhe madje një listë të mirat dhe të këqijave në vlerësimet tuaja. Ai gjithashtu përmban një dizajn të përgjegjshëm dhe ofron formate të shumta të personalizueshme. Fillimi me këtë shtojcë është i thjeshtë, dhe dokumentacioni i plotë është në dispozicion në menunë e administratorit pasi të jetë instaluar.

3. Copa të pasura

Kur kërkoni diçka në internet, rezultatet që shihni zakonisht përfshijnë një lidhje dhe tekst përshkrues. Ky tekst, ose ipp copëza e pasur ’, përshkruan faqen për përdoruesit dhe motorët e kërkimit. Prandaj, duke përfshirë copa të pasura ndihmon në përmirësimin e renditjes së motorëve të kërkimit dhe normave të klikimit.

Për të zbatuar këtë veçori, ju sugjerojmë të jepni Të gjitha në Një Pëlhura të pasura me një Schema.org provoni:

Plugin Gjithë në Një Skemë.

Përveç sigurimit të llojeve të shumta të përmbajtjes, është i thjeshtë për tu instaluar dhe ka një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur. Ai përfshin të gjitha llojet e zakonshme të skemës, të tilla si fotot, vlerësimet dhe çmimet, dhe është plotësisht i përshtatshëm përmes zonës së administratorit të WordPress. Kjo shtojcë ju mundëson gjithashtu të konfiguroni postimet për të shtuar më shumë informacione për motorët e kërkimit. Nëse keni ndonjë pyetje pas instalimit të tij, mund të përdorni miqësoren e zhvilluesit forumi i komunitetit.

4. Tabelat e krahasimit

Kur drejtoni një sit shqyrtimi, shpesh dëshironi të krahasoni shumë produkte me një shikim. Kjo është ajo ku tabelat e krahasimit vijnë në dispozicion. për fat të mirë, TablePress ju mundëson të shtoni tabela me sa më shumë rreshta dhe kolona sa të keni nevojë, dhe të personalizoni stilet e tyre pa përdorur asnjë HTML:

Shtojca TablePress.Me këtë shtojcë, ju lehtë mund të menaxhoni tabelat tuaja përmes zonës së administratorit të WordPress dhe t’i shtoni ato kudo brenda temës suaj. Kjo është një mënyrë e përkryer për të krahasuar produkte të ndryshme bazuar në çmimin, karakteristikat kryesore, performancën dhe më shumë – duke siguruar audiencën tuaj me informacion jetësor që ata nuk do të duhet të kërkojnë. Pjesa më e mirë është që edhe fillestarët nuk do të kenë asnjë problem për të filluar me TablePress.


Ndërtimi i një siti rishikimi është një mënyrë e zgjuar për të rritur audiencën tuaj, trafikun, dhe madje edhe të ardhurat e marketingut në bashkëpunëtorë. Për fat të mirë, komuniteti WordPress e bën procesin më të lehtë duke siguruar shumë shtesa të dobishme dhe të zbatueshme me lehtësi që ofrojnë funksionalitetin e nevojshëm.

A keni ndonjë pyetje se si të ndërtoni një sit të rishikimit të trafikut të lartë? Na tregoni në seksionin e komenteve më poshtë!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map