Udhëzues Ultimate për Temat Falas WordPress

Udhëzues Ultimate për Temat Falas WordPress

Nëse jeni duke u përgatitur vetëm të bëni hapat tuaj të parë lart në malin e zhvillimit të internetit, ky udhëzues i fundit mund të jetë një burim i duhur për ju.


Këto ditë, duket se nuk duhet të krijosh një faqe në internet. Selfshtë e vetëkuptueshme. Pavarësisht nëse drejtoni një shërbim të vogël për ofrimin e furrave ose jeni në procesin e patentimit dhe zhvillimit të një shpikje të shkëlqyeshme, është e pamundur të mbingarkoni rëndësinë e një prania në internet për çdo biznes në botën e sotme të lidhur. Dhe këtu hyn një faqe në internet. Uebsajti është identiteti yt në internet. Lajmi i mirë është se me WordPress Kushdo platformë CMS mund të ndërtojë faqen e tij / saj pa e shpenzuar një krah dhe një këmbë në të. Eureka!

Fakti që WordPress është një platformë falas me burim të hapur me një oqean i pakufishëm me tema falas dhe premium, është ajo që e bën atë të mrekullueshme. Fakti që ka shumë që mund të bësh me të falas, është ajo që u bën thirrje njerëzve. Le të themi, me WordPress njerëzit mund të provojnë idetë e tyre për të ndjekur ëndrrat, hobi dhe dëshirat e tyre. Megjithëse pengesa më e madhe është shpesh zgjedhja e temës së duhur të WordPress. Me kaq shumë zgjedhje mund të bëhet konfuz.

Lajmi i mirë është se ka një sasi dërrmuese temash falas WordPress të disponueshme në internet. Lajmi i keq është se ka një sasi dërrmuese të temave falas të WordPress atje për ju që të provoni.

Në fakt, nuk ka asgjë të keqe në përdorimin falas Tema e WordPress – mbani në mend atë që jeni dhe nuk po merrni.

Farë është një temë falas për WordPress?

Për të filluar, një temë falas për WordPress është një nga mënyrat më të lehta dhe më të lira për të ndërtuar një faqe në internet falas, per hir te Pete! Një temë falas për WordPress është vetëm diçka për të ndihmuar njerëzit që nuk kanë shumë para, por kanë një dëshirë dhe një ëndërr. Për më tepër, ata janë të gatshëm të punojnë për atë ëndërr më vete. Temat e lira janë të shkëlqyera për ato me një buxhet dhe nuk keni marrë para për të kursyer. Gjëja më e mirë në lidhje me temat e lira është që pasi të shkoni për të, gjithmonë mund ta përmirësoni atë në një zgjidhje premium më vonë ose të kaloni në një temë të ndryshme falas.

Ka shumë dyqane me tema përfshirë TemplateMonster, WPExplorer, ThemeIsle dhe më shumë duke ofruar tema të shkëlqyera falas WordPress që tërheqin vëmendjen e përdoruesve ndaj produkteve të tyre dixhitale. Dhe natyrisht WordPress.org Theme Depo ka koleksionin më të madh të temave falas WordPress në dispozicion online duke e bërë atë një vend të shkëlqyeshëm për të provuar ujërat dhe për të filluar me temat e WordPress.

Licencë GPL

Pranojeni atë, ju kurrë nuk keni lexuar një licencë të vetme softuerësh në jetën tuaj. Shumica e njerëzve kurrë nuk kanë kushtuar vëmendje ndaj tyre, gjithashtu. Kur flasim falas Temat e WordPress, Licencë GPL është një pjesë e pashmangshme e saj. Pse është e rëndësishme? Le ta lëmë dritën.

Thjesht, GPL siguron që të keni lirinë të drejtoni, studioni dhe ndryshoni programin / kodin, si dhe rishpërndani dhe modifikoni kopjet e tij tek të tjerët. Kështu, GPL do të thotë liri për ju, megjithatë, jo çmim. Me fjalë të tjera, pasi të keni bërë ndryshime në kod, jeni të detyruar ta lëshoni duke përdorur të njëjtën licencë. Si rezultat, sa më shumë njerëz ta tërheqin atë, aq më mirë dhe më i fortë bëhet ky softver. Dhe kjo mbështetet në faktin se licenca GPL përqendrohet në gjëra të lira, dhe asgjë për çmimin e asgjë.

99% e temave falas të WordPress përmban një licencë GPL. Kjo do të thotë që ju të lirë për t’i shkarkuar dhe përdorur si të dëshironi!

Creative Commons

Le të ecim përpara. Licencë Creative Commons (ose CC) është një tjetër licencë publike për të drejtat e autorit që u mundëson njerëzve të ndajnë, përdorin dhe ndërtojnë mbi veprat e derivuara të krijuara. Në fakt, ajo siguron fleksibilitet për një autor dhe mbron përdoruesit që rishpërndajnë punën e autorit.

Ka disa licenca CC. Ju mund të gjeni disa tema të WordPress të licencuara nën licencën CC. Siç do ta shihni, ato zakonisht nuk janë pjesë e Depo e Temave.

Temat e lira janë të barabarta, por disa tema të lira janë më të barabarta se të tjerat

Kur zgjidhni temën falas të WordPress, është e rëndësishme të kontrolloni llojin e licencës që janë nën të. Pse? Përgjigja është, kjo varet. Kjo ka të bëjë me të drejtat që ju lejohen të bëni me të.

Përparësitë e Temave Falas WordPress

Fakti që temat pa WordPress janë falas vetë, duket i mrekullueshëm. Por, është natyra njerëzore të mos jesh i kënaqur me më pak. Gjithmonë duam më shumë. Gjeni një temë falas të WordPress që ju pëlqen dhe thjesht shkoni për të. Pra, cilat janë avantazhet për ju?

 • Faktori i uljes së kostos
  Pasi të keni gjetur një temë falas që ju pëlqen, shkoni përpara dhe përdorni atë në faqen tuaj të internetit. Përdorni imagjinatën tuaj në vend të portofolit tuaj. Nëse për disa arsye, do të doni të kaloni në temën premium nuk ka asgjë për t’ju ndaluar. Në të kundërt, me temat premium, mund të jetë e vështirë të merrni paratë tuaja mbrapa.
 • Mbështetje e pabesueshme e pluginit
  Përkundër faktit se temat pa WordPress nuk realizohen me mbështetje, megjithatë, ju mund të gjeni shumë burime të disponueshme për t’ju ndihmuar të shpëtoni nga të gjitha ato shqetësime. Për më tepër, mund të ngarkoni datën, ndryshoni dhe bëni çdo ndryshim sa herë që të keni nevojë duke përdorur shtojcat falas.
 • Zgjedhja e varieteteve
  Asgjë nuk është konstante, por ndryshimi. Do të dëshironi të bëni ndryshime. Për më tepër, ju jeni të lirë të bëni ndryshime. Pasi të vendosni të shkoni për të, eksperimentoni. Eksperimentoni me sa më shumë tema falas për WordPress, siç dëshironi të gjeni zgjidhjen që i përshtatet më së miri shijes tuaj delikate.

Pika të dobëta të temave të WordPress-it Falas

Epo, si ajo apo jo, por gjithmonë ka një mizë të zezë në Chardonnay-in tënd. Dhe temat pa WordPress nuk janë përjashtim.

 • Jo unike
  Megjithëse ka shumë tema të bukura WordPress falas, shumë njerëz i përdorin ato sepse ato janë falas. Do të thotë që faqja juaj mund të mos duket unike.
 • I koduar dobët (mbase)
  Për fat të keq, ka shumë tema të koduara dobët, të kota të WordPress-it atje. Por ka po aq mundësi të shkëlqyera. Kjo do të thotë që ju duhet të hulumtoni dhe gjithmonë të testoni temën tuaj përpara se ta ngarkoni në faqen tuaj të internetit të drejtpërdrejtë të WordPress.
 • Karakteristika të kufizuara
  Ju jeni të kufizuar në redaktimin e opsioneve dhe cilësimeve kur bëhet fjalë për tweaking pamjen e përgjithshme të faqes tuaj.
 • Mbështetje e kufizuar
  Shumica e temave falas të WordPress nuk përfshijnë mbështetje falas, por zhvilluesit i mirëpresin raportet e gabimeve nëse keni gjetur një problem. Disa zhvillues ofrojnë gjithashtu mundësi premium për mbështetje, kështu që mund t’ju duhet të grumbullohen para të holla nëse keni nevojë për ndihmë.
 • Përditësime të kufizuara
  Sepse temat e lira janë falas mund të duhet më shumë kohë që zhvilluesit të ofrojnë azhurnime, ose ata përfundimisht mund të braktisin temën së bashku.

Nëse duhet të zgjidhni një Temë WordPress falas ose Premium?

Pra, çfarë mundësi të zgjidhni? Përgjigja është, kjo varet. Ka shumë gjëra që duhet të merren parasysh para se të bëni zgjedhjen. Mendoni për avantazhin që mund të merrni. Megjithëse pritjet mund të jenë një gjë e vështirë për tu menaxhuar. Si rregull, nuk e dini nëse nuk i kushtoni kohë dhe përpjekje për të provuar. Epo, për të përmbledhur, frikësohuni të mos filloni të vogla dhe të ndërtoheni.

Një temë premium WordPress është vetëm gjë për ata që dëshirojnë të lidhin faqen e tyre unike dhe moderne, me vlerë edhe kohë dhe para. Tema premium nuk do të thotë gjithmonë opsioni më i mirë, megjithatë, mund të bëjë një ndryshim të madh. Mos harroni, ka gjithmonë një shans të paguani shumë për tiparet që nuk ju duhen.

Në përgjithësi, tema e primit është një mënyrë për të bërë gjërat me bujë minimale. Për më tepër, ata vijnë me karakteristika më të përparuara, modele unike, azhurnime të shpeshta, mbështetje shtesë për zhvilluesit dhe mundësi të shkëlqyera personalizimi. Pranojeni, me gjithë ato përfitime, pse jo?

Këshilla për marrjen e temës suaj ideale falas për WordPress

Ju mund të jeni kurioz të gjeni tema të besueshme falas WordPress. Kjo është e rëndësishme, në fund të fundit Ju mund të humbni kohën dhe paratë tuaja të vlefshme për të i pasigurt ofruesit dhe në fund merrni një produkt me cilësi të ulët i cili ju kushton një krah dhe këmbë. Ky nuk është një opsion.

Këtu keni një vështrim të madh për ju – nëse nuk keni një të dhënë ku të filloni, le t’i hedhim një sy temave të shkëlqyera të WordPress nga kompani udhëheqëse në zhvillim të internetit si TemplateMonster dhe WPExplorer. Pse jo? Kjo eshte nje ide e mire. Për më tepër, grupi i temave të lira dhe premium WordPress që ato ofrojnë është i kufizuar vetëm nga imagjinata juaj. Pavarësisht se në cilën ngrohtë jeni, çdokush mund të gjejë më të mirën e mundshme Temat e biznesit të WordPress, shabllonet elektronike, faqet e blogjeve të modës dhe bukurisë, portalet e dizajnit dhe fotografisë dhe shumë më tepër.

Le të themi, kur kërkoni në temat e WordPress falas, duhet të zgjidhni atë që mund të jetë lehtësisht përshtatur për qëllimin tuaj të zgjedhur. Ju keni një mision apo qëllim që po punoni drejt, apo jo? Për shembull, nëse dëshironi të lidhni një faqe interneti biznesi, Monstroid2 Lite është vetëm gjëja për ju.

Tema e WordPress-it Monstroid 2 Lite Falas

Tema e WordPress-it Monstroid 2 Lite Falas

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Së pari dhe më e rëndësishmja, pamja vizuale e një teme të WordPress duhet të përshtatet në mënyrë ideale për qëllimin tuaj. Dhe Monstroid2 Lite ju ka mbuluar. Kjo WordPress falas e licencuar falas nga GPLv.3 e pastër mund të ju ndihmojë të filloni faqen tuaj të biznesit pa dhimbjen e kodeve. Me fokusin kryesor në përmbajtje, Monstroid2 Lite përfshin një sërë fontesh të Google për të nxjerrë në pah pjesët më interesante të përmbajtjes tuaj ngjitëse. Ajo vjen me shumë hapësirë ​​të pastër të bardhë për t’ju ndihmuar të prishni përmbajtjen tuaj në pjesë lehtësisht të lexueshme. Me Customizer WP Live, ju mund të bëni çdo ndryshim dhe të shihni menjëherë rezultatet e eksperimentit tuaj. Për më tepër, një dizajn i pastër, i përgjegjshëm dhe tërheqës për ju ju jep vullnetin e lirë për të ngritur çdo biznes, e-Commerce, ose faqe interneti të botimit në internet. Mos e trokisni, derisa ta provoni.

Sigurisht, ju mund të dëshironi të zgjidhni një temë WordPress që është e koduar mirë dhe e ndërtuar rreth standardeve moderne të internetit. Sigurohuni që Tema me WordPress Corporate Free Business ka një kod të pastër, të shënuar siç duhet që do ta bëjë jetën tuaj më të lehtë që nga fillimi.

Tema WordPress për Biznes të Lirë të Korporatave

Tema WordPress për Biznes të Lirë të Korporatave

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Projektuar për bizneset dhe faqet e internetit të korporatave, kjo temë falas GPLv.3 WordPress mund t’ju ndihmojë të përfaqësoni markën ose kompaninë tuaj unike për vizitorët tuaj të faqes inkurajuese. Me një Portofol, ju mund të shfaqni veprat dhe projektet tuaja të jashtëzakonshme për të tërhequr klientët tuaj dhe të tregoni një histori të misionit tuaj. Për më tepër, ai mbështet imazhe, galeri dhe video për të inkurajuar klientët tuaj të mundshëm të bashkohen me markën tuaj. Mos e nënvlerësoni rëndësinë e të pasurit një faqe blog për të promovuar biznesin tuaj. Bëni çdo ndryshim, eksperimentoni, krijoni një shkak, por merrni vërejtje. Mos ngurroni të luani rreth demonstrimit të drejtpërdrejtë për të parë nëse i përshtatet shijes tuaj delikate.

mendoj celular-parë nëse nuk keni një arsye shumë të mirë për të mos. Nëse doni të jeni të sigurt që po merrni më shumë trafikun e mundshëm – sigurohuni që tema juaj falas e WordPress të jetë e përgjegjshme. Një skedar plotësisht i përgjegjshëm që përshtatet pa probleme me pajisjet e ndryshme dixhitale eliminon shanset e braktisjes së sitit. Kustrix Lite është më e përshtatshme për t’i shërbyer këtij qëllimi.

Kustrix Lite Blog Moda Falas Theme WordPress

Kustrix Lite Blog Moda Falas Theme WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Ndërsa bota në internet bëhet gjithnjë e më vizive; faqja juaj e bukur e internetit duhet të jetë e dukshme në të gjitha pajisjet e gjeneratës së fundit. Njerëzit shfletojnë dhe blenin gjatë gjithë ditës, kjo është arsyeja pse faqja juaj e përgjegjshme dhe tërheqëse e syve duhet të shfaqet në ato rezultate të uritur të motorit të kërkimit. Shikoni këtë temë të licencuar 100% GPLv.3 të licencuar WordPress të përshtatur për bloget personale të modës dhe bukurisë dhe projektet e fotografisë. Tema është e thjeshtë për t’u personalizuar dhe lundruar falë pozicionimit të saj me dy kolona. Me opsione sociale, ju mund të merrni fjalën për fëmijën tuaj të ri.

Mundësuar Blogging Falas Theme WordPress

Mundësuar Blogging Falas Theme WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Shijoni këtë temë plotësisht të licencuar GPLv.3 të WordPress të destinuar për krijimin e blogeve për biznes, teknologji, mënyrë jetese dhe udhëtime. Ajo vjen me një dizajn të pastër, të përgjegjshëm dhe minimalist për t’ju ndihmuar të angazhohen dhe të mahnitin vizitorët tuaj që nga fillimi. Bëni gjithçka në fuqinë tuaj për të krijuar një blog që ia vlen të përmbaheni. Ajo vjen me WPML, Polylang, mbështetje ad RTL, media sociale, cilësimet e tipografisë, kodin e pastër dhe të vlefshëm, dhe më shumë. Merrni atë dhe përdorni atë në avantazhin tuaj të plotë.

Mos e pusho të pastër dhe minimale tema falas të WordPress. Kur zgjidhni një temë, mbani në mend se dizajni i jashtëzakonshëm nuk del kurrë nga stili. Një ndarje e pastër e faqes tuaj ndikon në pamjen e përgjithshme të faqes tuaj. Mos harroni, modelet e pastra dhe të thjeshta shpesh janë mënyra më e mirë për të shfaqur përmbajtjen tuaj dhe për tu vërejtur. Shikoni temën Melissa Photography WordPress.

Temë për fotografinë, portofolin dhe fotografinë falas të Melissa, WordPress

Temë për fotografinë, portofolin dhe fotografinë falas të Melissa, WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Të kesh një uebsajt të bukur minimalist mund të jetë një ndryshim që ndryshon vendimet e vizitorëve në favorin tënd. Me Melissa, ju mund të krijoni një faqe mbresëlënëse të portofolit të fotografëve dhe të zhyteni vizitorin tuaj në një ndjenjë të bukurisë dhe lavdisë. Ajo vjen me TM Gallery për t’ju ndihmuar të krijoni dhe përfaqësoni veprat dhe projektet tuaja unike në mënyrën më tërheqëse. Customer WP Live ju lejon të rregulloni modelin në një shkallë të habitshme pa dhimbje koke të ndonjë kodimi. Bëni që vizitorët tuaj të ndjehen të veçantë kur zbresin në faqen tuaj të fotografisë rastësisht.

Tema e WordPress-it Blog Falas Fotografisë Pineapple

Tema Falas Pineapple WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Kjo temë minimale e licencuar e GPLv.3 e WordPress mund t’ju ndihmojë të fitoni betejën për vëmendjen. Ajo vjen me të gjitha tiparet e nevojshme që ju nevojiten për të filluar një blog të suksesshëm me një pamje të syrit. Ky model i koduar, i përgjegjshëm, Yoast SEO i përputhshëm mund të fillojë projektin tuaj të internetit dhe t’ju kursejë kohë dhe përpjekje. Pineapple ofron një rrugë për krijimin e një histori tërheqëse që nuk mund të hidhet poshtë. Për më tepër, ai mbështet shumë lloje të mediave, është në përputhje me shtojcat falas të njohura, Formularin e Kontaktit 7 dhe më shumë. Tani, mjaft duke folur. Zhyt në për të parë se për çfarë bëhet fjalë.

Duke marrë parasysh që Google rendit faqet e internetit më miqësore për lëvizjet më të larta, Standardi SEO siguron që faqja juaj të jetë e shënuar si duhet për t’u ngritur në rezultatet e motorit të kërkimit. Kështu, ju mund të merrni levën maksimale nga fjalët kyçe dhe të rritni shanset që njerëzit do të ulen në faqen tuaj të internetit. Shumë prej temave falas të WordPress janë optimizuar nga fillimi, por si gjithmonë vetëm disa prej tyre janë më të mira se të tjerët.

Tema WordPress me kopshtari falas Energico

Tema WordPress me kopshtari falas Energico

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Tema WordPress pa dashuri SEO-GPLv.3 e dizajnuar me avantazhin e qartë mund të sigurojë që uebfaqja juaj të bëjë saktësisht atë që ju nevojitet. Energico është një zgjedhje e shkëlqyeshme për bizneset e kopshtarisë dhe peizazhit. Ajo vjen me një bandë plugins Cherry për të përfaqësuar biznesin tuaj unik në mënyrën më tërheqëse. Zgjidhni midis paraqitjeve të shumëfishta të blog-ut, stilet e header-it dhe futbollit dhe elementë të ndryshëm të UI-së për të përputhen më së miri kërkesat e biznesit tuaj. Provojeni tani për të tërhequr trafik natyror nga motorët e kërkimit.

Theme Pytheas Free Business Corporate WordPress

Theme Pytheas Free Business Corporate WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Pytheas është një temë e pastër, minimiste dhe e përgjegjshme falas GPLv.3 WordPress e përshtatur për projekte në internet të korporatave, biznesit dhe portofolit. Ajo vjen me mbështetje të integruar për bukën e bukës Yoast SEO, Customer WP Live, media sociale, Formularin e Kontaktit 7, dhe më shumë. Përdorni këtë shabllon miqësor për SEO në avantazhin tuaj të plotë dhe angazhoni vizitorët tuaj më plotësisht në internet. Shkoni përpara dhe filloni sot.

Temë e përgjegjshme e WordPress-it për Agjensinë e Modelimit të Modës Falas Catwalk

Temë e përgjegjshme e WordPress-it për Agjensinë e Modelimit të Modës Falas Catwalk

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Catwalk është një tjetër temë falas WordPress miqësore me SEO, e përsosur për projektin tuaj të ardhshëm në internet. E punuar me kujdes dhe elegancë, mund t’ju ndihmojë të krijoni një derë të re dixhitale të përparme për agjencinë tuaj të modelimit të modës. Përballë tij, audienca juaj meriton më të mirën. Me Catwalk, ju mund të promovoni markën tuaj 24/7, 365 ditë në vit. Merrni trafikun më të madh nga fjalët kyçe që dini se do të shkaktojnë konvertime. Cila është zgjedhja juaj?

Urime! Ju jeni një ekspert i temave falas!

Epo, për të përmbledhur, WordPress është një opsion i aftësive që mund të rritet me ju dhe biznesin tuaj. Dhe pasi të zgjidhni temën e duhur të WordPress, ajo mund të bëjë një ndryshim të madh në suksesin tuaj. Siç e shihni, ka shumë tema të bukura WordPress falas, por vetëm disa prej tyre mund ta bëjnë faqen tuaj të internetit të duket si një milion dollarë. Zgjedhja e temës së duhur falas të WordPress është gjithmonë gjëja më e vështirë, në fakt. Gjithçka që ju nevojitet është një përvojë të cilën mundeni vetëm duke marrë pak stërvitje nën rripin tuaj.

Cilat mendoni se janë aspektet më të rëndësishme të një teme falas të WordPress? Dhe a keni ndonjë temë të preferuar që na ka munguar? Na tregoni në pjesën e komenteve – ne do të donim t’i kontrollonim!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map