Menaxhoni Ngjarjet Më mirë me Kalendarin e Ngjarjeve Moderne

Menaxhoni Ngjarjet Më mirë me Kalendarin e Ngjarjeve Moderne

Unë mendoj se do të bini dakord kur të them: drejtimi i një faqe në internet ngjarje është një sfidë. Ju duhet të krijoni ngjarje, të publikoni të njëjtën gjë në faqen tuaj të internetit dhe të regjistroni pjesëmarrësit pa rrënuar gjërat. Kur punoni me ndryshore të tilla si periudha të ndryshme kohore, çmime dhe vende për ngjarje të ndryshme, detyra bëhet 10X më e vështirë.


Rezulton; mund të krijoni me lehtësi një sistem të administrimit të ngjarjeve në faqen tuaj duke përdorur shtojcën e Kalendarit Modern të Ngjarjeve. Dhe në rishikimin / si-për të postuar sot, ne ju tregojmë saktësisht pse Kalendari i Ngjarjeve Moderne është një nga shtojcat më të mira të ngjarjeve të WordPress për të hijeshuar në internet.

Lexoni më tej për të zbuluar tiparet dhe opsionet që e bëjnë Kalendari i Ngjarjeve Moderne plugin dallohet nga turma. Mos harroni të shikoni video të lezetshme ne kemi shtuar në fund të artikullit. Përveç kësaj, ju lutemi ndani mendimet tuaja në komente. Kjo është e mbaruar, le të merremi me biznesin.

Farë është Kalendari i Ngjarjeve Moderne?

Rishikimi i shtojcave të kalendarit të ngjarjeve moderne

Kalendari i Ngjarjeve Moderne është një shtojcë e shkëlqyer që ju ndihmon të krijoni, publikoni dhe menaxhoni ngjarjet në faqen tuaj të internetit në WordPress. Chshtë mendja kryesore e Ekipi i Webnusit, një temë e nderuar WordPress dhe zhvilluesi i pluginave. Shtojca është e paketuar në buzë me të gjitha tiparet që ju nevojiten për të menaxhuar ngjarjet në faqen tuaj WordPress si një pro.

Dhe siç sugjeron emri, Kalendari i Ngjarjeve Moderne ju ofron metodat më të fundit të projektimit dhe një mënyrë praktike për të menaxhuar ngjarjet pa prishur një djersë. Si e tillë, shtojca është e gatshme për lëvizje, plotësisht e përgjegjshme, e gatshme për përkthim, dhe luan mirë me mjetet tuaja të preferuara, të tilla si WooCommerce, ndër të tjera.

Plus shtojca është jashtëzakonisht miqësore dhe e dizajnuar mirë për t’ju kursyer një ton kohë. Në vend që të harxhoni cilësimet e konfigurimit të kohës, mund të vendosni të gjithë me disa klikime dhe të godisni tokën duke funksionuar. Krijimi dhe administrimi i ngjarjeve me MEC është aq i thjeshtë sa A, B, C, nuk do të keni nevojë për askënd që të mbajë dorën tuaj.

Nëse jeni duke kërkuar një shtojcë fantastike të menaxhimit të ngjarjeve për faqen tuaj të internetit në WordPress, Kalendari i Ngjarjeve Moderne është marrëveshja e vërtetë. Dhe falë mbështetjes së madhe në kohë të klientit, shtojca ju ndihmon të kurseni kohë, para dhe të ofroni një përvojë të shkëlqyeshme të përdoruesit në faqen tuaj të internetit.

Tani që e dini me çfarë po punojmë, do të fillojmë me versionin falas të Kalendarit të Ngjarjeve Moderne. Më vonë në përmbledhje, ne mbulojmë PRO version dhe add-ons që ju ofrojnë më shumë funksionalitet pa prishur bankën. Pa humbur një sekondë tjetër, le të shohim se çfarë ofron shtojca për sa i përket tipareve.

Karakteristikat e Kalendarit të Ngjarjeve Moderne

tipare të kalendarit të ngjarjeve moderne

Shtojca e Kalendarit të Ngjarjeve Moderne paketon mjaft një shënim në departamentin e veçorive. Edhe versioni falas ju bën të buzëqeshni me një suitë mbresëlënëse karakteristikash që tejkalojnë ato që ofrojnë shumë shtojca konkurruese. Do të keni një kohë të shkëlqyeshme me versionin falas, por nëse vendosni të azhurnoni, mund të prisni vetëm veçori më të fuqishme.

Numri i veçorive për këtë gjë është goxha i gjatë, por unë do të bëj çmos për të përmbledhur atë që mund të prisni nga një shtojcë e ngjarjeve të WordPress si asnjë tjetër. Për më tepër, nuk do të keni nevojë kurrë për të gjitha tiparet sidoqoftë, por nëse ndonjëherë e bëni këtë, Kalendari i Ngjarjeve Moderne nuk zhgënjen.

Kalendari i Ngjarjeve Moderne dërgon me një larmi karakteristikash siç jemi klasifikuar më poshtë.

Karakteristikat e ngjarjeve

kalendari i ngjarjeve moderne madje edhe karakteristika

Shtojca vjen me një përzgjedhje të mirë të veçorive dhe opsioneve që ju lejojnë të krijoni një shumëllojshmëri të llojeve të ngjarjeve me lehtësi. Për fillestarët, ju mund të krijoni ngjarje një-ditore, ngjarje gjatë gjithë ditës dhe ngjarje që mbajnë më shumë se një ditë.

Për më tepër, ju mund t’i rregulloni ngjarjet tuaja gjerësisht. Për shembull, ju mund të shtoni ngjarje në Google Calendar, iCal, ose Outlook për të menaxhuar ngjarjet me mjetin tuaj të preferuar. Për më tepër, ju lehtë mund të shtoni imazhe, organizatorë, folës, etiketa, kategori, forma të prenotimit me porosi, orare për orë, ndryshime të biletave dhe harta të vendndodhjes në ngjarjet tuaja.

Më tej, mund të vendosni që ngjarjet të përsëriten në ditët me porosi, p.sh. çdo të hënë të parë të çdo muaji etj. Nuk janë të gjitha; ju mund të krijoni ngjarje që ndodhin çdo ditë, javë, javë ose mujore. Gjithashtu, mund të krijoni ngjarje të pafundme, të shfaqni ngjarje të shfaqura, të vendosni numërimin e ngjarjeve, të fshehni kohën e ngjarjes, të shtoni etiketat dinamike të ngjarjeve dhe të bëni kaq shumë më tepër.

Nuk shqetëso; ju merrni të shihni shumicën e këtyre karakteristikave në veprim kur e testojmë me makinë shtojcën më vonë në artikull. Tani për tani, le të mbulojmë më shumë karakteristika.

Karakteristikat e ekranit

Karakteristikat e shfaqjes së kalendarit të ngjarjeve moderne

Sa i përket shfaqjes së ngjarjeve në faqen tuaj të internetit, shtojca e Kalendarit Modern të Ngjarjeve nuk është e shkurtër e paraqitjeve tërheqëse që nuk marrin në përvojën e përdoruesit. Ngjarjet tuaja duken të mprehta dhe të pastra dhe janë të arritshme për tu parë dhe prenotuar. Ky është me të vërtetë një lajm i shkëlqyeshëm pasi shumë shtojca të tjera të ngjarjeve kërkojnë ton të personalizuara për të arritur një pamje të mirë.

Por Kalendari i Ngjarjeve Moderne nuk do të ketë asnjë prej tyre. Për t’ju ndihmuar të shfaqni ngjarjet tuaja në dritën më të mirë të mundshme, shtojca vjen me lëkurë të shumëfishtë ngjyrash, aftësi për të zgjedhur ngjyra me porosi, ikona Font Awesome, 5 stile të shikimit të listave, 7 stile të pamjes së rrjetit, pamje të plotë të kalendarit, pamje të axhendës, pamje murature, ngjarje në Google Maps, kërkim i fuqishëm i ngjarjeve etj.

Pra, nëse doni të shfaqni ngjarjet tuaja në një rrjet, listë, karusel ose modal, shtesa e Kalendarit të Ngjarjeve Moderne ka shpinën. Me mbështetje të plotë RTL, filtra dhe shumë më tepër, ngjarjet tuaja do të duken të mira në një shumëllojshmëri të pajisjeve. Plus, falë të gjitha opsioneve të personalizimit që ju merrni, ju mund të përafroni ngjarjet tuaja me markën tuaj në disa minuta.

Karakteristikat e rezervimit

Karakteristikat e prenotimeve të kalendarit të ngjarjeve moderne

Krijimi, shfaqja dhe administrimi i ngjarjeve në faqen tuaj të internetit në WordPress është i mirë dhe gjithçka, por prenotimi i të pranishmëve në këtë aktivitet është i tepërt. Pse një klient do të shohë detajet e ngjarjes në faqen tuaj të internetit dhe do të presë të paguajë kur të shkojë në këtë ngjarje?

A nuk mendoni se është më mirë të paguani për ngjarjen shumë kohë para se të pranishmit të largohen nga faqja juaj e internetit? Në atë mënyrë, të pranishmit duhet vetëm të paraqesin biletën e tyre në ngjarje. Ju kurseni kohë, fitoni më shumë para dhe kapni perspektivat që mund të kenë humbur ngjarjen tuaj.

Kalendari i Ngjarjeve Moderne ju ofron një seri të shkëlqyeshme të veçorive të prenotimit, por vetëm në versionin pro. Ju merrni pesë porta pagese, lloje të ndryshme biletash, kuponë, fusha të personalizuara, taksat, njoftimet, opsionet e monedhës dhe lista vazhdon.

Në kushtet e rezervimit të ngjarjeve, Kalendari i Ngjarjeve Moderne ju ofron të gjitha tiparet që ju nevojiten për të automatizuar prenotimin në faqen tuaj të internetit plotësisht.

Karakteristikat e integrimit

integrimet e kalendarit të ngjarjeve moderne

Kalendari i Ngjarjeve Moderne është mjaft miqësor me integrimin. Nëse jeni duke përdorur një shtesë apo program të ngjarjes WordPress, Kalendari i Ngjarjeve Moderne nuk diskriminon. Ju mund ta integroni shtojcën me një shumëllojshmëri të shtojcave të kalendarit të ngjarjeve pa probleme.

Farë do të thotë është që ju lehtë mund të importoni ngjarje nga shtojcat dhe shërbimet e tjera të ngjarjeve të WordPress. Përveç kësaj, ju mund të eksportoni ngjarjet tuaja në platformat e palëve të treta me lehtësi absolute. Për më tepër, Kalendari i Ngjarjeve Moderne punon me WooCommerce dhe një larmi ndërtimesh faqesh jashtë kutisë.

Shtojca është jashtëzakonisht fleksibile, duke ju lejuar të drejtoni një ngjarje plotësisht të automatizuar dhe sistemin e menaxhimit të prenotimeve në faqen tuaj. Nga krijimi deri tek shfaqja dhe prenotimi i ngjarjeve, Kalendari i Ngjarjeve Moderne drejton rrjedhën tuaj të punës, në mënyrë që të përqendroheni në rritjen e biznesit tuaj.

Kalendari i Ngjarjeve Moderne është i pajtueshëm me shtojcat SEO, multi-site të WordPress, EventOn, Kalendari i Ngjarjeve, Kalendari, shtesat e cache, Calendar Google dhe Programi i Ngjarjeve WP Plugin, ndër të tjera.

Karakteristika miqësore për zhvilluesit

Kalendari i Ngjarjeve Moderne është mjeti i përsosur për përdoruesit e energjisë me WordPress, falë një grupi karakteristikash miqësore për zhvilluesit. Për fillestarët, ju mund të anashkaloni faqet, arkivat dhe lëkurat me ngjyra në temën tuaj. Për më tepër, ju mund të ndizni funksionet e personalizuara të WordPress, të filtroni opsionet e shtojcave, të rregulloni kodet e shkurtra dhe të bëni shumë më tepër duke përdorur grepa.

Si të instaloni Lite Kalendari i Ngjarjeve Moderne

Deri më tani, jemi mirë duke testuar ujërat, qoftë vetëm me majën e këmbëve. Shtë koha për të zhytur. Ne nuk mund të mësojmë asgjë duke u ngjitur në skajet, kështu që le të zhyten dhe të marrim përvojë praktike me këtë bishë. Versioni falas është në dispozicion në repos zyrtare të shtojcave të WordPress, kështu që ju e dini që kjo do të jetë e lehtë.

Shkoni te Shtojcat> Shto të re, siç tregohet më poshtë.

Tjetra, futni “Kalendarin e Ngjarjeve Moderne” në kutinë e kërkimit dhe pastaj goditi Instaloje tani buton.

instalimi i kalendarit të ngjarjeve moderne

Pas kësaj, goditi Aktivizoni butoni për të përfunduar instalimin.

aktivizimi i shtojcës së kalendarit të ngjarjeve moderne

Duke bërë kështu ju çon në faqen e Mirëseardhjes të Kalendarit të Ngjarjeve që shihni në skenarin e paraqitur më poshtë.

faqe e mirëseardhjes së kalendarit modern

Nga imazhi i mësipërm, vini re të re Kalendari M.E. artikulli në menunë e administratorit të WordPress. Në këtë pikë, ju mund të filloni të krijoni ngjarje.

Krijimi i Ngjarjeve

Krijimi i një ngjarje të re duke përdorur Kalendarin e Ngjarjeve Moderne është i lehtë. Shkoni te Kalendari M.E. dhe klikoni Shtoni Ngjarje, siç tregohet në imazhin më poshtë.

duke shtuar një kalendar të ri të ngjarjeve moderne

Duke vepruar kështu, ju çon te një redaktor me pamje të njohur, pasi detajojmë më poshtë.

shtoni redaktorin e ri të ngjarjeve

Shtoni titullin e ngjarjes tuaj, përshkrimin dhe lëvizni poshtë për të shtuar më shumë detaje të ngjarjes siç theksojmë më poshtë.

redaktori i kalendarit të ngjarjeve moderne

Në ekranin e mësipërm, mund të shtoni të gjitha detajet e ngjarjes tuaj. Ju mund të shtoni vendndodhjen, vendin, organizatorët, koston, orarin në orë, përsëritjen e ngjarjeve, imazhin e paraqitur, etj. Creatingshtë e lehtë të krijoni ngjarje me shtojcën Kalendari i Ngjarjeve Moderne.

Pasi të shtoni të gjitha detajet që ju dëshironi, goditni publikoj butonin për të postuar ngjarjen në faqen tuaj të internetit. Ja si duket ngjarja jonë e mostrës në faqen tonë të internetit të testimit.

mostër ngjarje kalendarike të ngjarjeve moderne

Duket e shkëlqyeshme nëse më pyet

Sidoqoftë, përdoruesit nuk mund të rezervojnë ende ngjarje pasi nuk kemi aktivizuar modulin e prenotimit, i cili – nëse kujtoni – është në dispozicion vetëm në Kalendari i Ngjarjeve Moderne PRO.

Për të aktivizuar modulin e prenotimit në versionin pro, lundroni tek Kalendari M.E> Cilësimet> Rezervimi, shënoni Aktivizoni modulin e prenotimit kutia e zgjedhjes dhe kliko në Ruaj ndryshimet butoni siç tregohet më poshtë.

aktivizoni veçoritë e prenotimit

Duke bërë kështu shton Portat e Pagesave te cilësimet e rezervimit të MEC dhe a Rezervimet artikull në menunë tuaj të administratorit të WordPress.

Tani që mund të krijoni një ngjarje dhe ta shfaqni atë në faqen tuaj të internetit, na lejoni të mbuloni Kalendarin e Ngjarjeve Moderne Pro dhe shtesat.

Shtesa të Premiumit të Kalendarit të Ngjarjeve

çmimet e kalendarit të ngjarjeve moderne

Nëse keni nevojë për më shumë veçori, gjithmonë mund të pranoni Kalendari i Ngjarjeve Moderne Pro. Webnus ofron tre pako: 1 licencë me 75 dollarë dollarë, pesë licenca me 255 dollarë dhe 10 licenca me 455 dollarë dollarë.

Zgjidhni planin që funksionon për ju, blini dhe shkarkoni shtojcën. Tjetra, regjistrohuni në pultin e administratorit të WordPress tuaj dhe lundroni tek Shtojcat> Shto të re.

duke shtuar plugin të ri në wordpress

Në Shtoni shtojcat ekran, klikoni Ngarko shtojcën, zgjidhni Kalendarin e Ngjarjeve Moderne. skedarin zip dhe shkoni te Instaloje tani.

Tjetra, aktivizoni plugin.

aktivizimi i primit të kalendarit të ngjarjeve moderne

Pas kësaj, klikoni Kalendari M.E., lëvizni poshtë, shkruani shenjën tuaj të blerjes dhe klikoni në paraqes butoni siç tregohet më poshtë.

aktivizimi i shenjës së blerjes së kalendarit të ngjarjeve moderne

Tani që versioni juaj premium i Kalendarit të Ngjarjeve Moderne është gati, le të shqyrtojmë disa shtesa premium. Për të parë dhe instaluar shtesa, lundroni tek Kalendari M.E> Shtesa siç tregohet më poshtë.

shtesa kalendarike të ngjarjeve moderne

Përndryshe, ju mund të shkarkoni shtesat nga llogaria juaj MEC dhe t’i instaloni ato në faqen tuaj si një shtojcë tipike. Për tutorial, ne kemi instaluar të gjitha shtesat sepse ku është kënaqësia në mbajtjen prapa? ��

Le të kalojmë mbi shtesat premium Moderne të Ngjarjeve.

Shtesa WooCommerce

Shtesa Kalendari i Ngjarjeve WooCommerce Moderne ju lejon të shisni biletat e ngjarjeve përmes WooCommerce. Në krye të blerjes së biletave, përdoruesit tuaj mund të blejnë produkte të tjerë WooCommerce. Për të përdorur Shtesa WooCommerce Integration, ju duhet Kalendari i Ngjarjeve Moderne Pro dhe WooCommerce.

Mësoni si të shisni biletat e ngjarjeve përmes shtesës WooCommerce në videon e mëposhtme:

Të gjitha të bëra �� Tani ju e dini se si të shisni biletat e ngjarjeve në faqen tuaj të internetit përmes shtesës WooCommerce. Tani jeni gati të instaloni shtesën tjetër të Kalendarit të Ngjarjeve Moderne: Ndërtuesin e Formës Elementor.

Shtesa Elementor Form Builder

Shtesa Elementor Form Builder ju ndihmon të krijoni forma unike për biletat tuaja në ndërtuesin e faqeve Elementor. Shtesa vjen me shumë mundësi për të krijuar dhe stiluar format tuaja, kudo që dëshironi.

Për të përdorur shtesën, keni nevojë për Modern Events Calendar Calendar dhe ndërtuesin e faqeve Elementor. Shikoni videon e shkurtër më poshtë për të mësuar më shumë.

Tjetra, kemi Shtesën e Ndërtuesit të Vetëm Elementor.

Shtesa e vetme ndërtuese elementësh

Shtesa e vetme ndërtuese elementësh ju ofron saktësisht ato që ju nevojiten për të krijuar modele të personalizuara për ngjarjet tuaja në Elementor. Shtesa ju ofron shumë mundësi për të krijuar faqe me stil ngjarjesh të cilat janë shumë të lehta për tu përshtatur në Elementor.

Shikoni videon më poshtë për më shumë informacion se si të instaloni shtesën në faqen tuaj të internetit në WordPress.

Elementor Single Builder Addon jashtë rrugës, le të kalojmë në atë tjetër.

Shtesa e Ndërtuesit të Shkurtër të Elementit

Ndërtues i kodit të shkurtër të elementëve Addon ju lejon të krijoni dhe rregulloni kodet e pakufizuara të MEC në Elementor. Kodet e shkurtra ju lejojnë të shfaqni ngjarjet tuaja kudo në faqen tuaj të internetit. Ju mund të stiloni me porosi lehtësisht, dhe tregoni / fshihni elemente në kode të ndryshme lehtësisht.

Për të mësuar më shumë, ju lutemi shikoni videon e shkurtër më poshtë.

Atëherë kemi Shtesën API të Ngjarjes.

Ngjarje API Addon

Nëse dëshironi të kopjoni ngjarje nga një uebfaqe në tjetrin, do t’i pëlqeni absolutisht Ngjarje API Addon. Shtesa ju lejon të shikoni ngjarje nga faqja e internetit tuaj WordPress në çdo aplikacion ose platformë në internet. Shtë mjeti i përsosur për të lëvizur ngjarjet midis aplikacioneve pa njohuri të kodifikimit.

Shikoni videon e shkurtër më poshtë për më shumë informacion.

Tjetra, Shtesa e Sinkronizimit të Ngjarjes Multisite.

Shtesë e sinkronizimit të ngjarjeve të shumëfishta

A keni një uebsajt të ngjarjeve multisite? Faleminderit për Shtesë e sinkronizimit të ngjarjeve të shumëfishta, ju lehtë mund të sinkronizoni ngjarjet në subitat tuaja me faqen kryesore të internetit. Sapo të zgjidhni mbititjet që do të sinkronizohen në panelin tuaj të administratorit, çdo ndryshim në uebfaqen kryesore trashëgohet nga subitatet.

Shikoni videon më poshtë për më shumë detaje.

Shtesa e tryezës së përdoruesit

Nëse dëshironi të krijoni një faqe të veçantë për secilin përdorues, ju duhet Shtesa e tryezës së përdoruesit. Faqja e zakonshme e përdoruesit përmban detaje të tilla si biletat e blera, ngjarjet e rezervuara etj. Shtesa lejon përdoruesit tuaj të regjistrohen në pjesën e përparme për të blerë bileta.

Shikoni videon më poshtë për më shumë detaje.

Dhe kjo eshte. Më shumë shtesa premium të tilla si faturimi do të vijnë së shpejti, do të thotë që ju keni edhe më shumë karakteristika për të parë.

Addmimet e shtesave

Nëse dëshironi të blini ndonjë prej shtesave premium, ato janë të gjitha të disponueshme në Webnus. Mimet variojnë nga:

 • Integrimi WooCommerce, i cili ju lejon të lidhni plugin me WooCommerce në mënyrë të qetë, në mënyrë që të mund të mbledhni pagesa në faqen tuaj të internetit. Shtesa kushton 35 dollarë dollarë
 • Ndërtues i Shkurtër i Elementorit, i cili do t’ju kthejë 35 dollarë
 • Ndërtuesi i formës së elementeve me 35 dollarë
 • Ndërtues i vetëm Elementor me 35 dollarë
 • Pako e Shtesave të Elementor, e cila përfshin të gjitha 3 shtesat Elementor për 79 dollarë
 • Paketa Woo Plus Elementor (e përbërë nga të gjitha 4 shtesat Elementor dhe WooCommerce) me 99 dollarë
 • API i Ngjarjes me $ 45 – Kjo ju lejon të shfaqni ngjarje në pajisje ose faqe të tjera
 • Sinkronizimi i ngjarjeve multisite me 35 dollarë
 • Paneli i përdoruesve për të krijuar faqe të personalizuara të përdoruesve me 35 dollarë

Kalendari i Ngjarjeve Moderne është një mundësi e shkëlqyer për këdo që kërkon të krijojë ngjarje profesionale pa prishur një djersë ose bankë. Shtojca është e thjeshtë për të konfiguruar dhe përdorur, edhe nëse dërgohet me një milion dhe një veçori. Dhe nëse ndonjëherë keni nevojë për më shumë lëng, ju keni versionin pro, si dhe shtesa premium.

Cili është shtojca juaj e preferuar e ngjarjeve WordPress? Apo keni ndonjë pyetje në lidhje me Kalendarin e Ngjarjeve Moderne që nuk përfshihen në udhëzuesin e jashtëm? Na tregoni në komente.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map