Përmbledhje HostPress e WordPress Vështrim

Ne e duam të ndajmë opsionet më të fundit dhe më të mëdhenj të hostimit të WordPress të disponueshëm në internet, kjo është arsyeja pse duhet t’ju prezantojmë me DreamPress. DreamPress është hostimi i menaxhuar i WordPress i ofruar nga DreamHost që vjen i ngarkuar me karakteristika të shkëlqyera për çdo bloger apo biznes të vogël. Klikoni butonin, ose vazhdoni të lexoni, për të mësuar më shumë rreth DreamHost. Oh, dhe tani mund të merrni DreamHost Shared Hosting me vetëm 5,95 $ / muaj (kjo është 33% zbritje!) Me kodin WPEXPLORER33.


DreamHost Web Hosting

Pse të zgjidhni DreamHost

Ne e dimë që ka një ton ndërmarrjesh pritëse për të zgjedhur, dhe mund të jetë vërtet e vështirë të gjesh një të duhurin për ty. Epo, DreamHost mund të ketë të drejtë. Filluar në një dhomë fjetjeje kolegji në 1997, DreamHost tani pret më shumë se 1.5 milion faqet e internetit. Në vitet e tyre të shërbimit ata janë përqendruar në shërbim, siguri, argëtim dhe fleksibilitet – dhe qartë se po punon për ta.

Opsionet e mbajtjes së faqes në internet

Një nga pikat kryesore për zgjedhjen e nikoqirit të duhur për ju është gjetja e një plani që plotëson nevojat tuaja. Ju dëshironi një plan që ofron veçori që do të përdorni. Nëse nuk dini asgjë rreth serverave, atëherë me siguri duhet të merrni një pritje të përbashkët ose të menaxhuar. Por nëse e dini rrugën tuaj rreth një serveri dhe dëshironi të merrni vërtet duart, mbase mund të shkoni me një VPS ose server të dedikuar. DreamHost ofron shumë plane për të përshtatur një sërë nevojash pritëse:

Ndarja e përbashkët: E shkëlqyeshme për bloget, portofolet, biznesin e vogël dhe faqet e tjera të reja
Menaxhuar WordPress Hosting: Në mënyrë të veçantë për faqet e drejtuara në WordPress
Menaxhuar VPS Hosting: Mjaft e fuqishme për bizneset, dyqanet, zhvilluesit dhe më shumë
Serverë të përkushtuar: Menaxhuar plotësisht dhe gati për faqet e internetit të trafikut të lartë

Sigurisht që secila prej këtyre opsioneve të pritjes përfshin nivele të ndryshme shërbimesh, kështu që ju mund të rriteni, ndërsa rriten nevojat tuaja për mbajtje.

Karakteristikat e Web Hosting

Dreamhost-tipare

Për më tepër, DreamHost ofron veçori të shkëlqyera për të gjithë klientët e tyre. Pavarësisht nga cili plan ju zgjidhni, disa nga veçoritë e pritjes që jeni të sigurt për të shijuar nga DreamHost përfshijnë:

 • Paneli i kontrollit: Paneli i kontrollit DreamHost është komanda qendrore për pritjen tuaj. Ju mund të menaxhoni llogarinë tuaj, të shikoni fushat tuaja, të shtoni ose fshini përdoruesit dhe madje të përdorni instalimet tuaja me 1 klik. Plus, ka mijëra lidhje të tjera të dobishme të shpejta për postë, VPS, serverë të dedikuar, faturim, mbështetje dhe më shumë.
 • Instaluesi 1-Klikues: Standard me shumicën e faqeve të internetit, kjo e bën të lehtë procesin e instalimit të WordPress (ose një platformë tjetër). Asnjë llogari përmes FTP. Nuk ka zip shkarkime. Thjesht klikoni në butonin, prisni disa minuta dhe jeni mirë të shkoni.
 • Teknika mbresëlënëse mbështetëse: Kush nuk dëshiron mbështetje të dobishme? Kur jeni duke punuar në faqen tuaj të internetit dhe keni një problem, është mirë të dini se ka njerëz të ditur për të cilët mund t’i gjeni..
 • Gjeneratori i Internetit celular: Mundësuar nga DudaMobile, kjo veçori bën të mundur që ju të krijoni një version celular të faqes tuaj (në krahasim me thjesht përdorimin e një modeli të përgjegjshëm të faqes në internet).
 • Integrimi i Tregtisë në Kafe: Ndërtimi i një dyqani në internet është një mënyrë e shkëlqyeshme për të gjeneruar pak para shtesë, dhe ndërsa gjithmonë mund të përdorni një shtojcë si WooCommerce ose Shkarkime të Lehta Dixhitale, DreamHost gjithashtu mbështet plotësisht Tregtinë e Kafe – kështu që ju keni shumë mundësi për ndërtimin e dyqaneve.
 • Skanime automatike të malware: Malware nuk është i dobishëm, dhe DreamHost ekzekuton skanimet e tyre automatike për të mbajtur Malware në gji.
 • Integrimi CloudFlare: Pasja e një CDN të mirë mund të ndihmojë në uljen e kohës së ngarkimit të faqes tuaj për vizitorët në mbarë globin, dhe Cloudflare është një nga më të mirët atje.
 • 100% Garancia e Uptime: Në një botë të përsosur, faqja juaj e internetit nuk do të humbasë kurrë, dhe DreamHost dëshiron ta bëjë përvojën tuaj të hostimit sa më perfekte që të jetë e mundur. Ata kanë një garanci 100% në kohën e duhur (por natyrisht, ka kohë që serveri juaj mund të zbresë për disa minuta për mirëmbajtje, azhurnime të softuerit, etj, por shumica e ushtrive do t’ju njoftojnë paraprakisht).

Mirëmbajtja e menaxhuar nga WordPress me DreamPress

wordpress-notebook

Nëse nuk e dini tashmë, ne e duam WordPress. Kjo është arsyeja pse ne nuk mund të presim të mësojmë më shumë rreth DreamPress – plani i hostimit të WordPress i menaxhuar plotësisht i DreamHost (i cili është 20% zbritje tani, duke e bërë atë vetëm 19,95 $ në muaj). DreamHost u bë një partner i WordPress në 2005, dhe që nga atëherë më shumë se 750,00 site WordPress janë pritur me ta. Këtu keni një kulm në atë që përfshihet me pritjen e fuqishme të tyre të DreamPress:

 • Instalimi automatik i WordPress: Harrojeni për instalimin me 1 klik – me DreamPress WordPress është instaluar tashmë për ju.
 • Përditësime automatike të WordPress: DreamPress ka të bëjë me lehtësimin e mbajtjes së faqes tuaj, kështu që ata do të kujdesen për azhurnimet thelbësore të WordPress për ju. Pra, mos u shqetësoni nëse shkoni me pushime, ose keni rrugëdalje për të kandiduar, DreamPress do ta mbajë të azhurnuar versionin tuaj WordPress.
 • Konfigurimi i optimizuar i hostimit: Serverat janë të ndërlikuar dhe nëse nuk e dini se çfarë jeni duke bërë ju me të vërtetë duhet të përpiqeni të ndryshoni cilësimet më vete. Lërini atë profesionistëve, të cilët kanë vendosur çdo server DreamPress posaçërisht për WordPress.
 • WP-CLI Instaluar: Për përdoruesit më të përparuar, duke pasur WP-CLI tashmë i instaluar e bën të lehtë përdorimin e linjës komanduese dev-miqësore, që bën menjëherë jashtë kutisë.
 • VPS-të dhe serverët MySQL të menaxhuar: Yup – mbajtja e pritur. Siç thamë edhe më parë, nuk është e nevojshme të shqetësoheni aspak për serverët tuaj. DreamHost bën gjithçka për ju!
 • Paneli i Kontrollit të Bazuar në Ueb: Ky është i njëjti panel kontrolli i përmendur më parë, ku ju mund të menaxhoni gjithçka që të bëjë me planin tuaj të pritjes së DreamPress.
 • Mbështetje e ekspertëve për WordPress: Kur bëni një pyetje është e rëndësishme të pyesni personin e duhur, dhe me ekipin e ekspertëve të WordPress të DreamHost mund të bëni çdo pyetje që mund të keni dhe ta dini se po merrni një përgjigje të mirë.
 • Të pajtueshme me çdo temë / shtojcë: Ju lexoni atë të drejtë, çdo temë, çdo plugin. Ka kombinime fjalë për fjalë të pafund. Pra, nëse keni një temë apo plugin të mrekullueshëm që jeni në ankth për t’u përdorur, nuk duhet ta keni problem ta instaloni atë në DreamPress.
 • Ruajtja e llakut: CloudFlare është i shkëlqyeshëm, por caching llak shton edhe më shumë performancë duke rritur caching në faqen tuaj. Ky përshpejtues HTTP ndihmon serverat DreamPress të ofrojnë faqet tuaja në dyshe!
 • Rezervime automatike ditore: Rikthimi rezervë është një pjesë integrale e çdo regjimi të sigurisë WordPress, dhe pasi ky është një faktor kaq i rëndësishëm që DreamHost i përfshiu këto veçori në planet e tyre të DreamPress.
 • Rikthim opsional në DreamObjects Cloud: Kjo është një veçori premium, të cilës ju mund ta shtoni me një tarifë – një mjedis i sigurt dhe i sigurt në re për të ruajtur ato kopje rezervë ditore.
 • Ruajtje / Bandwidth i Pafund: Ju e keni parë këtë më parë (unë jam i sigurt), dhe si shumë hoste të tjerë dhe planin e pritjes, DreamPress ju siguron që mund të përdorni sa më shumë hapësirë ​​ruajtjeje dhe bandë. Brenda arsyes natyrisht (nëse jeni duke ngritur një sit të trafikut të lartë, megjithatë do të duhet të rritni planin tuaj).
 • Email të pakufizuar: Disa prej tyre kanë arritur që planifikimin e pritjes të mos e përfshijnë këtë, por ne jemi të lumtur që DreamPress bëri. Nëse jeni duke menduar të ekzekutoni uebfaqen tuaj të biznesit në DreamPress, është e domosdoshme që ju të mund të krijoni llogari profesionale të postës elektronike për secilin nga punonjësit tuaj.

Lista mjaft e bukur e tipareve apo jo? E ndërtuar në Serverët Virtual Private të Menaxhuar të DreamHost (VPS), DreamPress është gati të shkojë menjëherë jashtë kutisë. Serverat DreamPress janë konfiguruar paraprakisht për të përdorur opsionet më të mira për WordPress, në mënyrë që të mos keni nevojë të kontrolloni vetë me ndonjë cilësim të serverit.

Për më tepër, ata kanë shtuar një shtresë mbajtëse të llakut (plus Shtojcë Varnish HTTP Purge) për të përmirësuar performancën e faqes tuaj. Dhe mos u shqetësoni – çdo temë apo shtojcë do të funksionojë me DreamPress (përfshirë edhe temën e vetë Tour), kështu që mënyra se si faqja juaj duket dhe funksionon varet plotësisht nga ju. Tani që keni një ide se çfarë ka të bëjë me DreamPress!

Vetëm disa Mendime

dreampress-mendime

DreamPress ka shumë për të, por ka vetëm disa tipare që i përdor rregullisht që thjesht nuk janë të disponueshme për momentin. E para është multisite mbështetur. Jo një marrëveshje e madhe për shumicën e njerëzve. Nëse po përdorni një ose disa bloge ose biznese që përdorni WordPress, thjesht do të duhet të blini një plan të veçantë pritjeje për secilën faqe.

Karakteristika tjetër që mungon është një vënie në skenë zona. Unë me të vërtetë shpresoj se kjo është diçka që DreamHost ka në vepra. Personalisht, kam zbuluar që zonat e skenave vijnë në dispozicion për qëllime të ndryshme, me një nga më të rëndësishmet për të provuar azhurnimet (veçanërisht për temat WordPress dhe WordPress). Por për shumicën e përdoruesve (të cilët nuk i azhurnojnë skeptikët si unë), me siguri nuk do të të marrë malli për zonën e skenave.

Për më tepër se kaq, DreamPress ka gjithçka që një përdorues WordPress mund të ketë nevojë – madje edhe në memorje të integruar. Oh, dhe ndryshe nga shumë nga planet e tjera të menaxhuara të WordPress-it të menaxhuara në treg, DreamPress nuk ka ndonjë plugins të listës së zezë të WordPress që nuk do t’ju lejojë të përdorni (të paktën jo ato që unë mund t’i gjeja). Disa hostë të uebit kanë një listë të shtojcave të lejuara për të parandaluar funksionimin e kopjuar. Por me DreamPress ata e kanë mbajtur rregullimin e tyre mjaft të pastër, kështu që nëse vërtet dëshironi të përdorni BackWPup ose YARPP pastaj shkoni për të.

Duke përfunduar

Shpresojmë që të shijove pamjen tonë të brendshme në DreamPress! Kjo duket si një mundësi solide për WordPress hosting, dhe DreamHost ka shtuar disa veçori të shkëlqyera për të bërë më të lehtë vendosjen e faqes tuaj WordPress. Nëse keni përdorur DreamHost ose DreamPress na tregoni mendimet tuaja më poshtë. Ne do të donim të dëgjonim nga përdoruesit e vërtetë se si kryen pritjet e tyre!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map