Pëshpëritjet e lidhjeve: Lidhja e brendshme me WordPress më të zgjuar

Pëshpëritjet e lidhjeve: Lidhja e brendshme me WordPress më të zgjuar

Në botën e SEO, ju fitoni disa dhe humbni disa. Por do të ishte turp të humbasësh aq sa shkon lidhja e brendshme. Kjo është thjesht e keqe, veçanërisht kur Pëshpëritjet e lidhjes, objekti i rishikimit të sotëm, ju ofron pikërisht atë që ju nevojitet për të lidhur lidhje të brendshme si një pro.


Edhe pse injorohet nga shumica e njerëzve, shtimi i lidhjeve të brendshme është i shkëlqyeshëm për përvojën e përdoruesit (UX) dhe optimizimin e motorit të kërkimit. Përdoruesit mund të gjejnë përmbajtje përkatëse shpejt, dhe motorët e kërkimit mund të indeksojnë më shumë nga përmbajtja juaj pa ndonjë konfuzion. Për më tepër, lidhja e brendshme mund të forcojë angazhimin dhe të ulë normat e fryrjes pasi përdoruesit kalojnë më shumë kohë në faqen tuaj te internetit.

Akoma, lidhja e brendshme është e lodhshme, veçanërisht nëse keni një ton të përmbajtjes. Dhe nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund të përfundoni me përmbajtje jetime në faqen tuaj, e cila është po aq e keqe sa të mos keni përmbajtje fare. Në fund të fundit, pse shqetësoni të krijoni përmbajtje që askush nuk i sheh?

Hyn në shtojcën e Link Whisper, dhe ju mund të thoni lamtumirë për të gjitha problemet tuaja të brendshme lidhëse. Në postimin e sotëm, ju zbuloni pse kjo shtojcë e lidhjes së brendshme të WordPress është një nga mjetet më të mira për çdo pronar të faqes në internet. Për më tepër, ne ju tregojmë saktësisht se si funksionon plugin, që do të thotë se mund të godisni tokën duke funksionuar.

Pa ado më tej, le të bëjmë lidhjet tuaja në një mënyrë që të përfitojë nga përdoruesit tuaj dhe përpjekjet e SEO. Ju lutemi mos lini pa ndarë mendimet tuaja në pjesën e komenteve në fund të postimit. Nëse e dini për një shtojcë që rreh Whisper-in e Linkut, ne do të dëshironim të dëgjonim edhe për atë

Isfarë është Whisper Link?

pëshpëritni lidhjen plugin wordpress lidhës të brendshëm

Link Whisper është një plugin fantastik WordPress që ju lejon të shtoni dhe menaxhoni lidhje të brendshme në faqen tuaj. Falë karakteristikave të tilla si teksti i spirancës inteligjente, inteligjencës artificiale (AI) dhe raportimit, ju mund të zotëroni lidhje të brendshme në faqen tuaj të internetit si një shef.

Sipas zhvilluesit, “Link Whisper ju ndihmon të merrni atë që ishte dikur një punë e gjatë (që bëhet edhe më e madhe ndërsa faqja juaj rritet) dhe e kthen atë në një mundësi për ju që të keni një sit të optimizuar më mirë sesa konkurrentët tuaj.”

Kjo nuk do të duket aspak keq. Sidomos pjesa që lexon “… një mundësi për ju që të keni një sit të optimizuar më mirë sesa konkurentët tuaj.” Farë nuk duhet të dashurosh për këtë?

Pronarë të tjerë të faqes së internetit po ruajnë edhe në lidhje me Whisper Link:

Link Whisper ka hequr 90% të punës që është e përfshirë në lidhje të brendshme. Ajo që dikur ishte një detyrë që më kërkoi shumë kohë për të bërë, ose ishte shumë e vështirë për një VA të bënte siç duhet, tani zgjat vetëm disa minuta dhe bëhet ashtu siç dua. Duke pasur parasysh vlerën e lidhjes së brendshme në SEO On-Page, kjo shtojcë nuk është më inteligjente. – Jared Bauman

Dhe vlerësimet me 5 yje vazhdojnë të vijnë. Zhvilluesi projektoi Link Whisper për të bërë një punë dhe ta bëjë atë në mënyrë korrekte. Isshtë një nga shtojcat më të mira lidhëse të brendshme për WordPress. Shpresoj t’ju tregoj pse në disa sekonda, veçanërisht tani kur e dimë se çfarë është Lidhja Whisper dhe çfarë bën.

Karakteristikat e Whisper Link

tiparet e pëshpëritjes së lidhjeve

Pjesa më e mirë në lidhje me Whisper Link është fakti që nuk është shumë i komplikuar, si shumë shtesa të tjera. Shtë aq e thjeshtë sa bëhet, do të thotë që nuk do të humbni kohë të konfiguroni një grup të madhësive të komplikuara. Të gjitha janë prizë dhe luajnë, por para se të arrijmë në të gjitha këto, le të mbulojmë atë që ofron Whisper Link për sa i përket karakteristikave.

Sugjerime automatike për lidhje

sugjerime lidhëse automatike për lidhjen e lidhjeve

Whisper Link është një plugin intuitiv i lidhjeve të brendshme të WordPress. Shtojca përdor AI të pabesueshme për të sugjeruar lidhje të brendshme kontekstuale dhe relevante ndërsa shkruani postimin tuaj. Kjo është e drejtë; nuk duhet të lini redaktorin e postës WordPress për të gjetur dhe lidhje me përmbajtjen përkatëse në faqen tuaj të internetit.

Pavarësisht nga numri i artikujve në faqen tuaj të internetit, Whisper Link kombinon përmbajtjen tuaj për rëndësi kur sugjeroni lidhje të mundshme. Pas kësaj, ju duhet të shënoni një kuti kontrolluese pranë një sugjerimi të lidhjes së brendshme, dhe puna juaj ka mbaruar.

Tekst i Smart Anchor

lidhni tekstin e spirancës së zgjuar të spirancës

Teksti i ankorimit është një pjesë thelbësore e sigurimit të një UX më të mirë dhe rritjes së renditjes tuaj të SEO. Një shembull i mirë është teksti i spirancës që kemi përdorur për lidhjen në fjalinë e mëparshme. Nëse klikoni në lidhje, jeni të vetëdijshëm që do të shkoni në një faqe që ju tregon më shumë rreth tekstit të ankorimit.

Dhe kjo është ajo që bën një tekst spirancë. Ai u siguron përdoruesve dhe motorëve të kërkimit informacion kontekstual dhe të rëndësishëm për përmbajtjen e destinacionit të lidhjes. Nëse shumë njerëz lidhen me uebfaqen tuaj duke përdorur “temat e WordPress”, për shembull, faqja juaj e internetit mund të renditet mirë për atë tekst spirancë edhe nëse nuk e keni përdorur atë në përmbajtjen tuaj.

Niche Pursuits LLC, djemtë që fshihen pas lidhjes Whisper, e dinë mirë këtë fakt, kjo është arsyeja pse ata e kanë bërë tepër të lehtë shtimin e teksteve përkatëse të ankorimit në lidhjet tuaja. Me fjalë të tjera, shtojca sugjeron tekstin e ankorimit për lidhjet tuaja automatikisht. Dhe nëse nuk ju pëlqejnë sugjerimet e tekstit të spirancës, mund të shtoni ose hiqni fjalë me një klik të vetëm!

Raportimi i detajuar i lidhjeve

pëshpëritni raportimin e lidhjeve të brendshme

A e dini sa artikuj jetimësh keni në faqen tuaj në internet? I vini bast të gjitha paratë e mia që nuk i keni. Dhe ky është një problem i madh pasi ju mund të keni përmbajtje të shkëlqyeshme që vizitorët dhe motorët e kërkimit nuk mund ta gjejnë. Mos harroni, sepse mund t’i ktheni gjërat duke treguar lidhje të brendshme me përmbajtjen që përdoruesit dhe motorët e kërkimit nuk do ta shihnin.

Dhe pjesa më e mirë? Shtojca e lidhjes Whisper vjen me raporte të brendshme lidhëse që ju ndihmojnë të vendosni një gisht në strukturën lidhëse të faqes tuaj. Ju mund t’i shihni të gjitha postimet dhe faqet pa lidhje të brendshme. Më tej, mund të shihni numrin e lidhjeve të brendshme dhe të jashtme që vijnë nga secili artikull.

Për më tepër, ju lehtë mund të shtoni lidhje të brendshme për artikujt tuaj me shumicë. Ju nuk duhet të hyni në secilin artikull duke kërkuar lidhje; ju keni një tabelë qendrore që e bën procesin shumë të lehtë. Tani, duhet të zbuloni se si do të përdorni gjithë kohën që kurseni.

Cilësimet Global Pëshpëritni Lidhje

cilësimet e pëshpëritjes së lidhjes

Përsëri, ekrani i cilësimeve të Link Whisper nuk është tepër i komplikuar. Ju merrni disa opsione të lehta për t’u përdorur për të rregulluar lidhjet dhe sugjerimet tuaja të brendshme. Në vend të një sërë cilësimesh të përparuara, shtojca mban dritën e ekranit të cilësimeve. Shumë përdorues nuk do të duhet të ndryshojnë ndonjë cilësim për të përdorur shtojcën.

Nëse keni nevojë të ndryshoni se si shtojca trajton lidhjet e brendshme në faqen tuaj të internetit, Link Whisper ju ofron disa opsione. Për shembull, mund të hapni të gjitha lidhjet e brendshme në një skedë të re me një klik të vetëm. Për më tepër, ju mund të injoroni numra dhe fjalë të caktuara pa prishur një djersë.

Për më tepër se kaq, ju mund të zgjidhni që postoni llojet e shtojcës zvarritet për lidhje të brendshme duke ju ofruar mundësinë për të kapur të gjitha lidhjet e brendshme (ose mungesën e tyre) që dëshironi. Më tej, mund të ndryshoni në modalitetin e rregullimit të gabimeve në rast se duhet të përcaktoni gabimet në faqen tuaj të internetit. Përdorimi i Whisper Link është një fllad, dhe unë nuk po ekzagjeroj asgjë.

Tutoriale dhe Mbështetje për Whisper Link

mësime të pëshpëritjes së lidhjeve

Duke folur për gabime dhe sende, Link Whisper vjen me mësime video për t’ju ndihmuar në rast se ju keni ngecur për një arsye ose një tjetër. Unë do të urreja të supozoja gjëra, por vështirë se do t’i shikosh videot meqenëse shtojca është e thjeshtë për t’u përdorur. Por nëse keni nevojë për ndihmë, videoja do të vijë në dispozicion.

Për më tepër, Link Whisper vjen me një bazë të detajuar njohurish që mbulon pyetje të bëra shpesh (FAQ). Por nëse keni nevojë për ndihmë të drejtpërdrejtë, gjithmonë mund të krijoni një biletë për të shijuar mbështetjen e klasit botëror. Në fund të fundit, Link Whisper është një plugin premium WordPress, që do të thotë të merrni asistencë profesionale.

Plus, gjithmonë mund të kontrolloni Blog Niche Pursuits për postime frymëzuese në të gjitha gjërat në faqet e internetit të ngrohta. Ato mbulojnë një gamë të gjerë temash që rrotullohen rreth ndërtimit të faqeve të suksesshme të ngrohtë dhe bizneseve në internet. Por unë gërmoj; le të instalojmë tani plugin.

Si të instaloni shtojcën e lidhjes së brendshme të Whisper WordPress

Whisper Link është një shtojcë premium, do të thotë që nuk mund ta shkarkoni nga repo e shtojcave të WordPress. Drejtohuni tek Uebfaqja zyrtare e lidhjeve Whisper dhe klikoni në Merrni Whisper Link tani butoni, siç tregohet në imazhin më poshtë.

faqja zyrtare e pëshpëritjes së lidhjeve

Tjetra, zgjidhni licencën tuaj në varësi të nevojave tuaja duke klikuar përkatëse Fillo butonin, siç e ilustrojmë në skenarin më poshtë.

lidhja e çmimeve të pëshpëritjes

mënjanë: Siç shihet në imazhin e mësipërm, ju keni në dispozicion tre pako çmimesh. Ju keni një licencë me një faqe, e cila kushton 67 dollarë dollarë në vit. Përveç kësaj, ju keni licencën prej 3 faqesh dhe 10-faqesh me 97 dollarë dhe 147 dollarë në vit, përkatësisht. Gjithmonë kërkoni për paketën që plotëson buxhetin dhe nevojat tuaja.

Në ekranin tjetër, zgjidhni mënyrën tuaj të preferuar të pagesës (PayPal ose kartë), jepni detajet tuaja dhe klikoni në blerje butoni në fund të asaj faqe, siç theksojmë më poshtë.

faqe pagese pëshpëritje lidhjesh

Pas përfundimit të blerjes, faqja e internetit ju ridrejton në llogarinë tuaj, siç tregohet më poshtë.

lidh llogari me porosi whispepr

Nga faqja e llogarisë, ju mund të shikoni licencën tuaj dhe të shkarkoni plugin Link Whisper. Më tej, Link Whisper ju dërgon një email miqësor me udhëzimet tuaja për shkarkim dhe aktivizim.

lidhni emailin e aktivizimit të pëshpëritjes

Tjetra, shkarkoni plugin në kompjuterin tuaj.

Instalimi i Whisper Link

Pas kësaj, futuni tek pulti i administratorit tuaj të WordPress, lundroni tek plugins, dhe klikoni Shto nje te ri siç detajojmë më poshtë.

instalimi i pëshpëritjes së lidhjeve

Në Shtoni shtojcat ekran, klikoni në Ngarko shtojcën button. Tjetra, goditi Zgjidhni skedarin butonin për të zgjedhur plugin Link Whisper që keni shkarkuar më herët, dhe pastaj goditi Instaloje tani button. Shihni imazhin më poshtë për hapat.

shtojcë plugin whisper link

Pas kësaj, klikoni në Aktivizoni plugin butoni, siç tregohet më poshtë.

pëshpëritja e lidhjes aktivizuese

Pasi të aktivizoni shtojcën, lundroni në menunë tuaj të administratorit të WordPress dhe klikoni Pëshpëritjet e lidhjes, siç tregohet në ekranin e mëposhtëm.

lidhni artikullin e menusë të pëshpëritjes së fjalëve

Në ekranin e Whisper Link, shkruani tastin tuaj të licencës dhe klikoni në Aktivizoni Liçensë butoni, siç tregohet në imazhin më poshtë.

aktivizimi i licencës së pëshpëritjes së lidhjes

N / B: Ju mund të gjeni çelësin tuaj të licencës në llogarinë tuaj Whisper Link ose emailin e shkarkimit / aktivizimin që keni marrë.

Pas aktivizimit të çelësit tuaj të licencës, Link Whisper zhbllokon artikujt shtesë nën-menu, siç tregohet në imazhin më poshtë.

lidhni artikujt e menusë të pëshpëritjes

Dhe kjo eshte; jeni gati të përdorni plugin Link Whisper për të përmirësuar shpejt lidhjet tuaja të brendshme. Përdorimi i plugin-it është aq i thjeshtë sa A, B, C. Për shembull, për të parë raportet tuaja, lundroni tek Whisper Link> Raporti, siç tregohet në imazhin më poshtë.

raportet e pëshpëritjes së lidhjeve

Për të parë cilësimet tuaja Whisper Link, lundroni tek Pëshpëritni lidhje> Cilësimet në pultin tuaj të administratorit të WordPress, siç theksojmë më poshtë.

lidhjet e pëshpëritni cilësimet e administratorit

Shiko? Pretty thjeshtë.

Keni nevojë për më shumë detaje? Këtu është një video e shkurtër që ju tregon se si të përdorni Link Whisper.


Whisper Link është një zgjidhje e shkëlqyeshme për të gjitha problemet tuaja të brendshme lidhëse. Shtojca është e thjeshtë për tu konfiguruar dhe përdorur; duhet të jeni në këmbë dhe të kandidoni brenda disa minutash. Ajo ju ofron shumë mundësi për të shtuar lidhje të brendshme me shumicë ose individuale, nga ana tjetër, duke ju kursyer një ton kohë dhe para.

Me çmimet që fillojnë me vetëm 67 dollarë në vit, asgjë nuk duhet t’ju ndalojë të zbatoni lidhje të brendshme në faqen tuaj të internetit në WordPress si një profesionist. Shtojca është nga zhvilluesit e njohur dhe tregtarët në internet, do të thotë se ju jeni në duar të sigurta.

Whisper Lidhje prej $ 10 për lexuesit WPExplorer

Po mendoni për marrjen e Whisper Link për të përmirësuar lidhjen e brendshme dhe SEO në faqen tuaj? Me ekskluzivitetin tonë WPEXPLORER kodi kupon ju mund të kurseni $ 10 – duke bërë një licencë personale vetëm 57 dollarë për vitin e parë!

Kurseni 10 dollarë në Whisper Link

Cilat janë pikëpamjet tuaja në lidhje me Shtojcë plugin lidhjet e brendshme Whisper? Në vend të kësaj përdorni një shtesë të ndryshme lidhëse të brendshme? Ju lutemi ndani mendimet tuaja në pjesën e komenteve më poshtë. Faleminderit paraprakisht!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map