Rishikimi i iThemes Exchange: A është kjo mënyra më e shpejtë për të shitur në internet me WordPress?

Shkëmbimi iThemes faturohet si një sistem i thjeshtë ecommerce për WordPress. Shtë një zgjidhje që është krijuar për këdo që dëshiron të ndërtojë dhe menaxhojë dyqanin e tyre në internet, pa qenë e nevojshme të drejtohet tek një opsion i pritur me tarifa mujore të përsëritura.


Pavarësisht nëse po planifikoni ndërtimin e një dyqani në internet plotësisht të plotë, ose thjesht dëshironi mundësinë për të shitur një produkt të vetëm nga blogu juaj WordPress, iThemes Exchange mund të jetë pikërisht ajo që po kërkoni.

Ndërsa ka shumë zgjidhje ecommerce për WordPress, Exchange synon të diferencohet nga konkurrenca duke ju mundësuar që të merrni dyqanin tuaj në internet brenda pak minutash. Shtesa kryesore – e cila është e lirë për t’u përdorur – mund të zgjatet me një përzgjedhje të shtesave. Kjo ju jep mundësinë të rritni tiparet e dyqanit tuaj, në përputhje me inventarin dhe të ardhurat tuaja.

Prandaj, duke pasur parasysh këtë, le të hedhim një vështrim se si mund të shkoni për të ngritur dyqanin tuaj online me iThemes Exchange për t’ju ndihmuar të vendosni nëse kjo është zgjidhja më e mirë për nevojat tuaja.

Si të shesni produkte fizike dhe dixhitale në internet me iThemes Exchange dhe WordPress

Shtojca themelore e iThemes Exchange është falas për t’u përdorur dhe është priti në Depo të Pluginave në WordPress.org. Kjo do të thotë që ju mund ta instaloni shtojcën drejtpërdrejt nga zona e administratorit tuaj WordPress dhe menjëherë të ndërtoni dyqanin tuaj.

Shtoni shkëmbimin e iThemes

Vendosja e shkëmbimit të iThemes

Pas instalimit të shtojcës, magjistari i konfigurimit shfaqet për t’ju ndihmuar të ecni gjatë procesit të shitjes së produkteve në internet. Kjo do të thotë i gjithë procesi i fillimi është shumë e lehtë dhe pyetja e parë për t’u përgjigjur është: çfarë do të shesësh?

Farë do të shesësh

Opsionet që mbulojnë atë që ju mund të shisni përfshin shkarkime dixhitale siç janë ebooks, muzikë, ose skedarë të tjerë; dhe produkte fizike, të tilla si rroba ose vegla. Ekziston një mundësi tjetër që është të shesësh qasje në faqen tuaj të internetit dhe përmbajtjen e saj në formën e një faqja e anëtarësisë.

Për të aktivizuar këtë opsion, duhet të instaloni shtesën premium për anëtarësim. Shtesa është në dispozicion më vete, ose si pjesë e Pro Pack – një përzgjedhje e shtesave të tjera të dobishme, si dhe çdo që lëshohet në të ardhmen.

Sidoqoftë, nëse thjesht po planifikoni shitja e produkteve fizike ose dixhitale nga faqja e internetit e WordPress, ju mund të zgjidhni opsionin e duhur për të vazhduar në hapin tjetër.

Mbledhja e Pagesave

Pyetja tjetër për t’u përgjigjur është: si do t’i pranoni pagesa? iThemes Exchange ju jep mundësinë për të pranuar pagesa jashtë linje, por është po aq e thjeshtë për të konfiguruar dyqanin tuaj për pranimin e pagesave përmes PayPal.

Konfiguroni PayPal

Ndërsa ju merrni mundësinë e përdorimit të PayPal Secure, përdorimi i opsionit PayPal Standard është mënyra më e shpejtë për të vazhduar. Për të filluar pranimin e pagesave përmes PayPal, është thjesht një rast që të hyni në adresën tuaj të emailit PayPal dhe të zgjidhni një monedhë.

Ekziston gjithashtu një shtesë falas për mbledhjen e pagesave përmes Stripe nëse dëshironi t’u jepni klientëve tuaj atë mundësi. megjithatë, rekomandohet shumë që lexoni mbi ndryshimet midis opsioneve në dispozicion për t’ju ndihmuar të përcaktoni se cila është zgjidhja më e mirë për dyqanin tuaj online.

Shtimi i produktit tuaj të parë

iThemes Exchange përfshin një produkt mostër për t’ju ndihmuar të shpejt të njiheni me ndërfaqen për shtimin e listave të produkteve në faqen tuaj të internetit.

megjithatë, procesi i krijimit të listës së produkteve është shumë i lehtë për të arritur të mbërthen me. Ndërsa kushdo që ka krijuar përmbajtje në WordPress më parë do të ketë një avantazh ndaj atyre që nuk e kanë, përdoruesit e rinj nuk duhet të kenë probleme të plotësojnë kutitë vetë-shpjeguese për të krijuar listën e tyre të parë të produkteve.

Faqja e Listimit të Produkteve

Si dhe titullin, përshkrimin dhe çmimin e produktit, ju gjithashtu merrni mundësinë për të ngarkuar një përzgjedhje të imazheve, si dhe duke shkruar një përshkrim të zgjeruar të produktit. Kur konfiguroni listën e produktit tuaj, mundeni mundësojnë përcjelljen e inventarit, vendosni një periudhë disponueshmërie për produktin, dhe një tërësi shumë më tepër. E gjitha siguron që ju të mund të shesni artikujt tuaj në mënyrën që plotëson më së miri kërkesat tuaja.

Opsione të Avancuara të Produkteve

Nëse jeni duke shitur shkarkime dixhitale në faqen tuaj të internetit, në krahasim me, ose gjithashtu me produkte fizike, atëherë mund të ngarkoni ndonjë skedar për produktin. Ndërsa e gjithë kjo bëhet përmes bibliotekës së mediave WordPress, është thjesht një rast i zvarritjes dhe i hedhjes së atyre skedarëve në faqen tuaj të internetit dhe t’u jepni atyre një emër.

Shto Shkarkim të ri

Sapo lista juaj e produkteve fillon të marrë formë, mund ta shikoni paraprakisht atë për të parë se si do t’u duket klientëve tuaj të mundshëm.

Lista e produkteve të shkëmbimit të iThemes

Kur jeni të kënaqur me pamjen e saj, ju mund të publikoni listën e produkteve për ta vendosur atë live në faqen tuaj të internetit. Në vetëm disa klikime të miut dhe minuta të kohës tuaj. tani keni produktin e listuar në internet. Kjo vjen e plotë me aftësinë për të mbledhin pagesa dhe shpërndani automatikisht shkarkime dixhitale, ose dërgoni me dorë produktet fizike.

Menaxhimi i faqeve tuaja të dyqaneve online

Tani keni të paktën një produkt në internet, është koha për të parë në faqet e dyqanit tuaj. Kjo përfshin faqen e listës së produkteve, faqet e llogarive të personalizuara dhe të profileve dhe faqet e informacionit për blerjen. Fatmirësisht iThemes Exchange krijon këto faqe thelbësore për ju dhe ju jep një mënyrë për t’i menaxhuar ato.

Faqet e shkëmbimit të iThemes

Këto faqe mund të menaxhohen të gjitha nga cilësimet e shtojcës. Ju gjithashtu mund të personalizoni ndonjë prej tyre pasi të bëni një faqe të rregullt WordPress. Ashtë një ide e mirë për të shtoni disa nga këto faqe në zonat e navigimit të faqes tuaj, siç janë zonat e widget ose menutë kryesore.

Menyja e dyqanit

Tani vizitorët tuaj mund të gjejnë produktet tuaja dhe të lundrojnë rrugën e tyre rreth dyqanit tuaj me lehtësi.

Rregullimi dhe Azhurnimi i Dyqanit tuaj Online

Shkëmbimi iThemes nuk ndalet megjithatë. Ekziston edhe një faqe cilësimesh që duhet patjetër hidhni një vështrim. Përmes cilësimeve mund të futni informacionin e dyqanit tuaj dhe ID-në tuaj të taksave, si dhe të përcaktoni mënyrën e trajtimit të regjistrimeve të klientëve dhe të gjitha aspektet e tjera të rëndësishme të drejtimit të një dyqani online të suksesshëm.

Nëse doni të shtoni më shumë karakteristika në dyqanin tuaj, një përzgjedhje e shtesave është në dispozicion. Pro Pack i azhurnimeve premium përfshin veçori të tilla si aftësia për të dërguar fatura, për të shtuar variante të produkteve, për të pranuar pagesa të përsëritura dhe shumë më tepër.

Tani që keni renditur produktin tuaj të parë dhe konfiguroni dyqanin tuaj, gjithçka që mbetet për të bërë është për të zgjedhur një temë të përshtatshme për ecommerce WordPress.

përfundim

Siç mund ta shikoni iThemes Exchange në fakt e bën shumë të lehtë shtimin e produkteve në faqen tuaj të internetit WordPress të cilën vizitorët tuaj mund t’i blejnë më pas. Duke përdorur PayPal për të mbledhur pagesa, iThemes Exchange përfshin gjithçka që ju nevojitet për të krijuar një dyqan online me WordPress falas.

Sigurisht, ka shumë më tepër për krijimin e një dyqani në internet sesa të shtoni aftësinë për të renditur dhe shitur produkte nga faqja juaj e internetit.

Zgjedhja e një teme dhe shtese të përshtatshme, si dhe krijimin e listave të produkteve tuaja, është ajo ku fillon aventura. Pas kësaj, është koha që ju të përqendroheni në marrjen e vizitorëve në dyqanin tuaj, menaxhimin e pritjeve të klientit dhe më e rëndësishmja për të gjitha, trajtimin e detajeve të klientit tuaj në një mënyrë të përgjegjshme, të sigurt dhe të sigurt. Kjo është përveç sigurimit të gjendjes të njohur me rregullat e taksave për secilën nga vendet gjeografike produktet tuaja janë në dispozicion, për të mos përmendur kontrollin me aftësitë teknike të kërkuara për të zgjidhur çdo çështje që mund të lindë.

WordPress dhe iThemes Exchange bën e bëjnë shumë të lehtë renditjen e sendeve për shitje dhe mbledhjen e pagesave nga klientët tuaj përmes një procesori pagese siç është PayPal – thjesht sigurohuni që të jeni plotësisht të përgatitur përpara se të hyni në botën emocionuese të e-commerce.

Mësoni më shumë rreth shkëmbimit të iThemes

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map