Rishikimi i Temave të Mojo

Shënim: Që fillimisht duke postuar këtë përmbledhje Temat e Mojo ka pësuar ndryshime të shumta dhe është zgjeruar për të përfshirë Tregun Mojo. Opinionet dhe tiparet e dhëna në artikull nuk janë më relevante.


Doja të merrja ca kohë sot për të shqyrtuar në vendin e tregut temë / modelin tim të ri të preferuar, Temat Mojo. Nëse keni vizituar ndonjëherë Themeforest dhe e keni dashur atë, ju do të doni edhe Temat Mojo.

Shtë një sit shumë i ngjashëm që ofron Temat Premium WordPress, Temat Tumblr, Modelet HTML / CSS, Modelet PSD dhe Email. Dhe besoj se së shpejti ata do të shtojnë seksione për Joomla, Drupal dhe burime të tjera premium të zhvilluesit të internetit, siç janë shtojcat.

Ndërsa ka shumë faqe atje, si Temat Elegant, që ofrojnë vetëm Temat e WordPress, Temat Mojo ofron një larmi modelesh të ndryshme për tu kujdesur për platformat e ndryshme. Kjo është e shkëlqyeshme për zhvilluesit e faqeve në internet që kërkojnë të krijojnë me lehtësi faqe interneti për klientët e tyre ose për njerëz të tillë si unë që priren të zotërojnë domene të shumëfishta në një kohë dhe është i interesuar të blejë dhe shes domen.

Doesfarë ofron temat e Mojo?

Temat Mojo ofron modele të ndryshme premium për disa nga platformat më të njohura si WordPress dhe Tumblr, si dhe modele të thjeshta HTML / CSS. Nga sa kam parë të gjitha temat e tyre janë të dizajnuara shumë mirë (Temat Mojo do të pranojnë vetëm punë cilësore) dhe megjithëse ka akoma shumë pak shabllone, sepse ato janë një sit relativisht i ri, ekzistojnë akoma shabllone të shumëfishta për kamare të ndryshme.

Bleni dhe Shisni Temat

Një nga gjërat më interesante në lidhje me Temat e Mojo është se jo vetëm që mund të shkoni atje për të blerë disa tema mjaft të mrekullueshme, por gjithashtu mund të regjistroheni në Anëtarësinë Falas dhe të filloni të shesni punën tuaj.

Temat Mojo e bën me të vërtetë të lehtë për njerëzit që të fillojnë të bëjnë disa dollarë të mëdhenj duke shitur temat / shabllonet e tyre. Vendosja e faqes suaj të internetit dhe marrja e trafikut mund të jetë e vështirë dhe të marrë shumë kohë, por Temat Mojo tashmë i ka të gjitha këto, kështu që ju mund të filloni shitjen menjëherë. Dhe më e mira nga të gjitha kur shisni ndonjë gjë në Temat Mojo ju merrni një Komision 50% që është shumë më e lartë sesa do ta gjeni në vendet e tjera të tregut.

Bashkoni Forcat

Tani këtu është gjëja më interesante në lidhje me Temat e Mojo – “Programi i rrëmujës“. Temat Mojo ofron programin e parë të bashkëpunimit i cili lejon zhvilluesit dhe projektuesit të punojnë së bashku për të krijuar produkte që ata mund të shesin në treg.

Në thelb kur hyni në llogarinë tuaj ekziston një buton i ngarkimit për secilën kategori, brenda secilës kategori ekziston një formë pranë fundit të quajtur “Join Force” ku futni emrin e përdoruesit të partnerëve tuaj dhe emailin e regjistruar. Në këtë mënyrë, sa herë që bëni një shitje, komisionet do të ndahen automatikisht midis të gjitha palëve në partneritet.

Kjo është një nga gjërat më të mira për temat e Mojo sipas mendimit tim. Ka shumë njerëz atje që kanë aftësi të çmendura për krijimin e faqes në internet, por nuk mund të kushtojnë vlerë për kopjimin (dhe anasjelltas). Aftësia e forcave të përbashkëta u jep njerëzve me aftësi të ndryshme mundësinë për t’u bashkuar dhe për të krijuar diçka të mrekullueshme. Personalisht më pëlqen shumë duke i koduar Temat e WordPress, por jo aq shumë sa i dizajnoj ato. Unë jam duke menduar të bashkoj forcat me një projektues në internet sa më shpejt që të marrë ca kohë, kështu që ne mund të dalim me një temë të ftohtë WordPress.

Për bashkëpunëtorët

Arsyeja kryesore që u bashkova me Temat e Mojo ishte padyshim për programin e tyre anëtar, pasi doja të shtoja temat e tyre në WPExplorer.com dhe të fitoja ca para prej tyre. Programi i filialeve paguan vërtet mirë Komision 30% dhe ata kanë sistemin e tyre shoqërues, kështu që ju nuk keni nevojë të përdorni një palë të tretë budallaqe, të tilla si e-junkie ose shareasale. Për mua ky është parajsë – Unë e urrej absolutisht duke përdorur ato shërbime të bashkëpunimit të palës së tretë.

Krijimi i lidhjeve të Filialeve: Lidhjet e bashkëpunëtorëve janë vërtet të lehta krijoni dhe ju mund të lidheni me cilindo faqe në faqen e tyre, duke përfshirë dhe pamjet paraprake të temave. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shtoni më poshtë në fund të çdo url Mojo-Temat – ? “R = përdoruesi”.

Unë fillova marketing temat e tyre rreth 3 javë më parë dhe deri më tani kanë bërë 85 dollarë. Në krahasim me Temat e tjera Premium WordPress kam gjetur që niveli i klikimeve në Mojo-Temat është me të vërtetë i mirë dhe njerëzit në të vërtetë po blejnë temat e tyre. Ndërsa në WooThemes më duhen rreth 1.000 klikime për të marrë 1 shitje (çalë).

Kështu që nëse po mendoni të bashkoheni me programin e bashkëpunëtorëve në Mojo-Temat shkoni për të. Supershtë jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur, temat që do të promovoni janë në pjesën më të madhe të mrekullueshme, komisionet janë të mira dhe mbështetja është e jashtëzakonshme (ata u janë përgjigjur brenda 1 dite të gjitha pyetjeve të mia).

Temat e mia të preferuara Mojo Theme WordPress

Mirë, kështu që është shumë gjithçka që duhet të dini në lidhje me Temat e Mojo, ju me të vërtetë duhet t’i kontrolloni ato për të vlerësuar gjithçka – ps: dizajni i faqes së tyre është gjithashtu shumë i lezetshëm (ia vlen të shikoni).

Unë doja të ndaja me ju Temën time të preferuar të WordPress të disponueshme në Temat Mojo dhe nëse keni qenë në WPExplorer.com ju mund të dini se cili është, pasi unë e shfaq atë në faqen kryesore dhe në të gjitha faqet e temave. Tema quhet Studio Folio dhe është ndoshta një nga Temat më të lezetshme të WordPress në Temat Mojo.

Folio Studio ka një dizajn shumë elegant dhe unik – që është diçka vërtet e vështirë për t’u gjetur këto ditë në mesin e temave të lira. Tipografia është befasuese, gjithçka nuk është vetëm e lehtë për t’u lexuar, por edhe e këndshme për sytë. Dhe rrëshqitësi i paraqitur në faqen kryesore është i mrekullueshëm.

Përfundime / Comments?

Unë nuk jam tipi i personit që normalisht shkruan recensione, por me të vërtetë kam shijuar anëtarësinë time në Temat Mojo dhe isha pak i intriguar nga ideja për të shkruar një përmbledhje të Temave të Mojo, veçanërisht pasi do të ishte një mënyrë e mirë për të nxjerrë fjalën atje në lidhje me këtë sit dhe shpresojmë të përfshini më shumë njerëz, pasi është një faqe interneti relativisht e re.

Sidoqoftë, nëse keni pasur ndonjë përvojë me Temat e Mojo, ju lutemi komentoni më poshtë dhe më njoftoni mendimet tuaja. Faleminderit!

mohim: Unë jam bashkëpunëtor i Mojo-Themes.com por NUK është paguar për të shkruar këtë përmbledhje. Gjithashtu, logoja e përbindëshit Mojo Themes është një markë tregtare e Inc. Mojoness.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map