Rishikimi OptinMonster & Si-Për Udhëzues: Shtojcë WordPress Popup & Lead Generation

Fitimi dhe mirëmbajtja e lexuesve është një pjesë e madhe e drejtimit të një faqe në internet të suksesshme. Por si e bën këtë? Një kohë mbrapa ne mbuluam 15 mënyra për të angazhuar vizitorët dhe për t’i kthyer ato në lexues. Një nga mënyrat për t’i bërë njerëzit të kthehen përsëri në faqen tuaj në internet është dërgimi i gazetave periodike që lidhen me përmbajtje dhe promovime të reja. Për t’i bërë njerëzit të regjistroheni, gjithmonë mund të hidhni një widget të gazetës në shiritin anësor të faqes tuaj, por kjo është pak e mërzitshme. Në vend të kësaj, ju mund të shtoni një formë optike të rregulluar plotësisht të buletinit që shfaqet në faqe dhe kërkon vëmendje.


OptinMonster është një shtojcë fantastike e abonimeve në buletinin që ju jep mundësinë të krijoni forma të mrekullueshme të optinës si kutitë e dritave, shufrat ngjitës të këmbëve dhe rrëshqitjet. Ne ishim me fat që i dhamë kësaj shtojce një provë, kështu që vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë rreth asaj se si funksionon plugin dhe cilat opsione janë në dispozicion. Ose thjesht mund të zhyteni në të vetë duke marrë një kopje të shtojcës për veten tuaj (mos u shqetësoni, ka një garanci 30-ditore, kështu që nëse nuk fitoni më shumë pajtimtarë do të merrni përsëri të gjitha paratë tuaja – pa pyetje )!

Merrni OptinMonster Tani

Pasqyrë e videos

Merrni një turne të udhëhequr në shtojcë. Ne do t’ju ndjekim secilin hap. Nëse preferoni, ekziston një transkriptim i plotë dhe përmes që mbulon më shumë sesa video.

Instaloni dhe aktivizoni OptinMonster

Fillimi është i lehtë pasi është thjesht si çdo shtojcë tjetër. Thjesht shkarkoni skedarët zip për të instaluar dhe aktivizuar shtojcën OptinMonster. Klikoni në artikullin e ri të menusë së pultit të OptinMonster, dhe më pas klikoni për të krijuar Optin të Ri.

Fillimi i OptinMonster

Tani thjesht ndiqni hapat për të krijuar Optin tuaj.

Krijoni një Optin

Opsioni i parë që ju është dhënë është të zgjidhni llojin tuaj të opsionit. Lightbox është opsioni i paracaktuar dhe do të hapë një kuti të lehta në mes të ekranit të vizitorëve tuaj, dhe është i vetmi opsion i disponueshëm nëse nuk e keni modernizuar në një prej shtesave (futboll & Slide-In janë dy shtesat në dispozicion për momentin, të cilat mund të lexoni më shumë më poshtë, por më shumë mundësi janë në vepra).

Vendosja e OptinMonster

Cilësimet e përgjithshme

Konfiguroni cilësimet tuaja të përgjithshme, duke filluar me dhënien e një emri optin tuaj.

Konfiguro Cilësimet e OptinMonster

Nga këtu mund të vendosni gjithashtu vonesa e ngarkesës kohë. Kjo mund të jetë e dobishme kur përdorni optin në postime për t’u dhënë vizitorëve kohë për të lexuar artikullin përpara se të ngarkoni optin. Ose për faqet e produktit, ju mund të dëshironi të ngarkoni një optin specifik, nëse ata po kërkojnë produktin për më shumë se 10 sekonda.

Sigurohuni që të vendosni kohëzgjatja e cookie-t në mënyrë që anëtarët që kanë parë dhe mbyllur optin tuaj nuk do ta shohin përsëri derisa të pastrojnë cookies e tyre ose të arrihet koha që ju keni vendosur (parazgjedhja është caktuar në 7 ditë). Në këtë mënyrë vizitorët nuk shqetësohen duke parë të njëjtën optin sa herë që vijnë në faqen tuaj.

Ju gjithashtu mund të shtoni në një URL e ridrejtimit në mënyrë që kur përdoruesit të përfundojnë zgjedhjen tuaj, ata janë dërguar në një faqe falënderimi, konfirmimi i suksesit, faqja e përfundimit apo edhe një faqe tjetër e ofertave. Për shembull, ju mund të ridrejtoni përdoruesit në një faqe speciale kuponi kur të përfundojnë optin.

Mundësia për optinë e dyfishtë tashmë duhet të zgjidhen për ju. Kjo i bën përdoruesit të konfirmojnë që ata në fakt dëshirojnë të zgjedhin gazetën tuaj.

Ekziston gjithashtu një mundësi për të ngarkuar optin në faqja e dytë shikuar nga një përdorues. Në këtë mënyrë ju mund të synoni lexuesit me cilësi më të lartë që shikojnë më shumë nga ju faqja.

Tjetra zgjidhni tuaj ofruesi i postës elektronike (AWeber, Monitorimi i Fushatës, Kontakti i Përhershëm, GetResponse, iContact, InfusionSoft, MadMimi ose MailChimp). Në varësi të ofruesit tuaj, do t’ju duhet të siguroni një autorizim ose çelës API, ose të regjistroni shtojcën me ofruesin tuaj, në mënyrë që OptinMonster të mund të hyjë në listën tuaj të postimeve. Mos u shqetësoni – për çdo opsion që ju zgjidhni, shtojca ofron një lidhje të dobishme se si të lidheni duke ju treguar saktësisht se ku mund të gjeni informacionin që ju nevojitet.

Klikoni Ruaj Design & Optin. Jepini asaj një minutë, mund të duhen disa sekonda ose disa minuta për të kursyer optin tuaj.

dizajni

Tani ju duhet të zgjidhni një model për optin tuaj.

Dizajn OptinMonster

Ekzistojnë katër tema të paracaktuar për tipin Lightbox. Zgjidhni një dhe klikoni për të Hapur Customizer Design.

Përshtatës i Projektimit OptinMonster

Ka shumë mundësi për të përdorur fontet, ngjyrat, tekstin dhe imazhet e personalizuara për të krijuar optin e përsosur. Ndryshoni kategoritë e Titullit & Tagline, përmbajtjes, dhe fushat dhe butonat për të hartuar optin tuaj. Pasi të keni mbaruar, klikoni Ruaj dhe pastaj Mbylle.

Cilësimet e rezultatit

Hapi i fundit për të konfiguruar optin tuaj është të Mange Settings Output Your.

Cilësimet e Prodhimit OptinMonster

Së pari sigurohuni që të kontrolloni opsionin për të aktivizuar optin tuaj në mënyrë që të shfaqet në faqen tuaj.
Aktivizoni optin tuaj në të gjithë faqen tuaj duke kontrolluar që ta ngarkoni atë globalisht, ose përdorni opsionet e tjera në dispozicion për ta ngarkuar atë vetëm në postime specifike duke shtuar në ID të postës (për të marrë një ID të postës, shkoni në një postim sikur të shkoni në modifikoni atë, në URL-në e postimit do të shihni “post = #”, ky numër është ID e postës suaj), në kategori specifike të postave ose në faqe të veçanta. Pasi të keni mbaruar klikoni për të Ruajtur optin Output Setting.

Nëse keni nevojë të bëni ndonjë ndryshim në optin tuaj, mund ta përdorni atë duke klikuar në artikullin e menusë së panelit OptinMonster dhe duke klikuar në ikonën e ingranazheve të Cilësimeve ngjitur me optin. Klikoni në opsionin Modifiko për të ndryshuar cilësimet e përgjithshme ose modelin, ose klikoni për të ndryshuar Cilësimet e Daljes ose për të parë një Raport.

OptinMonster Optin

Kjo eshte! Urime – keni zgjedhjen tuaj të parë për të gjithë konfigurimin. Tani mund të ecim përpara dhe të hedhim një vështrim në karakteristikën e shkëlqyer të raportimit të përfshirë me Shtojcën OptinMonster, si dhe disa prej shtesave që janë aktualisht në dispozicion.

raportimi

Shtimi në optin duhet t’ju ndihmojë të rritni listën tuaj të postave në asnjë kohë. Por nëse jeni aspak kurioz se sa mirë funksionon, mund të përdorni skedën Raportet.

Raportimi OptinMonster

Nga këtu ju mund të shihni statistikat për opsionet tuaja bazuar në javën e ditës, tremujorin ose vitin. Ju gjithashtu mund të shikoni raporte për të gjitha opsionet tuaja të kombinuara, ose të përdorni drop Report View Switch Report për të zgjedhur një optin specifik për ta rishikuar. Kjo është një mënyrë e rritur për të mbajtur shënimet se sa njerëz po kryejnë me sukses optin tuaj, cila fushatë e optinës po bën më të mirën, dhe cilat postime ose faqe kanë normat më të larta të konvertimit.

Testimi i ndarjes A / B

Nëse me të vërtetë dëshironi të optimizoni optin tuaj, OptinMonster ka një Testim Split A / B të ndërtuar menjëherë në shtojcë. Në ekranin kryesor të OptinMonster thjesht klikoni në ikonën e ingranazheve të Cilësimeve dhe klikoni në opsionin “Split Testing”. Kjo do të krijojë një klon të optin tuaj. Klikoni në ikonën e ingranazheve të Cilësimeve për klonin dhe zgjidhni Modifikoni për të shkulur llojin tuaj, cilësimet e përgjithshme dhe / ose modelin tuaj. Shtojca do të shfaqë rastësisht optinët dhe do të gjurmojë normat e konvertimit të të dyve, në mënyrë që të mund të krahasoni shpejt se cili po funksionon më mirë për ju. Për të fshirë një optinë

Zgjatje OptinMonster

Footer & Slide-In

Këto shtesa në Shtojcën OptinMonster do t’ju japin më shumë opsione të tipit optin.

Zgjatje të tipit OptinMonster OptinMonster

Opsioni i futbollit është një shirit njoftimi që ngjitet në fund të ekranit të lexuesit, ndërsa ato lëvizin nëpër faqen tuaj. Opsioni i rrëshqitjes në opsion është një ndryshim në këndin e poshtëm të djathtë të ekranit që rrëshqet lart e poshtë në shikimin e përdoruesit pa penguar pamjen e tyre për përmbajtjen tuaj. Këto janë mundësi të shkëlqyera dhe më delikate për të shfaqur optin tuaj.

Qëllimi i daljes

Kjo zgjatje analizon lëvizjet e kursorit të një vizitori për të përcaktuar se kur do të largohen nga faqja juaj e internetit. Në këtë mënyrë plugin mund të shfaqë një optin që ju krijoni posaçërisht për t’i mbajtur lexuesit të interesuar dhe t’i bëjë që ata të pajtohen në një nga fushatat tuaja.

Qëllimi i daljes nga OptinMonster

përfundim

OptinMonster është një shtojcë e shkëlqyeshme me karakteristika vërtet të dobishme. Jo vetëm që mund të krijoni fushata të synuara, por mund të shihni nëse ato po funksionojnë drejtpërdrejt nga pulti juaj. Plus, shtojca integrohet në mënyrë të përsosur në instalimin tuaj të WordPress dhe është shumë miqësor për përdoruesit, kështu që nuk duhet të keni ndonjë problem për të bërë zgjedhjet tuaja dhe të funksionojnë brenda disa minutave. OptinMonster është një pasuri e madhe kur bëhet fjalë për krijimin e listës suaj të postave, dhe patjetër që duhet të keni vështrim!

Merrni OptinMonster Tani

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map