Si të nënshkruani dokumentet e nënshkruar me WordPress

Si të nënshkruani dokumentet me WordPress

Të gjithë ne i kemi dërguar email-e-mbrapa për të marrë një dokument të nënshkruar për më shumë se një rast – dhe zakonisht përfundon kur dikush duhet të shtypë, nënshkruajë dhe skanojë dokumentin përpara se ta dërgojë përsëri. Përkundër përfitimeve të qarta të qasjes elektronike, letra ende duket të jetë një pjesë thelbësore e botës sonë.


Për fat të mirë, ka një numër plugins WordPress në dispozicion për të ndihmuar klientët të nënshkruajnë një dokument në mënyrë elektronike, pa shtypje të kërkuar. Me disa ndryshime, ju mund t’i dërgoni klientit tuaj një formë ose dokument profesional, dhe të merrni nënshkrimin e tyre drejtpërdrejt nga faqja juaj e WordPress. Mirësevini në të ardhmen! Por nëse nuk jeni të njohur me konceptin, do të dëshironi të mësoni më shumë rreth tij e-signature para se të zhyteni në listën tonë të mjeteve të nënshkrimit të WordPress.

Ky artikull do të shikojë shtatë shtesa të dobishme për t’ju ndihmuar të nënshkruani dokumentet, duke ju kursyer ju dhe klientëve tuaj shumë kohë të jashtëzakonshme. Le të fillojmë!

1. Nënshkrimi i WP nga Aprovimi

Shtojcë WP E-Signature nga Aprovimi
Nëse jeni duke kërkuar të nënshkruani dokumente në internet me WordPress, Miratoni E-Nënshkrimin e WP-së është pararojë. Kjo shtojcë premium është krijuar për t’ju mundësuar të nënshkruani ligjërisht dokumentet duke përdorur faqen tuaj të internetit të WordPress.

Ngjashëm me shërbimet e nënshkrimit elektronik siç janë DocuSign dhe HelloSign, WP E-Nënshkrimi ju lejon të ngarkoni dokumente dhe t’i dërgoni ato tek klientët tuaj për nënshkrim. Ju mund të keni dokumente të pakufizuar dhe nënshkrues të pakufizuar të gjithë të menaxhuar përmes faqes tuaj. Nënshkrimi i WP është UETA dhe ESIGN në përputhje, kështu që nënshkrimet janë ligjërisht të detyrueshme dhe mund të zbatohen në gjykatë.

Nëse keni nevojë për një zgjidhje ligjërisht të detyrueshme për nënshkrimin e dokumenteve në WordPress, WP E-Nënshkrimi është zgjidhja e dukshme. Megjithëse të kushtueshme, koha e kursyer dhe paqja e mendjes, me siguri, ia vlen edhe kostoja.

2. Kontrata Online WP

Shtojcë Kontrata Online WP

Kontrata Online WP është një plugin me menaxhimin e plotë të kontratave. Me mbi 1.000 shitje dhe një vlerësim 4,4 yje, ajo është duke krijuar një vend të veçantë për veten e saj. Me këtë shtojcë mund të krijoni, menaxhoni dhe ruani kontratat në internet dhe t’i bëni klientët tuaj të nënshkruajnë nga çdo pajisje.

Duke ju mundësuar të krijoni shabllonet tuaja të kontratës duke përdorur redaktorin e integruar të WordPress, WP Online Kontrata ruan adresën IP dhe pullat kohore kur nënshkruhet një kontratë, duke ju siguruar një gjurmë auditimi. Shtojca gjithashtu integron me disa porta pagese përmes shtesave.

Kontrata Online WP është një zgjidhje e shkëlqyeshme nëse po kërkoni një platformë gjithëpërfshirëse të menaxhimit të kontratave brenda WordPress. Sidoqoftë, mund të dëshironi të hetoni një mundësi tjetër nëse keni nevojë për kontrata të zbatueshme nga gjykata.

3. Formulari i Kontaktit 7 Nënshkrimi Shtesë (Falas)

Formulari i Kontaktit 7 Nënshkrimi Addon
Formulari i kontaktit 7 është një nga shtojcat më të njohura dhe më të njohurat për ndërtuesit e formave falas, me mbi 1.000,000 instalime aktive. Megjithëse krijuar fillimisht për format e kontaktit, ajo është zgjeruar përtej kësaj, veçanërisht me ndihmën e shtesave të tilla si kjo shtesa falas për nënshkrimin, i cili ka 1.000 instalime aktive dhe një vlerësim të kënaqësisë prej 4,2 yje.

Fusha e nënshkrimit i shtohet formës tuaj përmes etiketave të kodit të shkurtër si çdo fushë tjetër, dhe mund të personalizohet duke përdorur CSS.

Nëse tashmë jeni duke përdorur Formularin e Kontaktit 7 dhe jeni të kënaqur me ndërfaqen e tij, kjo shtesë do të jetë e përsosur për ju të shtoni nënshkrime në format tuaja në internet. Kjo nuk është një zgjidhje ligjërisht e detyrueshme, por mund të funksionojë për aplikime më pak të rrepta.

4. Nënshkrimi i formave të shkëlqyeshme

Shtesa e nënshkrimit të formave të shkëlqyeshme

Ju mund të shtoni një fushë nënshkrimi të personalizueshme në format tuaja me këtë shtesë të Formave të Formueshme.

Në botën e ndërtuesve të formave të lira, Forma të shkëlqyeshme është një pretendent i fortë, me mbi 300,000 instalime aktive. Dobia e krijuesit të formularit shtrihet përmes shtesave premium, të tilla si shtesa e tyre në Nënshkrim. Fillon me 19 dollarë për një sit të vetëm, dhe gjithashtu mund të bashkohet me licencat e tyre më të larta premium.

Fusha e nënshkrimit i shtohet një forme si çdo fushë tjetër, dhe ka disa opsione për personalizim. Pasi të paraqitet nënshkrimi, ai konvertohet në një imazh dhe ruhet me të dhënat e formularit.

Nëse jeni një tifoz i Formave të Formueshme, kjo shtesë do ta bëjë më të lehtë mbledhjen e nënshkrimeve. Sidoqoftë, nuk është një zgjidhje veçanërisht e sigurt, as nuk është krijuar vërtet për situata të detyrueshme juridikisht.

5. Nënshkrimi i Super Formave

Shtesa Super Forms Nënshkrimi

Super Forms është një ndërtues relativisht i ri i formave tërheqëse dhe tërheqëse që ka marrë vlerësime të larta në disa muaj nga fillimi i tij. Krijuesit e Super Forms kanë siguruar një shtesë shtesë të nënshkrimit që ju lejon të shtoni një fushë nënshkrimi në format tuaja.

Kur shtoni fushën e nënshkrimit, mund të rregulloni trashësinë e linjës dhe cilësimet e figurës së sfondit. Asnjë shtesë e shfletuesit nuk do të kërkohet që përdoruesit tuaj të shtojnë nënshkrimin e tyre, i cili do të shndërrohet në një imazh dhe ruhet me të dhënat e paraqitjes së formularit.

Nëse tashmë jeni përdorues i Super Formave dhe doni një mënyrë të thjeshtë për të mbledhur nënshkrime në internet, kjo shtesë mund të vlen të merret parasysh, por vini re se nuk është një zgjidhje ligjërisht e detyrueshme.

6. Nënshkrimi Shtesë për plugin WordPress ARForms

Shtesa e nënshkrimit të arformave

Nëse nuk jeni njohur tashmë me të, ARForms është një plugin ndërtues i formave premium i vlerësuar mirë me mbi 3,000 shitje. Ata kanë krijuar një shtesë shtesë të nënshkrimit, e cila ju mundëson të kapni nënshkrime në internet thjesht duke shtuar një fushë në formën tuaj.

Ndërfaqja e lehtë për t’u përdorur drag-and-drop bën shtimin e fushës së nënshkrimit në format tuaja. Përdoruesit e faqes suaj të internetit nuk do të kenë nevojë për ndonjë shtojcë speciale të shfletuesit për të shtuar nënshkrimin e tyre, i cili do të konvertohet dhe ruhet si skedar PNG me dorëzimin e formularit.

Nëse keni nevojë për një zgjidhje juridikisht detyruese, kjo mund të mos jetë qasja për ju. Sidoqoftë, nëse tashmë jeni përdorues i ARForms dhe doni një mënyrë të thjeshtë për të mbledhur nënshkrime, kontrolloni këtë.

7. Plugin WordPress Falas Nënshkrimit Swift

Shtojcë Swift Signature
Nënshkrimi i shpejtë është një pjesëmarrës i ardhshëm në botën e nënshkrimit në internet. Kjo shtojcë falas është pjesë e suiteve të biznesit të SwiftCloud të shërbimeve, dhe është krijuar për të bërë çdo faqe të WordPress të nënkuptueshme. Ju duhet të krijoni një llogari falas SwiftCloud për të përdorur shtojcën, dhe një opsion premium po vjen në të ardhmen – kështu që provojeni falas tani, ndërsa mundeni.

Nënshkrimi Swift mund të përdoret në faqe të vetme, ose si pjesë e një fluksi shumë-hapësh – dhe ai integrohet me të gjitha shërbimet ekzistuese SwiftCloud. Të gjitha dokumentet e nënshkruara arkivohen dhe ruhen me afatet kohore të detyrueshme për një gjurmë të auditimit. Kjo mund të jetë një zgjidhje e dobishme nëse jeni duke kërkuar për një grup të integruar shërbimesh.


Nënshkrimi i dokumenteve shpesh mund të jetë një proces i dhimbshëm dhe kërkon shumë kohë, veçanërisht nëse nuk jeni në gjendje të uleni personalisht me klientin tuaj. Emailet e dërguara mbrapa dhe me radhë përfundojnë me nevojën për të shtypur, nënshkruar dhe skanuar një dokument përpara se të dërgoni email përsëri për të përfunduar procesin.

WordPress ofron disa zgjidhje për t’ju ndihmuar të merrni ato dokumente të nënshkruara në mënyrë elektronike, kështu që le t’i rimarrim shtatë shtojcat e paraqitura në këtë artikull:

 1. Nënshkrimi i WP nga Aprovimi
 2. Kontrata Online WP
 3. Formulari i Kontaktit 7 Nënshkrimi Addon
 4. Nënshkrimi i formave të shkëlqyeshme
 5. Nënshkrimi i Super Formave
 6. Shtesa e nënshkrimit për ARForms
 7. Nënshkrimi i shpejtë

Ne jemi të sigurt se njëra prej këtyre do të përmbushë nevojat tuaja, megjithëse ne rekomandojmë përfundimisht nënshkrimin WP E si një zgjidhje të fortë të gjithanshme.

A është nënshkrimi i dokumentit elektronik thelbësor për biznesin tuaj, dhe nëse jo, a mund ta zbatoni praktikën në të ardhmen? Ndani mendimet tuaja në pjesën e komenteve më poshtë!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map