Softueri më i mirë për gjenerimin kryesor për WordPress – OptinMonster Review & Guide

Udhëzues Rishikimi dhe Setup OptinMonster

Kur drejtoni një blog të suksesshëm ose biznes në internet me WordPress (ose me ndonjë platformë në internet për atë çështje) ju duhet një bazë e rregullt lexuesish si dhe një rrjedhë e vazhdueshme e lexuesve të rinj për t’u rritur. SEO shkon shumë larg për gjetjen e faqes suaj të internetit në motorët e kërkimit, por pasi të keni një vizitor të ri në faqen tuaj, ju dëshironi t’i mbani ato të kthehen. Një nga mënyrat më të njohura dhe efektive për t’i mbajtur lexuesit e rinj është zbatimi i programeve të gjenerimit të plumbit për WordPress. Sot ne jemi duke mbuluar qëllimin e softuerit të gjenerimit të plumbit, si dhe një vështrim në të preferuarin tonë – OptinMonster.


Isfarë është programi i gjenerimit të plumbit?

A të çojë është një pajtimtar ose klient i ri i mundshëm. Brezi i plumbit është procesi i përfitimit që interesi i klientit për atë që duhet të ofroni. dhe programe të gjenerimit të plumbit është programi ose shtojca që ju ndihmon të kultivoni dhe kapni ato drejtime.

Për WordPress në mënyrë specifike programi i gjenerimit të plumbit përdoret zakonisht për të krijuar popup, bare lundrues dhe optina në linjë për të rritur listat e pajtimeve në buletin. Këto lista më pas mund të shfrytëzohen për të rritur lexueshmërinë tuaj të blogut ose për të promovuar çdo mall ose shërbim që ju ofroni përmes faqes tuaj të internetit. Nga ana tjetër, kjo ju ndihmon të shndërroni një herë vizitorët në faqen tuaj të WordPress në vizitorë të kthimit.

Kur bëhet fjalë për opsionet për gjenerimin e plumbit, ekziston një linjë mjaft e qartë se çfarë mendojnë përdoruesit – ose i doni ata ose i urreni ata. Por, pavarësisht se si ndiheni në lidhje me optinet, nuk mund të injoroni faktin se ato janë shumë efektive dhe janë dokumentuar për shkallëzime të dyfishta dhe të trefishtë të pajtimeve (dhe në disa raste edhe më shumë) – si si Nikki, Në qepje përdorur opt për të rritur pajtimtarët me 1375%).

Softueri më i mirë për gjenerimin kryesor për WordPress: OptinMonster

Softuer për gjenerimin e plumbit OptinMonster për WordPress

Ne kemi provuar shumë programe shtesë dhe zgjidhje për WordPress dhe jemi shumë të mahnitur nga OptinMonster dhe besojmë se është programi më i mirë për gjenerimin e plumbit në dispozicion sot. Me opsionet e personalizimit, raportimin e integruar dhe teknologjitë e përparuara për ndjekjen e qëllimit të daljes dhe testimin e ndarjes, do të shtypeni fort për të gjetur një krijues optik të përputhur po aq mirë. Ne i japim 5 yje për lehtësi, efektivitet dhe qartësi.

Para së gjithash, OptinMonster është jashtëzakonisht e mirë i lehtë për t’u përdorur. Zhvilluesit kanë treguar qartë shumë mendime dhe përpjekje për të krijuar një ndërfaqe intuitive për krijimin e optinëve. Krijuesi i zgjedhjes së drejtpërdrejtë përmban mbledhës të lehtë për t’u përdorur ngjyra, formate teksti, rënie të zgjedhjes së veprimit dhe më shumë. Në këtë mënyrë edhe nëse nuk jeni vetë zhvillues, prapëseprapë mund të krijoni forma optike të personalizuara dhe tipare optike, pa shtypur një linjë të vetme të kodit.

OptinMonster është gjithashtu super efektive. Qëllimi i formave optike është të rritni listat tuaja, dhe me larminë e stileve optike, formateve dhe opsioneve ju mund të krijoni një formë që konvertohet me lexuesit tuaj. Ka karakteristika të shtuara për të shkaktuar lëvizjen, qëllimin e daljes, përmbajtjen e mbyllur, braktisjen e karrocave dhe më shumë. Me kaq shumë cilësime në dispozicion ju mund të krijoni zgjedhje për çdo skenar për të kapur numrin më të madh të drejtimeve të mundshme.

Raportim i qartë është një tjetër veçori kryesore që e bën OptinMonster kaq të fuqishëm. Ju mund të shihni dhe krahasoni se si po bëjnë zgjedhjet tuaja (numërimi i vizitorëve, konvertimet dhe shkalla e klikimit) nga pulti juaj i OptinMonster. Plus, ju mund të integroni zgjedhjet tuaja me ndjekjen e Google Analytics për të fituar edhe më shumë njohuri se kush, çfarë, kur dhe ku njerëzit po klikojnë.

Anëtarësia e OptinMonster

Edhe nëse nuk doni të shpenzoni para menjëherë, ende mund të filloni me OptinMonster për 0 $. Këtu është një video e shpejtë hyrëse nëse akoma nuk jeni shitur:

OptinMonster aktualisht ofron një garanci të kthimit të parave pa rrezik për 14 ditë, në mënyrë që të mund të provoni pa u angazhuar plotësisht. Prandaj, nëse dëshironi ta provoni, vazhdoni të lexoni dhe ndiqni së bashku me udhëzimin tonë të lehtë hap pas hapi për fillimin.

Si të vendosni OptinMonster për herë të parë

OptinMonster është shumë i lehtë për t’u përdorur dhe çuditërisht i shpejtë për tu konfiguruar. Ka vetëm disa hapa dhe nuk duhet t’ju marrë më shumë se një pushim dreke për të krijuar zgjedhjen tuaj të parë dhe të gatshëm për të shkuar.

Krijoni një Llogari OptinMonster

Gjërat e para së pari – duhet të regjistroheni për një plan. Kjo pjesë duhet të zgjasë vetëm disa minuta. Kështu që drejtohuni tek faqja e internetit e OptinMonster, kontrolloni 3 opsionet e planit të tyre dhe zgjidhni atë që është i duhuri për ju (megjithëse ju këshillojmë zgjedhjen e çmimeve vjetore pasi që menjëherë do të kurseni një dajak 40%).

Inmimi OptinMonster 2016

Nëse jeni bloger, atëherë themelor plani është ndoshta i mjaftueshëm për nevojat tuaja. Ndoshta edhe Plus plani do të funksiononte gjithashtu nëse doni edhe disa mundësi të tjera. Por nëse doni të përdorni të gjitha tiparet e mrekullueshme të OptinMonster ose nëse doni ta përdorni atë në një numër sitesh, ne ju rekomandojmë shumë pro plan. Theshtë më e shtrenjta, por me të vërtetë ajo që është 29 dollarë në muaj për të pasur akses në karakteristika të fuqishme, si optimizim specifik optik i lëvizjes, popup komercial elektronik, shtuar efekte CSS, teknologji me qëllim të daljes, automatizim të sjelljes në kohë reale dhe shumë më tepër.

Me zgjedhjen e planit tuaj të bërë, thjesht ndiqni pjesën tjetër të procesit të regjistrimit (email, emër, fjalëkalim, pagesa, etj).

Krijoni dhe Rregulloni Opt-in tuaj

Hyrja e llogarisë OptinMonster

Pasi të keni krijuar një llogari, mund të futeni në llogarinë tuaj. Ju duhet të shihni një ekran të ngjashëm me atë më lart. Klikoni në butonin e gjelbër të madh “Krijo Optin të Ri”.

Emri i fushatës OptinMonster

Hapi tjetër është t’i jepni një emër fushatës suaj dhe më pas të shtoni URL-në e faqes në internet ku do të përdorni formën tuaj të zgjedhjes.

Shto Uebsajtin

Klikoni në lidhjen blu “Shtoni një faqe të re” për të hapur dritaren modale, shtoni pseudonimin dhe domainin e faqes tuaj, pastaj ruani.

Zgjedhja e Formave OptinMonster

Tani mund të filloni të krijoni formën tuaj aktuale të zgjedhjes. Planet themelore do të kenë vetëm hyrje në dritat e kutive të lehta, dhe planet plus përfshijnë kutitë e dritave, shufrat lundruese, shiritat anësor dhe pas opsioneve post / in-line. Por nëse doni opsione si pamja e mësipërme, do të duhet të shkoni me të Plani pro. Kjo shton opsione shtesë për stilet e zgjedhjes së rrëshqitjes, të lëvizshme dhe të ekranit të plotë, si dhe tregtimin elektronik personal, mediat sociale dhe popupet inteligjente të kanavacës. Thjesht zgjidhni një plan urbanistik dhe modelin që dëshironi të përdorni (shënim: për opsionet e animacionit CSS duhet të zgjidhni shabllonin e Canvas). Për këtë udhëzues ne përzgjodhëm opsionin “Hyrja” për ekranin e plotë.

Përshtatjet e opsionit OptinMonster

Pasi të keni zgjedhur një stil, do të çoni në një redaktues të drejtpërdrejtë, ku mund të filloni të rregulloni optin tuaj. Planet themelore dhe Plus ofrojnë karakteristika të ngjashme të projektimit, të cilat përfshijnë përdorimin e thjeshtë të OptinMonster ndërtues modeli i pikës dhe klikoni, me porosi opsionet e shkronjave, mbështetje me porosi CSS dhe opsioni për të shtuar mesazhin tuaj të suksesit dhe faqen e konfirmimit. Me një plan Pro do të keni qasje gjithashtu Po / Jo modele si dhe MonsterEffects të cilat mund t’i përdorni për të shtuar animacione tërheqëse tërheqëse të CSS në elementë të ndryshëm të opsionit tuaj.

Dosja e parë e Redaktuesit të redaktuesit përfshin opsione themelore për fushatën tuaj, duke përfshirë kohëzgjatjen tuaj standarde dhe suksesin e cookie-t. Këto janë përdorur për të përcaktuar kur lexuesit tuaj do ta shohin sërish zgjedhjen tuaj pasi ta shohin atë ose të përfundojnë procesin e zgjedhjes. Nëse doni që zgjedhja juaj të shihet gjithmonë, vendosni cookies tuaj në 0.

Përshtatjet e Styling OptinMonster

Tab tjetër, i etiketuar Optin është aty ku do të gjeni opsionet e personalizimit të ngjyrave dhe shkronjave, opsioni për të përfshirë një lidhje me politikën tuaj të privatësisë dhe një redaktues me porosi CSS. Për të ndryshuar tekstin aktual të shfaqur vetëm pikë dhe klikoni. Ndërsa filloni të redaktoni tekstin, do të shihni gjithashtu një redaktues mini teksti me opsione themelore për dekorimin e tekstit dhe lidhjet, si dhe opsione për shtimin e emoticonëve dhe stilet e paragrafëve me porosi.

OptinMonster Po / Jo Optin

Nëse vendosni për një plan Pro nga OptinMonster, do të shihni gjithashtu një skedë për të shtuar butonat Po / Jo. Ka një mundësi të përfshira për stilimin e çdo butoni dhe shtimin e veprimeve për kur klikojnë lexuesit.

Mesazhi i Suksesit OptinMonster

Kalimi tek pjesa Suksesi, ju mund të rregulloni atë që ndodh kur një lexues zgjedh me sukses. Nëse vendosni të tregoni një temë suksesi, tre janë të përfshira në Pro Plan.

Rregullat e afishimit të OptinMonster

Me zgjedhjen tuaj të projektuar plotësisht dhe të gatshëm për të shkuar, ju duhet të konfiguroni Rregullat e Ekranit tuaj. Këto përcaktojnë nëse dhe kur zgjedhja juaj u tregohet lexuesve tuaj. Ekzistojnë mjaft rregulla të paracaktuar për fushatat, por gjithashtu keni mundësinë të shtoni rregulloren tuaj personale nëse dëshironi.

Qëllimi i daljes është një vendosje efektive e zgjedhjes ekskluzive për anëtarët e Pro. Me këtë rregullore të fushatës, zgjedhja juaj do të nxitet kur OptinMonster ndjen se një lexues do të largohet nga faqja juaj e internetit. Kjo veçori është jashtëzakonisht e dobishme për kapjen e vizitorëve një herë dhe për t’i kthyer ata që të kthehen.

OptinMonster Shto Ofruesin e Email-it

Skeda e Integrimeve është një e rëndësishme – nga këtu ju lidhni formën tuaj të zgjedhjes me listën tuaj të postës elektronike. OptinMonster aktualisht integron me 24 ofrues të ndryshëm të postës elektronike (nga ActiveCampaign në Webhook). Thjesht zgjidhni ofruesin tuaj dhe ndiqni udhëzimet e kërkuara për të regjistruar llogarinë tuaj. Ne kemi zgjedhur MailChimp, i cili kërkon një çelës API.

MailChimp Merrni çelësin API

Për të gjeneruar një çelës të ri MailChimp API thjesht regjistrohuni në llogarinë tuaj MailChimp dhe shkoni te profili juaj. Nga këtu rri pezull në shtesë menuja pastaj klikoni në Keyselësat API.

MailChimp Generate Key API

Tani thjesht klikoni në butonin “Krijo një çelës” për të gjeneruar menjëherë çelësin tënd të ri API. Kopjoni tastin tuaj API dhe kthehuni te redaktori opt optik i OptinMonster.

OptinMonster Shto çelësin API të MailChimp

Ngjitni tastin tuaj API dhe shtoni një etiketë të llogarisë (kjo është vetëm për ju, kështu që nuk ka nevojë të mendoni shumë). Pasi llogaria juaj të verifikojë, do të shihni një përmbledhje shtesë të zgjedhur listën tuaj, një mundësi për një email të mirëpritur për pajtimtarët e rinj dhe mundësinë për të mundësuar konfirmimin e dyfishtë të zgjedhjes.

OptinMonster Google Analytics

Seksioni i fundit në redaktorin e zgjedhjes është të mundësojë Analytics për formën tuaj të zgjedhjes. Nga këtu mund të shtoni ndjekjen për të parë se si po konvertohet forma juaj, si dhe të gjitha informacionet e tjera mbresëlënëse që Google mund të sigurojë (si sjellja, blerja, etj.).

Pasi të keni përfunduar me të gjitha opsionet e zgjedhjes, ruajeni formularin tuaj.

Aktivizo dhe instalo zgjedhjen tënde

Me formën tuaj të zgjedhjes gati për të shkuar, gjithçka që mbetet është të aktivizoni fushatën tuaj dhe të futni zgjedhjen tuaj në faqen tuaj të internetit.

Fushata e rinisë OptinMonster

Për të aktivizuar ngritjen e fushatës tuaj në artikullin e menusë “Fushata (Ndaluar)” në krye të faqes. Klikoni për të rifilluar fushatën.

Fushata OptinMonster Embed

Për HTML dhe faqet e internetit të tjera OptinMonster siguron kode të ngulitura që mund të kopjohen dhe ngjiten, por për WordPress nuk ka nevojë për kod të ngulitur. Në vend të kësaj do të duhet të instaloni shtojcën OptinMonster WordPress.

Instaloni pluginin OptinMonster WordPress

Për të shtuar zgjedhjen tuaj me shtojcën, së pari hyni në panelin e administratorit të WordPress për faqen në të cilën dëshironi të shtoni zgjedhjen tuaj (kjo duhet të jetë e njëjta URL e faqes në internet që fillimisht keni shtuar kur krijoni zgjedhjen tuaj). Pastaj shkoni te Plugins> Shto të Re dhe shfletoni për “OptinMonster”.

Instaloni plugin OptinMonster

Rezultati i parë duhet të ketë një përbindësh pak të gjelbër. Klikoni butonin te “Instaloni Tani” dhe pastaj kliko tek “Aktivizo”.

Llogari Lidhu OptinMonster

Ju duhet të shihni një ekran të mirëpritur pas aktivizimit të shtojcës. Hapi tjetër është të “Lidhuni” me llogarinë tuaj OptinMonster. Pasi të keni klikuar duhet të merreni në një ekran për të futur informacionin tuaj për OptinMonster API. Për ta marrë këtë, do të duhet të ktheheni në llogarinë tuaj OptinMonster.

OptinMonster Generate Key API

Shkoni në Dashboard tuaj në OptinMonster dhe pastaj klikoni në opsionin “API”. Thjesht klikoni në butonin jeshil për të gjeneruar emrin tuaj API dhe çelësin. Kopjoni këto dhe kthehuni në ekranin tuaj të lidhjes së plugin-it.

API OptinMonster Save

Vendosni informacionin tuaj API dhe kurseni. Pasi të ruhet, duhet të shihni një mundësi për Optins tuaj.

OptinMonster Shihni Optinet

Klikoni në butonin Optins për të parë format e zgjedhjes që keni krijuar në faqen e internetit të OptinMonster. Do të shihni që zgjedhja juaj është “abledaktivizuar” si parazgjedhje. Për të mundësuar që ajo të rri pezull dhe të klikoni në opsionin “Redakto rezultatet e daljes”.

Cilësimet e Prodhimit OptinMonster

Kontrolloni kutinë për opsionin e parë të “Aktivizoni optin në sit”. Mund të kaloni dhe të bëni zgjedhje të tjera për vendosjen e zgjedhjes në faqet, kategoritë ose etiketat specifike. Pasi të keni mbaruar klikoni ruaj dhe zgjedhja juaj duhet të aktivizohet dhe të jetë e dukshme në pjesën e përparme të faqes suaj të internetit – kjo është ajo!

Tani mund të ktheheni dhe të krijoni më shumë zgjedhje për testimin e ndarjes, të krijoni stile të ndryshme që do të përdoren në postime të ndryshme ose në faqet e uljes, dhe të provoni të krijoni zgjedhje me stimuj të ndryshëm (ebooks falas, marrëveshje ekskluzive, etj). Kështu që shkoni merrni krijues dhe filloni të rritni listat tuaja!

Duke përfunduar

Siç mund ta shihni OptinMonster nuk është vetëm një shtojcë e thjeshtë popup – është programi i plotë i gjenerimit të plumbit që mund të përdorni për të rritur blogun dhe biznesin tuaj. Ne ju tregojmë se sa e lehtë është të filloni, kështu që gjithçka që mbetet nëse ju mund të merrni një shans dhe ta provoni. Ne dyshojmë shumë se do të zhgënjeheni, dhe OptinMonster është mjaft i sigurt në produktin e tyre që ata ofrojnë një garanci të kthimit të parave 14 pa rrezik.

Merrni OptinMonster

Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me përvojën tonë me OptinMonster, ose nëse keni ndonjë sugjerim ose rekomandim tuaj, mos ngurroni të na lini një goditje komentesh. Ne veçanërisht do të donim të dëgjonim nëse keni përdorur me sukses OptinMonster për të rritur epërsitë tuaja!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map