10+ Plugins të dobishëm të WordPress për të rritur listën tuaj të emailit

“Nëse jeni duke kërkuar të rritni biznesin tuaj, atëherë ndërtimi i një liste efektive të emailit duhet të jetë përparësia juaj kryesore.” – Kjo është këshilla që mora disa vjet më parë, kur fillova për herë të parë në blog. Dhe është akoma e vlefshme edhe sot e kësaj dite.


Shumë prej jush tashmë mund ta kuptojnë pse është një këshillë e vlefshme. Kur keni një listë në rritje të pajtimtarëve të besuar, është më lehtë të drejtoni trafikun dhe të merrni më shumë aksione sociale në postimet tuaja të fundit në blog. Jo vetëm kaq, ju gjithashtu mund të fitoni para duke dërguar oferta speciale në listën tuaj.

Në këtë artikull, unë do të ndaj disa nga shtojcat më të mira për ndërtimin e listave falas dhe premium për WordPress që do t’ju ndihmojnë të gjeneroni më shumë pajtimtarë me më pak trafik. Unë gjithashtu kam përfshirë disa shtojca falas në listë, për ata që sapo janë duke filluar me Blogging ose nuk kanë para shtesë për të shpenzuar.

Disclaimer: WPExplorer është një bashkëpunëtor për një ose më shumë produkte të listuara më poshtë. Nëse klikoni në një lidhje dhe përfundoni një blerje, ne mund të bëjmë një komision.

1. Getsitecontrol

Getsitecontrol - Popupe WordPress, Optins, Sondazhe & Më shumë

E shkëlqyeshme si për fillestarët ashtu edhe për personat e aftë, Getsitecontrol është një popup gjithëpërfshirës, ​​forma optinike, sondazhi dhe thirrje për shtojcë veprimi të dizajnuara për t’ju ndihmuar të rritni shpejt listën tuaj të emailit. Me të gjitha tiparet e integruara ju mund të dizajnoni shfaqjen ose formën e përsosur për nevojat tuaja individuale (madje edhe një njoftim cookie).

Getsitecontrol ofron modele të thjeshta për t’u përdorur widget, në mënyrë që të krijoni forma optin shpejt. Thjesht zgjidhni modelin që dëshironi të përdorni dhe shkulni ngjyrat, tekstin, animacionet dhe madje edhe pozicionet e elementeve. Ose mund të krijoni formën tuaj duke përdorur CSS të personalizuara. Ju gjithashtu mund të importoni imazhe nga Instagram, të shtoni elemente të sondazhit (kutitë e kontrollit, butonat e radios, shkallët e vlerësimit) ose të përdorni API për të shtuar funksionim të përparuar në format tuaja – si shfaqja e mesazheve të personalizuara për vizitorët. Kur të keni mbaruar me widget tuaj thjesht futeni në faqen tuaj të WordPress përmes shtojcës!

Por ajo që e bën Getsitecontrol një mjet të vëmendshëm për t’ju rritur listën është fakti që është i integruar me 29 platforma të ndryshme të marketingut. Kjo përfshin Google Analytics, Convertkit, Drip, Hubspot, MailCHimp, Sendinblue, VerticalResponse dhe më shumë. Dhe për zhvilluesit, ekzistojnë gjithashtu një çift i faqeve të internetit që mund të përdorni për të parë të dhëna në kohë reale për pajisjet e Getsitecontrol.

Features:

 • Ndërtues i formave hap pas hapi
 • Opsionet e personalizimit
 • Galeria e shablloneve me paraqitjet e para-bëra
 • Dilni nga monitorimi i synimeve për të kapur rezultatet para se të largohen
 • Testimi i ndarjes A / B për deri në 5 variacione
 • Statistikat në kohë reale dhe integrimi i Google Analytics
 • Aftësia për të ndarë format e pajtimit përmes lidhjes direkte

Çmimi: Planet fillojnë me 9 $ / muaj

2. MailOptin

MailOptin - Popup, Formularë Optinikë dhe Buletini

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Për të rritur listën tuaj të postës elektronike duhet të përqendroheni në gjenerimin e plumbit – dhe MailOptin e bën vetëm atë. Kjo shtojcë përfshin një ndërtues me forma të fuqishme që mund të përdorni për të krijuar një larmi optikesh për faqen tuaj. Rregulloni modelin tuaj të formës së optinës, tekstin, fushat, animacionet, dhe madje përcaktoni rregullat e ekranit (siç është një shkas për qëllimin e daljes, ose pas një kohe të caktuar në faqen tuaj). Me opsione për kutitë e dritave, shiritat e njoftimeve, në përmbajtje (para / pas ose futur në linjë) plus më shumë është e lehtë të krijoni një formë optin që është e duhur për audiencën tuaj. Dhe duke qenë se ka një analizë të integruar dhe mbështetje për testin e ndarjes A / B, mund të zgjedhni me të vërtetë strategjinë tuaj për të rritur listën tuaj të emailit më shpejt.

Por nuk janë të gjitha – MailOptin ofron integrime për pothuajse çdo shërbim me email dhe CRM për të cilin mund të mendoni. Ju lehtë mund të lidhni format tuaja të optinës me MailChimp, Monitorimi i fushatës, aWeber, GetResponse, SendinBlue, MailPoet, dhe më shumë. MailOptin gjithashtu punon pa probleme me Google Analytics dhe shtojcat popullore të përkthimit, Polylang dhe Weglot. Ndërsa ka një falas MailOptin Lite version i disponueshëm në WordPress.org, ju duhet versioni premium për të zhbllokuar të gjitha tiparet e mrekullueshme të shtojcës.

Features:

 • Stilet e optinës: kutia e dritës, shiriti i njoftimeve, miniaplikacioni i shiritit anësor, rrëshqitja, para / pas, inline
 • Nxitjet: dalja, koha në faqe, pamjet e faqeve, lëvizni, klikoni për fillimin, shënjestrimi i pajisjes
 • Veprimet e konvertimit me opsionet për të ridrejtuar përdoruesit në një url të veçantë
 • Testim i ndarjes A / B për optina
 • Zbulimi i bllokut të reklamave
 • Mbrojtje e zgjuar ndaj Honeypot ndaj spamit
 • Integrimi me ofruesit e njohur të postës elektronike, CRMS, shtojcat e përkthimit dhe Google Analytics
 • Menaxhimi i buletinit (përfshirë automatizimin, planifikimin dhe më shumë)

Çmimi: Duke filluar nga 79 dollarë / vit

3. Lulëzon drejton

Lulëzon drejton

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Lulëzon Drejtoritë është shtojca ndërtuese e listave e krijuar nga zhvilluesit në Thrive Themes. Kjo shtojcë paketon një grusht dhe vjen me pothuajse çdo lloj formash optike për të cilën mund të mendoni: mund të krijoni popup, forma rrëshqitëse, forma të stilit të shiritit që shfaqen në pjesën e sipërme ose në fund të ekranit tuaj, me 2 hapa lidhjet optike ose butonat, format e mbushjes së ekranit, forma “Scroll Mat” e cila është e ngjashme me dyshekun e mirëseardhjes të SumoMe, mund të futni forma optike në fund të postimeve, në zona widget ose kudo tjetër në përmbajtjen tuaj.

Zgjedhja e gjerë e formave dhe redaktori i përfshirë tërheqës dhe zvogëlues do të thotë shumë fleksibilitet për krijimin dhe shfaqjen e formave optike në faqen tuaj. Sidoqoftë, tiparet kryesore të reklamuara nga Thrive Lead të gjitha kanë të bëjnë me optimizimin e konvertimit. Testimi i përparuar A / B dhe raportimi i detajuar janë futur në shtojcë. Një pikë tjetër e theksuar është fakti që ju mund të fshehni automatikisht format e zgjedhjes për vizitorët që tashmë janë pajtuar në listën tuaj dhe madje mund të tregoni përmbajtje alternative për pajtimtarët ekzistues, në vend të formave të zakonshme të zgjedhjes..

Features:

 • Dhjetra shabllone të paracaktuar + ndërtues shablloni tërheqës dhe tërheqje
 • Everydo lloj forme opt që mund të mendoni
 • Funksioni rezervë dhe eksport për listën e pajtimtarëve tuaj
 • A / B testoni forma të ndryshme zgjedhjeje, oferta të ndryshme, forma të ndryshme formash dhe lini që shtojca të zgjedhë automatikisht një fitues
 • Shfaqni përmbajtje të ndryshme për pajtimtarët ekzistues
 • Dalja nga qëllimi, SmartExit, shkakton lëvizje, shkaktues të klikimeve, shkaktues të kohës, etj.
 • Shumë, shumë opsione animacioni

Çmimi: Duke filluar nga 59 $ / vit

4. Sumo

Buletini SumoMe

Sumo nga AppSumo është një shtojcë e dobishme për të treguar popup të thjeshtë, i cili nuk do t’ju kushtojë asnjë monedhë e vetme. Vjen një ton karakteristikash të shkëlqyera që normalisht do t’i gjeni në shtojcën premium siç janë OptinMonster ose Ninja Popups.

Kjo është një shtojcë e përsosur për një bloger fillestar ose dikush nuk dëshiron të shpenzojë para, pasi mund të integrohet lehtësisht me Mailchimp, një shërbim falas autoresponder (për deri në 2000 pajtimtarë). Megjithëse postat elektronike janë të kufizuara në 12,000 në muaj. Mailchimp ka qenë në treg për kaq kohë dhe ka një reputacion për shërbim cilësor.

Shënim: Kërkon që ju të regjistroheni për një llogari në faqen e internetit të Sumo.

Features:

 • Ngarkimi asinkron që nuk ndikon në shpejtësinë e ngarkesës së faqes
 • Koha e zgjuar e popoverit (si Exit Monitor)
 • Vendosni kohën tuaj të popover-it
 • Kontroll i plotë HTML i përmbajtjes popover
 • Shikoni statistikat e pajtimit me email për të gjitha kohërat

Çmimi: falas

5. Kapja e postës elektronike në WP

wp-emailcapture-wordpress-shtojca

Capture WP Email është krijuar nga miku im i mirë Rhys Wynne. Shtojcë një zgjidhje e shkëlqyeshme për ata që nuk duan të përdorin shërbime auto përgjigjes për mbledhjen e postave elektronike. Shton një formë 2 fushë (Emri & Email) për kapjen e postës elektronike.

Dallimi i madh me këtë shtojcë është se nuk duhet të shpenzoni para për shërbime të palëve të treta (Aweber ose GetResponse), gjithçka bëhet drejtpërdrejt nga faqja Cilësimet brenda WordPress. Versioni falas ka një funksionalitet të kufizuar, i cili mund të jetë i dobishëm nëse doni të provoni të shtoni makinën e shtojcës përpara se të blini.

Features:

 • Eksportoni me lehtësi listën tuaj në shërbimet kryesore të autorizimit
 • Përdor funksionin e brendshëm të WordPress wp_mail për dërgimin e postës elektronike.
 • Optin e dyfishtë për verifikim
 • Krijoni lista të shumëfishta për faqen tuaj
 • Ndiqni Vizitorët në faqen tuaj dhe nga vijnë regjistrimet tuaja.
 • Mbështetje për llojet e postave me porosi

Çmimi: Falas (me karakteristika të kufizuara)

6. OptinMonster

Format OptinMonster WordPress Optin

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

OptinMonster është një tjetër plugin i fuqishëm që e bën shumë të lehtë shtimin e formave me stil popup. Ai gjithashtu ju lejon të shtoni forma të personalizuara poshtë postimeve, widget-ve, anësore, faqeve, në fund të faqes dhe formularit të rrëshqitjes. Mund të përshkruhet lehtësisht si shtojcë ndërtimi listash Gjithë në një, për WordPress, por kjo nuk është për të gjithë (të paktën jo për ata që sapo fillojnë), pasi është mjaft e kushtueshme në krahasim me shtojcat e tjera në këtë segment.

Për shembull – shumica e shtojcave që shfaqen në treg nuk kushtojnë më shumë se 50 dollarë, një shtojcë e tillë është Ninja Popup, unë e kam përdorur atë në faqen time për 6 muaj dhe kurrë nuk kam hasur në telashe. Por çmimi nuk është e vetmja gjë që e veçon OptinMonster larg shtojcave të tjera, ai gjithashtu vjen me një teknologji Exit-Intent, e cila zbulon sjelljen e vizitorëve dhe i bën ata me një fushatë të synuar në momentin e saktë që do të largohen. Unë mendoj se arsyeja kryesore pse shtojca është kaq e shtrenjtë, është sepse vjen me një teknologji të qëllimit të daljes, diçka që më parë mund ta gjenit vetëm në Bounce Exchange.

Features:

 • Modelet e bukura të formave optin
 • Testoni me lehtësi përmbajtje, tituj, paraqitje dhe stile të ndryshme me modul A / B Testimi
 • Dalja nga teknologjia e synimeve
 • Analizoni klikimet, pamjet dhe normat e përgjithshme të konvertimit me analizat tona të integruara.

Çmimi: $ 199

7. Përshëndetje Bar

HelloBar

Përshëndetje Bar ju lejon të krijoni shirita të bukur njoftimesh që janë theksuar në krye të ekranit për vizitorët e faqes suaj të internetit. Ju mund të përdorni shiritin për të gjeneruar drejtime të reja qoftë përmes një gyp shitjeje ose me një formular optin personal.

Ajo gjeneron një kod personal që mund të shtohet përmes një shtojce WordPress, ose nëse nuk dëshiron të përdorësh një plugin, mund ta futësh manualisht kodin në temën tënde. Aktualisht është i kufizuar në 4 shërbime kryesore automobilistike – Aweber, Mailchimp, Monitorimi i fushatës dhe Kontakti i Përhershëm.

Features:

 • Built-in Analytics
 • Forma Optinale të Dizajnuara mirë
 • Plugin vetë-gjeneruar WordPress

Çmimi: Falas deri në 10 klikime

Ekziston gjithashtu një version premium për 4,95 $ / muaj në dispozicion me karakteristika shtesë – mbështetje SSL, pa markë, RSS dhe RSS Feeds, dhe deri në 100 klikime.

8. OptimizoPress

OptimizePress Plugin e Anëtarësimit në WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

OptimizePress është shtojca ime e preferuar e WordPress kur bëhet fjalë për krijimin e faqeve të kërkimit profesional në kërkim. Nuk është vetëm për krijimin e faqeve të uljes dhe të gypave të shitjeve; OptimizePress mund të përdoret gjithashtu për krijimin e portaleve të anëtarësimit.

Ka redaktues zvarritës dhe përdorues që është jashtëzakonisht i lehtë për t’u përdorur, por gjithashtu mund të krijoni faqe ulëse pa pasur nevojë të zhyteni në të gjitha opsionet.

Një avantazh i madh i OP – vjen me dy opsione, një plugin dhe një temë. Mund të përdorni versionin e shtojcës nëse doni të mbani modelin tuaj aktual të blogut.

Features:

 • Drag & Drop Editor
 • Mbështetje e kodeve të shkurtra
 • Integrimi i thjeshtë i Autoresponderit
 • Lehtë për t’u ndjekur Tutorials & Training
 • Karakteristikat e integruara të SEO
 • Mbi 30 shabllone për të zgjedhur

Çmimi: $ 197

9. Abonentë dhe Buletetë me postë elektronike

Pamja e ekranit të Shtojcave të Abonuesve dhe Gazetave të Elektronikës.

Abonuesit me email dhe Buletinet është një email falas, buletini dhe shtojcë e gjenerimit të plumbit. Ndërsa nuk është aq i personalizueshëm, ky është një opsion i shkëlqyeshëm dhe i lehtë për të dërguar gazetat me WordPress (megjithëse ju rekomandojmë ta kontrolloni këtë artikull në buletinet plugins WordPress për më shumë opsione). Me këtë shtojcë mund të dërgoni njoftime për artikullin, të ndërtoni një listë të pajtimtarëve dhe të shtoni metoda të vetme dhe të dyfishta të zgjedhjes.

Megjithëse nuk është më e përshtatshmja nga jashtë, kjo shtojcë është një mundësi e shkëlqyeshme për të filluar nëse nuk dëshironi të përdorni një platformë si MailChimp ose MadMimi.

Features:

 • Mbajini të dhënat tuaja në serverin tuaj
 • Krijoni forma të pakufizuara, shabllone me email dhe njoftime
 • GDPR gati
 • Email automatik i mirëseardhjes
 • Redaktor HTML i lehtë për t’u përdorur

Çmimi: falas

10. Format Ninja

Fotografi e shtojcës Ninja Forms.

Ninja Forms Lite është rreptësisht një krijues i formave, por përfshin edhe integrimin e listës së pajtimtarëve të tyre premium në formën e MailChimp, një shtesë që fillon me 29 dollarë.

Sapo të keni vendosni MailChimp me forma Ninja, kjo zgjatje ju lejon të krijoni forma për llogarinë tuaj MailChimp, duke përdorur fuqinë dhe fleksibilitetin e dhënë nga Ninja Forms.

Ju duhet shtesa për të vendosur një listë të pajtimtarëve duke përdorur këtë shtojcë, por veçoritë që ofron janë me vlerë të kostos së arsyeshme. Plus, funksionaliteti i vetë Ninja Forms ju lejon të krijoni forma abonimi tërheqëse, përmes krijuesit të tij të fuqishëm të formave tërheqëse.

Features:

 • Formularët e pajtueshëm të pajtueshëm
 • Modelet e para-ndërtuara
 • Krijues i formës së tërheqjes dhe tërheqjes
 • Pajtimtarët e grupit
 • Abonime të shumëfishta MailChimp për një formë
 • Opsioni për të importuar / eksportuar listën e pajtimtarëve tuaj

Çmimi: 29 dollarë (për shtesën MailChimp – Format Ninja vetë janë falas)

11. Jetpack

Shtojcë WordPress Jetpack

E fundit në listën tonë është Jetpack – zhvilluar nga Automattic, e njëjta kompani pas WordPress. i saj Modul i pajtimeve u mundëson vizitorëve të regjistrohen në azhurnimet e postës elektronike menjëherë nga blogu juaj. Pajtimtarët tuaj do të azhurnohen kur ka postime të reja në blog, dhe kur komentet e reja do të shtohen në një postim që po e ndjekin.

Nuk ka asnjë mënyrë për të eksportuar të gjithë listën tuaj të pajtimtarëve duke përdorur Jetpack, por ju mund të eksportoni informacionin e atyre që janë regjistruar duke përdorur adresat e tyre të postës elektronike sesa llogarinë e tyre në WordPress. Nëse ju pëlqen perspektiva e pajtimeve tuaja që trajtohen për ju, Jetpack mund të jetë ideal. Plus, lehtësia e tij e përdorimit dhe gjerësia e opsioneve të pajtimit e bëjnë atë një shtojcë me vlerë, dhe ekziston një version premium me edhe më shumë karakteristika.

Features:

 • Konfigurimi i shpejtë (veçanërisht nëse tashmë jeni duke përdorur Jetpack në faqen tuaj)
 • Opsione të thjeshta “pajtohuni në sit” dhe “Regjistrohu në komente”
 • Widget e formularit të pajtimit
 • Kodi i shkurtër për të shtuar formën në postime dhe faqe

Çmimi: falas

Pse të ndërtosh një listë emaili është thelbësore

Formulari i Regjistrimit të Buletinit WPExplorer

Ne na pëlqen ta mbajmë të thjeshtë këtu në WPExplorer, duke zgjedhur të përdorim një formë regjistrimi të sidebar për të gjeneruar pajtimtarët.

Një listë abonimesh me email (ose buletin) është pikërisht ajo që tingëllon – një listë e klientëve ose klientëve që kanë zgjedhur të marrin email marketing nga ju. A keni marrë ndonjëherë gazeta ose oferta speciale nga dyqani juaj i preferuar përmes emailit? Nëse e keni, kjo është ndoshta sepse jeni pjesë e listës së pajtimeve të tyre.

Ndërsa këto postë elektronike mund të duken si bezdi kur ju merrni shumë prej tyre, nga këndvështrimi i biznesit ato janë një mjet i dobishëm. Me një listë të pajtimtarëve, do të keni mundësi:

 • Gjeneroni më shumë konvertime dhe shitje. Sa më shumë njerëz që shohin ofertat dhe thirrjet tuaja për të vepruar, aq më shumë blerje dhe regjistrime duhet të tërheqni. Merrni për shembull Amazon-in: një mënyrë për t’ju tërhequr blerjen e produkteve është përmes dërgimit të ofertave në baza të rregullta.
 • Rritja e trafikut. Kurdoherë që të publikoni një postim të ri ose të azhurnoni faqen tuaj me informacion të rëndësishëm, menjëherë mund të njoftoni pajtimtarët tuaj. Kjo duhet të ndihmojë në rritjen e trafikut të përsëritur dhe ta mbani audiencën tuaj të angazhuar me përmbajtjen tuaj.

Gjëja e këndshme për një listë të pajtimtarëve është që ju vë në kontakt të drejtpërdrejtë me audiencën tuaj. Nuk ka asnjë ndërmjetës të përfshirë, dhe nuk është e nevojshme të siguroheni që t’i përmbaheni rregullave dhe udhëzimeve të ndryshme të platformave të mediave sociale. Ju jeni nën kontrollin e listës suaj, dhe mund ta përdorni atë në çfarëdo mënyre që është më e mira për ju dhe pajtimtarët tuaj.

Për fat të mirë me një ose dy pf këto shtojcë, nuk jeni të sigurt për të rritur pajtimtarët e listës tuaj të postës elektronike. Nëse keni përdorur ndonjë prej këtyre shtojcave, na tregoni mendimet tuaja në pjesën e komenteve. Ose nëse keni një rekomandim të shtojcave që duhet të shtojmë, na tregoni se çfarë është dhe pse!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map