25+ Temat më të mira të WordPress për kafene dhe restorant

Në botën e parë të lëvizshme, keni nevojë për një prani në internet për të rritur biznesin tuaj. Disa njerëz mund të mendojnë, Oh nuk kam nevojë për një faqe në internet, të gjithë klientët e mi janë vendas! Por e keni gabim. Ju nuk mund të thoni pa mëdyshje se një faqe në internet e bukur nuk do t’ju tërheq më shumë klientë, ose që kostoja e konfigurimit fillestar tejkalon kthimet. Sidomos jo kur kemi një listë të disa prej temave më të mira të restoranteve WordPress në dispozicion.


Me WordPress është e lehtë të ndërtosh një faqe në internet për biznesin tënd – gjithçka që ju nevojitet është një pasdite falas. Përveq kohës suaj, ju duhen vetëm disa mjete të përballueshme për të filluar:

 • hosting: Më saktësisht, një i optimizuar për të punuar mirë me WordPress. Këtu janë zgjedhjet tona për pritjen më të mirë të WordPress nëse keni nevojë për ndihmë për të zgjedhur.
 • Emri i Domainit: Kjo ndoshta do të jetë emri i biznesit tuaj – siç mund ta shihni tonën është WPExplorer.com, sepse ky është kush jemi. Mund të merrni një emër domain prej $ 4,99 nga GoDaddy – ato janë regjistruesi ynë i zgjedhjeve.
 • temë: Së fundmi, do t’ju duhet një temë mahnitëse e restorantit WordPress (kështu që vazhdoni të lexoni).

Duke zgjedhur një temë të WordPress-it të krijuar posaçërisht për restorante, kafene, delis dhe hotele të tjera, do t’i kurseni vetes një kohë të gjatë. Këto tema zakonisht përfshijnë karakteristika të integruara që kanë nevojë për restorante, për rezerva dhe më shumë.

Ndërsa mund të kalonit orë të tëra duke kërkuar të gjitha temat e restorantit WordPress në dispozicion, ne menduam se do t’ju kursente pak kohë. Këtu janë të preferuarat dhe zgjedhjet tona më të mira për temat më të mira të WordPress në restorant. Ne kemi prekur bazën në një tufë të ngrohtë (birra dhe kamionë ushqimesh të përfshirë), kështu që shpresojmë që tema juaj e ëndrrave të jetë më poshtë!

Disclaimer: WPExplorer është një bashkëpunëtor për një ose më shumë produkte të listuara më poshtë. Nëse klikoni në një lidhje dhe përfundoni një blerje, ne mund të bëjmë një komision.

1. ROSA

Temat e WordPress-it më të mirë të restorantit ROSA

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Kur shikoni temat më të mira të WordPress në restorantin, thjesht duhet të keni një vështrim në ROSA. Kjo temë e bukur është një perfekt për çdo vend kuzhinës – nga ngrënia e shkëlqyeshme tek kamionët Taco. Kjo temë e dizajnit me përgjegjësi përfshin gjithçka që ju nevojitet për të ngritur dhe funksionuar faqen e internetit të restorantit tuaj. Shtoni menutë e ushqimit, merrni rezerva, ndërtoni faqe mbresëlënëse paralelesh. Ju madje mund të aktivizoni porositjen në internet me opsionet e temës WooCommerce e-commerce.

Në botën e sotme të telefonave inteligjentë, klientët bëjnë hulumtimin e tyre përpara se të blejnë ose hanë ndonjë gjë. Pra, është e rëndësishme, tani më shumë se kurrë, të keni një faqe të bukur për klientët tuaj që të shfletoni. Me Rosa mund të shfaqni restorantin dhe menutë tuaj duke përdorur të gjitha tiparet e shkëlqyera të temës. Ndërtoni një faqe fillestare tërheqëse me prejardhje të imazhit paralel të butë, shtoni menunë tuaj duke përdorur sistemin e menysë klasike dhe ndajeni të gjitha ngjarjet tuaja të ardhshme në blog.

Dhe tema përfshin opsione të integruara për integrimin e Tabelës së Hapur. Me këtë mund të shtoni një formë rezervimi në çdo postim ose faqe duke përdorur llogarinë e Tabelës së Hapur të restorantit tuaj. Në këtë mënyrë klientët mund të bëjnë rezervime për çdo ditë të javës menjëherë nga faqja e internetit tuaj.

Një tjetër veçori e dukshme e temës është instalimi i shpejtë demo me 1 klikim, në mënyrë që të mund ta keni faqen të shpejtë. Plus tema është e koduar për shpejtësinë dhe SEO, kështu që klientët tuaj nuk duhet të kenë asnjë problem në gjetjen dhe përdorimin e faqes tuaj. ROSA gjithashtu përfshin mijëra opsione të drejtpërdrejta të stilimit të Customizer, 600+ fonte Google, skedar të gatshëm për përkthim, dhe mbështetje të madhe. E gjithë kjo (dhe më shumë) e bën ROSA një zgjedhje të shkëlqyeshme për të hequr faqen e internetit të restorantit tuaj nga terreni.

2. CafeDia

CafeDia - Restorant Theme WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Ndërtoni një uebfaqe të bukur për hapjen tuaj madhështore duke përdorur temën CafeDia WordPress. Pavarësisht nëse keni nevojë për një sit për kafene, kafene, gjykatë ushqimore apo restorant të shkëlqyer për kafene CafeDia është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Filloni shpejt me importuesin demo me një klikim. Atëherë zgjidhni nga 3 modele unike të faqes kryesore, rreth faqes, 2 stile menu, blog të fuqishëm, galeri dhe madje edhe një formë rezervimesh. Ose krijoni një porosi, një nga një lloj planifikimi me ndërtuesin e përfshirë të faqeve WPBakery – një nga shtojcat më të fuqishme dhe më të njohura për krijimin e faqeve në treg. Cfaredo

CafeDia është gjithashtu i pajtueshëm me Gutenberg – kështu që ju mund të krijoni postime në blog duke përdorur redaktorin e bllokut intuitiv. Dhe zhvilluesit do ta pëlqejnë temën e përfshirë të fëmijëve, kështu që ju mund ta rregulloni temën në përmbajtjen e zemrës suaj dhe akoma të jeni në gjendje ta përditësoni. Karakteristika të tjera përfshijnë një meny shkopi, rrëshqitje rrëshqitëse, vegël të pajtimit të gazetës Ajax, mundësi të pakufizuara me ngjyra, shkronja Google, dizajn të përgjegjshëm dhe të retinës, gatishmëri për pajtueshmërinë ndër-shfletues, dhe më shumë.

3. Total Cafe

Kafe nga Temat më të mira të WordPress-it me restorantin më të mirë

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Cafe është një demonstrim temë me temë kafeneje me faqe të vetme dhe restorant me temë WordPress duke përdorur temën e fuqishme të drag & drop WordPress. Ky shembull mahnitës i temës sonë # 1 tregon se si mund ta vendosni restorantin tuaj në hartë (ose të paktën në internet) me WordPress.

Restaurantdo restorant duhet të sjellë klientelë të rinj. Klientët tuaj besnikë janë të shkëlqyeshëm, por nëse nuk u tregojnë miqve të tyre si do të rritet biznesi juaj ndonjëherë? Mënyra më e lehtë për të promovuar ngrënien tuaj është përmes një uebfaqeje që mund të ndahet përmes Yelp, buletini dhe media të tjera sociale. Dhe me demonstrimin tonë të temave Cafe jeni të sigurt për të bërë një përshtypje të parë të qëndrueshme.

Kafeja u ndërtua tërësisht me Total dhe versionin e përfshirë ekskluziv të Visual Composer. Rrëshqitësi i Revolucionit u përdor gjithashtu për të krijuar një rrëshqitës në ekran të plotë (me efekt djegie ken) që tregon një logo, artikuj të shfaqur në meny dhe natyrisht orë të hapura. Tema tregon gjithashtu menunë tuaj në një format elegant dhe të thjeshtë për t’u lexuar duke përdorur modulin e zakonshëm Total Lead.

Shikoni për të parë se çfarë tjetër kemi mbushur në këtë demonstrim të mrekullueshëm të kafenesë dhe restoranteve! Kafeja është plotësisht e përgjegjshme, është e gatshme për përkthim dhe përfshin integrimin e mediave sociale. Dhe duke qenë se ka kaq shumë mundësi ngjyrash dhe fontesh të integruara, është e lehtë të importosh të dhënat e mostrës së Cafe, shkulni paksa dizajnin në personalizuesin e drejtpërdrejtë të WordPress dhe keni faqen tuaj të internetit të ngritur dhe funksionuar në asnjë kohë!

Karakteristikat totale të temave përfshijnë:

 • Katër plugins premium FALAS: Visual Composer, Templatera, Slider Revolution & Slayer Slayer
 • Qindra opsione të personalizuara përmes Customizer Live
 • 700+ fonte Google për të zgjedhur nga madhësia e shkronjave plus, ngjyra, hapësira dhe më shumë
 • Një ndërtues me porosi dhe ndërtues futbolli
 • Skedarët e plotë dhe paraqitjet e boksit
 • Llojet e postave me porosi për portofolin, stafin dhe dëshmitë
 • Një blog i bukur (dhe i personalizueshëm)
 • Dhe shumë më tepër!

Totali është një temë e shkëlqyeshme nëse doni opsione të fuqishme me fleksibilitet për të krijuar uebfaqen që dëshironi. Me të gjithë elementët e personalizuar vizual të kompozitorit, opsionet e drejtpërdrejta të opsioneve të Përshtatësit dhe shtesat premium nuk ka asgjë që nuk mund të krijoni.

4. Ristorante

Ristorante - Restorant Krijues Tema me WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Tema e Ristorante për tu dizajnuar shkëlqyeshëm me një mori opsionesh mahnitëse.

 • E para prej të cilave ishin Enët – ju mund t’i kategorizoni ato nën Entrees, Desserts, etj. (Diçka që do të mund ta përdorë më vonë)
 • Taksonomia ndihmoi në filtrimin e artikujve të ndryshëm ushqimorë për njerëzit me shije shumë të veçantë – siç janë vetëm fasulet e kafesë braziliane.
 • Opsioni Ngjarjet ishte aty vetëm në rast se Will vendosi të drejtojë një promovim special kafeje prej 2 orësh.
 • Përveç kësaj, tema kishte një plugin ndërtues faqesh dhe integrimin e dedikuar WooCommerce, në mënyrë që klientët e Will të mund të rezervonin një rezervim!

Nga një këndvështrim vizual, tema mbështet 6 paraqitje të ndryshme – të tilla si kolona e vetme (me ose pa imazhe), dy kolona krah për krah (me ose pa imazhe), dhe një ekran karusel i mrekullueshëm që rendit tre ose pesë artikuj.

5. Montmartre

Tema me WordPress në Restorantin e Kafenes Montmartre

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

CMS Masters bën tema të shkëlqyera, dhe Montmartre nuk është ndryshe. Kjo temë e re është gjithashtu një befasuese. Ajo përmban planifikimin e ngjarjeve, llojet me porosi postare, integrimin e ngushtë të WooCommerce për prenotimet në tavolina dhe dërgesat në shtëpi dhe kodet e shkurtra për menu. Plus panelin administrator të gjithë-fuqishëm CMS Masters të përfshirë në këtë temë e bën të lehtë përshtatjen e pothuajse çdo aspekti të temës.

6. Restorant i Madh

Tema e kafeneve me restorantet e mëdha

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

E vërtetë për emrin e saj, tema e restorantit Grand është mbresëlënëse. Asnjë gur nuk mbeti i paprekur ndërsa zhvillonte këtë temë. Tema përmban një personalizues të drejtpërdrejtë, në mënyrë që të gjurmoni dhe të bëni ndryshime në kohë reale. Ai gjithashtu ka një ndërtues të përmbajtjes tërheqëse, mbështetje të shumëfishtë të Google Maps (në mënyrë që çdokush të mund të gjejë ndonjë degë) dhe integrimin WooCommerce për shpërndarjen e ushqimit.

Bëni një deklaratë dhe plotësoni rezervimet tuaja në Tabelën e Hapur me temën Grand Restaurant WordPress. Kjo temë është e gatshme që ju të shtoni menunë tuaj, bios të kuzhinierit dhe më shumë dhe të filloni prenotimin! Tema gjithashtu vjen me një ndërtues të përmbajtjes, në mënyrë që të mund të ndryshoni llojet e postave tuaja të personalizuara (për stafin, çmimet, menutë, rekomandimet, etj) për të parë se si dëshironi.

Tema është gjithashtu WooCommerce gati. Në këtë mënyrë ju mund të shesni artikujt tuaj të menusë të dorëzuara dhe të nxjerra nga faqja juaj në vend që të përdorni një palë të tretë. Kështu që ndaloni të humbni një përqindje të shitjeve në Grubhub dhe merrni klientët që të porosisin direkt nga ju!

Karakteristika të tjera të temës ju duhet të shikoni përpara për të përfshirë imazhe paralele, një kërkim të çastit në Ajaxed, imazhe me kokë të personalizuar, tonelata të kodeve të shkurtra dhe widget, menunë me porosi, shkronja Google dhe shumë më tepër.

7. Dina

Dina - Restorant, Bar, Kafe, Tema me WordPress për Ushqimin

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Nëse jeni duke kërkuar për një temë moderne të bukur WordPress për biznesin tuaj të restorantit dhe doni ta mbani atë të lexueshëm dhe minimale, atëherë Dina është zgjedhja e duhur për klientët tuaj. Kjo do t’ju ndihmojë të zhvilloni shtëpinë tuaj të ngrënies, pijetore, bar, kafene, furrë buke, vend pica ose bistro përmes formave të saj të rezervimit miqësore, pesë shabllone të ndryshme menuje dhe karakteristika galesh.

Dina ka një rrëshqitës në shtëpi të ekranit të plotë, si dhe opsione të pafundme ngjyrash për të zgjedhur për t’ju lejuar të personalizoni faqen tuaj në internet sa më shumë që dëshironi. Galeria e saj elegante do t’i bëjë të ftuarit tuaj të ardhshëm të dinë se çfarë të presin dhe t’i bëjnë ata të duan të vizitojnë vendin tuaj sa më shpejt që të kenë mundësi për të shijuar ushqimet ose pijet tuaja të shijshme dhe për t’u çlodhur në një vend të bukur. Gjithashtu, modelet e dallueshme të ekipit ju lejojnë të prezantoni shokët tuaj të ekipit në sytë e publikut. Njohja se kush gatuan ushqimin tuaj është një plus i madh!

Ngjyrat janë të disponueshme përmes Customizer Live, si dhe logoja dhe typografia e personalizuar. Ju mund të mbani kontakte me klientët tuaj dhe të ndani momente të mahnitshme përmes opsionit Instagram dhe veçoritë e mediave sociale. Dhe natyrisht Dina është plotësisht e përgjegjshme dhe e lehtë për t’u përdorur në kompjuter, tablet apo në celular, në mënyrë që të arrini sa më shumë njerëz që të keni mundësi.

8. SNDWCH

SNDWCH - Theme Theme me WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Një nga karakteristikat më interesante të kësaj teme është se ai vjen me një sistem rezervimi të mundësuar nga një aplikacion iPhone! Sado i çmendur të tingëllojë, këtu janë citatet e sakta:

Aplikacioni quhet “Rezervohet” dhe do të nisë njëkohësisht me këtë temë. Kjo kërkesë është për menaxherët e restoranteve, pronarët dhe hostet. Isshtë krijuar për të komunikuar direkt në faqen tuaj të internetit në WordPress. Dikush shkon në faqen tuaj të internetit dhe paraqet një rezervim dhe ju mund të uleni mysafirët tuaj duke përdorur versionin iPhone ose iPad të kësaj aplikacioni. Qëllimi i këtij aplikacioni është thjesht se si i menaxhoni rezervimet në tryezë të restorantit tuaj. Uebfaqja juaj do të krijojë një fjalëkalim të sigurt, të cilin mund ta futni direkt në aplikacionin iPhone ose iPad.

Tema vjen me funksionalitete të përparuara, siç janë ndjekja e të dhënave menutë e pakufizuar me një çmim dhe numër kalori dhe forma e kontaktit të temës ruan të dhënat direkt në bazën e të dhënave tuaja.

9. Resca

Temë Restoranti WordPress Resca

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Unë personalisht e dua këtë temë për dy arsye. Një, ajo vjen me një shtojcë të integruar të quajtur Plugin menuja e restorantit WordPress. Kjo e bën tepër të thjeshtë krijimin dhe shfaqjen e menutë në ndryshim të restorantit tuaj. E dyta është aftësia për të prenotuar një tabelë me formën e rezervimit të hapur ose të hapur. Përveç kësaj, tema është e bazuar në kornizën Bootstrap 3, ka pasur efekte të mahnitshme paralele dhe integrimin e WooCommerce.

10. Taverna

Tema e restorantit profesional të tavernës

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Tema funksionale Taverna gjithashtu e bën listën falë natyrës së shumë qëllimeve! Tema ka gati 4 paraqitje demo (padyshim jo aq shumë sa ajo e mëparshmja), por ajo mbështet rezervime përmes OpenTable, dhe një shtojcë ndërtues faqesh ndërtues faqe me temë!

Ajo që është me të vërtetë mbresëlënëse është paraqitja minimaliste e temës, e përqendruar në prezantimin e përmbajtjes në mënyrën më tërheqëse. Paraqitja me një faqe e shoqëruar me madhësinë e shkronjave bujare bën një përvojë të shkëlqyeshme të përdoruesit.

Në anën teknike, tema përfshin plugin Slider Revolution dhe i cili mbështet lëvizjen e avancuar të paralizës duke përfshirë çelësat e shigjetave nga tastiera. Isshtë aprovuar gjithashtu nga Google Mobile Friendly Test, kështu që ju e dini se klientët tuaj mund të rezervojnë në fluturim. Oh tema gjithashtu ka një panel admirues të administratorit të mundësuar nga korniza Redux dhe integrimi WooCommerce.

11. Birraria

Birraria: Një Temë e WordPress për Prodhuesit e Birrës

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Birraria është vetëm ajo që tingëllon – një temë e ngrohtë për një biznes të ngrohtë. Shtë tema e përsosur për prodhuesit e birrës, birraritë artizanale dhe baret lokale të mikrobeve.

Tema ka një Drejtori birre ku mund të kategorizoni birrat e disponueshme në çezmë për referencë të thjeshtë. Kishte gjithashtu një lokal të gjetjes së dyqaneve (mundësuar nga Google Maps) dhe porositje në internet përmes WooCommerce. Pjesa më interesante, megjithatë, është Customizer Live. Me këtë ju mund të rregulloni shpejt elemente të ndryshme të temës për ta bërë atë tuajin.

12. Kataleya

Tema e kafesë me WordPress Pica Kataleya Restorante

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Kjo temë është ideale, jo vetëm për kafenetë, por edhe për furrat e bukës, dyqanet e akullores, sallat e picave dhe restorantet. Tema ka gjithçka që i duhet një dyqani online. 5 demonstrime të fillimit të shpejtë, porositje të thjeshtë në internet, menutë dhe një sistem rezervimesh. Për më tepër se kaq, faqja fillestare përmban rrëshqitje mahnitëse të imazhit, të mundësuar nga plugin Revolution ose Layer Slider WordPress – të dyja këto përfshihen në temë.

Por tema e tyre vjen gjithashtu me ndërtuesin e faqeve Visual Composer. Kështu që ju mund të tregoni, klikoni dhe zvarritni dhe lëshoni për të krijuar faqet tuaja personale për nevojat e restorantit tuaj.

13. BERG

Tema WordPress Restoranti BERG

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

BERG është një dizajn unik, që është arsyeja pse e bën listën tonë të temave më të mira të restoranteve WordPress që ju të merrni në konsideratë. Jo vetëm që tema përfshin ndërtuesin e faqeve të njohura vizuale të kompozitorëve, por shkon një hap më tej. Ka modele të paracaktuara me porosi për ta bërë të lehtë ndërtimin e faqes tuaj me menu të lezetshme, mbivendosje të imazheve dhe harta. Lidhjet e integruara sociale, elementi ndërtues i faqeve të rezervave, hartat e personalizueshme të Google, integrimi WooCommerce dhe përputhshmëria me përkthimin WPML të gjitha e bëjnë BERG një temë mjaft të shkëlqyeshme.

14. Burger Lover

Tema WordPress me kamion ushqimi dhe restoranti

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Kamionët e ushqimit janë hedhur në erë në popullaritet, kështu që ka kuptim vetëm se ekzistojnë tema të ngrohta të bëra për to. Tema e quajtur me saktësi Ushqimi Kamion përfshin më shumë se 20+ shabllone në internet të kamionëve të para-dizajnuar për burgers, cupcakes, tacos, BBQ, ushqim deti, sanduiçe, vegan, etj. Whfarëdo që të jeni duke shitur ata kanë një demonstrim të shpejtë mund të importoni tek ngarko faqen tënde të shpejtë.

Përdorni veçori specifike të kamionit të ushqimit të temës për vendndodhjen aktuale, tweet-et e fundit dhe specialet aktuale për të mbajtur të azhurnuar klientët tuaj. Tema gjithashtu përfshin mbështetjen e Formularit të Kontaktit 7 dhe një model falas të buletinit që mund të përdorni për të arritur në bazën tuaj të tifozëve.

15. Nigiri

Tema WordPress Moderne e Restorantit Nigiri

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Nigiri është një mundësi e pastër, moderne dhe elegante për restorantin tuaj Sushi, shtëpinë e çajit ose ambientet e bukura të ngrënies. Tema është plotësisht e përgjegjshme, përmban kode të thjeshta për të shtuar elemente në çdo faqe (lista e çmimeve, karuseli i klientëve, portofoli, orët e funksionimit dhe forma e rezervimeve) dhe ka mundësi intuitive të personalizimit për gjëra të tilla si ngjyrat dhe shkronjat. Nigiri është plotësisht i integruar me sistemin OpenTable, kështu që ju mund të menaxhoni rezervimet tuaja nga e gjithë rrjeti. Në fund të fundit, tema gjithashtu përfshin shtojcat premium të tilla si Slider Revolution dhe ndërtuesin e faqeve Visual Composer për gati gati mundësi të pakufizuara për krijimin e faqeve.

16. Caverta

Tema WordPress në restorantin e darkave të bukura Caverta

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Caverta është një temë mahnitëse e WordPress restorant që mund të personalizohet lehtësisht për t’iu përshtatur markës tuaj. Përdorni opsionet e personalizuara të drejtpërdrejta për të ndryshuar shkronjat dhe ngjyrat. Ose përfitoni nga opsionet e Ndërtuesit të faqes Elementor të temës për të krijuar një skedar të një faqeje lloji nga e para. Karakteristikat e tjera të temës përfshijnë:

 • Gutenberg gati
 • Ndërtues faqesh elementesh
 • 3 shabllon në faqe
 • 4 Paraqitjet e menusë
 • 4 modele galerish
 • Fonts Google
 • Përkthimi i gatshëm

Tema është gjithashtu e përgjegjshme, kështu që duket e shkëlqyeshme në çdo desktop ose pajisje celulare që mund të përdorin klientët tuaj.

17. Ohlala

Tema e dyqaneve të ëmbëlsirave Ohlala, Akullore dhe Lëngje me WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

A keni kaluar listën tonë të temave më të mira të WordPress në restorantet, duke kërkuar diçka të guximshme dhe argëtuese? Mos u shqetëso, ne shpëtuam më të lumtur për herë të fundit. Tema e Ohlala përmban një dizajn të ndritshëm dhe të ndritshëm të përsosur për cupcakeries, bare lëngje, sallone akulloreje, dyqane boba dhe më shumë.

Ohlala është plotësisht e përgjegjshme, përfshin një mundësi të shpejtë të importit, ka mijëra opsione të projektimit të personalizuesve dhe kode të shkurtra të dobishme. Zgjidhni nga 800+ fontet e Google, shtoni një kalkulator të kostos së vlerësimit në formën tuaj të kontaktit, hartoni faqe me porosi me Ndërtuesin e Bold dhe madje bën shitjet në internet me WooCommerce. Ohlala dërgon me paketa ikonash ushqimore super të lezetshme që mund t’i përdorni në faqet dhe menutë tuaj.

18. Pizzaro

Pizzaro - Ushqim i shpejtë dhe Restorant Tema WooCommerce

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

A keni një restorant të ushqimit të shpejtë, i cili shërben për pica, burger, tacos, mbështjellës, etj. Dhe dëshiron një uebfaqe që pasqyron vërtet atë që po shërbeni? Këtu po prezantojmë Pizzaro, një temë restoranti WooCommerce e zhvilluar posaçërisht për restorantet e ushqimit të shpejtë. Tema është e integruar me WooCommerce dhe kështu lejon klientët tuaj të porosisin ushqim në internet. Tema përmban 7 lloje të ndryshme të faqeve në shtëpi, 3 stile të ndryshme për të shfaqur produkte dhe 14 mënyra të ndryshme për të shfaqur produktet tuaja.

Tema e restorantit të ushqimit të shpejtë Pizzaro WooCommerce është ndërtuar nga i njëjti ekip që ndërtoi temën e famshme Electro WooCommerce. Dizenjuesi kryesor Michal Kowalski e hartoi këtë temë bazuar në hulumtimet e tij gjysmë vjeçare. Ai ishte takuar me pronarët e restoranteve vendas dhe kishte përfshirë inputet e tyre të vlefshme në hartimin e kësaj teme. Tema përmban 150+ elemente restorantesh të cilat mund të përdoren në kombinim për të krijuar kaq shumë mundësi. Ai gjithashtu ka ikona të ushqimit të shpejtë që mund të përdoren dhe gjithashtu ju lejon të përdorni vetë ikonat tuaja të ushqimit të shpejtë. Ikonat e paracaktuar janë për pica, burger, tacos, mbështjellës, etj.

Tema e restorantit të ushqimit të shpejtë Pizzaro WooCommerce është gjithashtu në përputhje me shtojcat si King Composer, Visual Composer si dhe shtojcat e opsioneve të Produkteve që ju lejojnë të shtoni produkte të ndryshëm. Për shembull, ju lehtë mund të krijoni pica si një produkt dhe të shtoni toppings të ndryshme si shtesa. Faqet e vetme të produktit mund të shfaqen në 3 stile të ndryshme.

19. erlirimtar

Temë Liber Ultimate Restorant & Bar WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Liber është një restorant i shijshëm, unik dhe me pasuri të pasur me premium Premium & WordPress nga Anariel Design. Kjo temë elegante është ndërtuar me restorant, bare, kantina dhe pijet në mendje. Comesshtë me një seri karakteristikash specifike të ngrohta që do t’ju ndihmojnë të krijoni në mënyrë efektive një uebfaqe restoranti, bar ose pubi të bukur dhe të fuqishëm.

Me Liber klientët tuaj do të jenë në gjendje të rezervojnë një tryezë në internet, të gjejnë restorantin tuaj duke përdorur një hartë, të marrin informacione për orët e hapjes, të shfletojnë menutë e lezetshme të ushqimit, të lexojnë të gjitha ngjarjet e ardhshme në blog dhe shumë më tepër. Përveç këtyre veçorive të ngrohta, tema ofron edhe shumë të tjera si bar social, dyqan WooCommerce, abonim në buletin dhe më shumë.

Liber përmban paraqitjen moderne të pastër dhe të përgjegjshme me shumë mundësi opsionesh të personalizuara, të disponueshme direkt nga Customizer WordPress që mund të kombinoni për të bërë një faqe fillestare tërheqëse. Duke përdorur Customizer, ju mund të rregulloni pothuajse gjithçka – nga opsionet e faqosjes së faqeve të para, deri te opsionet në blog, opsionet e ngjyrave dhe më shumë, është gjithçka, e shtruar logjikisht dhe e lehtë për t’u përdorur.

Shtë, sigurisht, përkthim i gatshëm dhe miqësor me celularin, kështu që asnjë shqetësim që faqja juaj e internetit do të shkëlqejë në dritën më të mirë në të gjitha pajisjet. Tema përdor veçori standarde të WordPress si postimet, faqet, faqet e fëmijëve, widget dhe Customizer. Nuk ka panele shtesë opsionesh për të mësuar dhe asnjë peshë shtesë në serverin tuaj. Liber ofron një mënyrë intuitive dhe të lehtë për të ndërtuar një faqe interneti të mrekullueshme për biznesin tuaj. Përveq shumëllojshmërisë së opsioneve të integruara të paraqitjes, tema Liber gjithashtu mbështet ndërtuesin e Elementor Page që mund t’ju ndihmojë të krijoni paraqitje shtesë nëse është e nevojshme.

20. MyRestoranti

Tema MyRestoranti

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

MyRestuarant është një përdorim i thjeshtë për klikim dhe modifikim i premisë me temë WordPress të krijuar nga Templatic. Kjo temë e bën të thjeshtë për këdo që të krijojë një faqe në internet të mrekullueshme për restorantin, kafenenë apo ngrënien tuaj.

Krijimi i një faqe në internet për biznesin tuaj të ushqimit nuk duhet të jetë e vështirë. Klikoni Templatic & editimi i temës MyRestoranti ka gjithçka që ju nevojitet për të krijuar një uebfaqe për kafenenë tuaj, deli, bar apo restorant. Dhe meqë është klikuar dhe modifikuar, me të vërtetë secili mund ta bëjë këtë. Ju fjalë për fjalë klikoni në elemente të ndryshme në faqe të demo live, shtoni përmbajtjen tuaj dhe pastaj eksportoni ato.

Kjo temë është veçanërisht e shkëlqyeshme nëse restoranti juaj është krijuar tashmë, ose nëse keni rishikim në Yelp, por ende nuk keni një uebfaqe. MyRestaurant mund të marrë pak sa pak minuta për tu konfiguruar. Dhe mund të shtoni veçori për specialet tuaja, lajmet e fundit dhe madje edhe dëshmitë e klientëve ose një galeri fotografish.

Karakteristika të tjera të shkëlqyera të temës përfshijnë mbështetjen e WPML për përkthime gjuhësore, Google Maps për shfaqjen e lehtë të vendndodhjes tuaj, opsionin e logos me porosi, kutitë e ikonave për veçoritë, animacione me porosi dhe më shumë. Hidhni një sy në demo live për ta parë atë në veprim!

21. Kapelë

Tema me WordPress Restorant Capella

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Capella është një temë premium mahnitëse e restorantit paralel, WordPress nga Themeforest. Kjo temë tërheqëse tërheq vëmendjen tuaj me imazhe të guximshme, duke e bërë atë të përsosur për çdo restorant, kompani hotelierike, bistro, bar & skarë ose ndonjë biznes tjetër me një menu.

Më në fund keni gjetur vendndodhjen e përsosur, dekor të bukur, një kuzhinier me pesë yje, një menu të shijshme dhe sigurisht një staf të mrekullueshëm. Farë mund të harrosh? Një faqe në internet! Me Capella është e lehtë të krijoni faqen tuaj të internetit të përgjegjshme për restorantin tuaj – edhe nëse është një ditë para hapjes tuaj madhështore. Të ndërtuara në këtë temë të mrekullueshme të restorantit janë veçori të shkëlqyera të industrisë ushqimore, siç janë 3 skedarët e dobishëm të menusë (klasike, karta meny dhe e thjeshtë) për të zgjedhur, një formë e lehtë për t’u përdorur me rezerva që dërgon kërkesa direkt në kutinë tuaj postare, madje dhe modul i bukur i ngjarjeve që e bën të thjeshtë që të shtosh ngjarjet e tua të specialitetit të ardhshëm (javë restoranti, pushime, muzikë live, etj.) në kalendarin tënd për të mbajtur klientët e azhurnuar.

Por nuk janë të gjitha, madje edhe tiparet më të shkëlqyera fshihen nën kapakun e kësaj teme. Përdorni ndërtuesin e përmbajtjes së tërhequr dhe të hequr nga faqja për paraqitjet me porosi, zgjedhësit e ngjyrave të elementëve me porosi, imazhet e kokës me porosi dhe sfondet e mrekullueshme të paraleleve për të hartuar uebfaqen që dëshironi. Plus tema madje përfshin shumë kode të shkurtra të personalizuara, kështu që ju mund të shtoni butona, tituj, toggles dhe më shumë kudo që të keni nevojë për temë.

22. Aromë

Tema e WordPress-it me restorantin e aromave

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Aromë është një temë moderne restoranti dhe bistro premium WordPress që do t’ju ndihmojë të ndani vendosjen tuaj të ngrënies me klientët. Kjo temë ka gjithçka që ju nevojitet për restorantin tuaj, kafenenë, darkën, bistro, deli, bar, skarë, furrë buke apo biznes tjetër kuzhinës.

Kur filloni ndonjë biznes, është ide e mirë të krijoni një faqe në internet. Kjo është veçanërisht e vërtetë për restorantet, pasi të ftuarit me shumë mundësi do të kontrollojnë vlerësimet tuaja në Yelp ose UrbanSpoon dhe dëshirojnë të shikojnë në faqen tuaj para se të hyjnë për të darkuar. Krijoni një faqe në internet mahnitëse dhe informuese të restorantit me Flavor. Kjo temë ka gjithçka që ju nevojitet për të marrë konfigurimin e faqes tuaj të kuzhinës në asnjë kohë – madje vjen edhe me instalimin 1-klikues.

Ka disa karakteristika kryesore për të kërkuar në një temë të mirë restoranti, dhe Flavour ka të gjitha tematikë. Së pari ka faqet e menusë me porosi. Kjo është mënyra më e lehtë dhe më e mirë për të shtuar drekën tuaj, darkën apo edhe menutë e ngjarjeve speciale në faqen tuaj të internetit. Shtoni imazhe, çmime dhe përshkrime në artikujt tuaj të menusë dhe shtojini ato në kategori për të mbajtur gjithçka të pastër dhe të rregullt. Tema gjithashtu përfshin një kalendar të ngjarjeve të fuqishme me ngjarje të përsëritura, kështu që ju mund të shtoni çdo orë të lumtur, natë xhaz, pushime dhe ngjarje të tjera. Plus, me modulin e rezervave të integruara të ftuarit mund të bëjnë rezervime për sonte (ose për një nga ngjarjet tuaja) në një moment të shpejtë.

23. Umami

Temë WordPress Restoranti me ekran të plotë

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Umami është një temë moderne me ekran të plotë WordPress me temë nga Creative Market. Kjo temë super e lezetshme është e përkryer për bare, restorante, grills, ndërmarrje hoteliere, eateries dhe institucione të tjera.

Kur klientët kërkojnë biznesin tuaj përmes Google ose Yelp, ju dëshironi të jeni në gjendje t’i drejtoni ato në një faqe interneti profesionale që përfaqëson biznesin tuaj dhe thekson ushqimin tuaj (ose produkte të tjerë). Umami është një model unik në faqen e restorantit që ju ndihmon vërtet të dalloheni nga konkurrentët. Tema përdor edhe Customizer Theme të WordPress, kështu që është e lehtë të bëni personalizime për pamjen e temës (ngjyra, shkronjat, etj.) Dhe t’i shihni ato si një vrojtim live para se të kryeni ndryshimet tuaja.

Një tipar kryesor i Umami janë menutë me porosi. Shtoni mëngjesin tuaj, drekën, darkën, pije ose menutë e tjera duke përdorur kodet e shkurtra, modelin e faqes së menusë ose duke shtuar menunë tuaj direkt në navigimin tuaj. Ju madje mund të shtoni kutitë e dritave të figurave në artikujt tuaj të menusë për të treguar darkat se si duket ushqimi juaj.

Tema gjithashtu përfshin mbështetje për anëtarët e stafit, shërbime, karakteristika dhe më shumë. Plus mbështetja e përfshirë WooCommerce do të thotë që ju mund të shesni çdo numër salcash, marinadash, librash recetash ose produkte të tjera menjëherë nga faqja juaj.

24. Elegantia

Elegantia - Restorant dhe Cafe Theme WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Elegantia është një temë e bërë për kafenetë, bistrot dhe restorantet për të postuar menunë dhe ngjarjet e tyre dhe për të pranuar rezervime. Për çdo sit restorant një menu në internet është thelbësore. Ju duhet të jeni në gjendje të rendisni menunë tuaj të plotë në mënyrë që të ftuarit të mund ta rishikojnë atë para se të mbërrijnë. Secila faqe e artikullit të menusë brenda Elegantia përfshin një kategori, çmim, foto dhe një përshkrim ku mund të shpjegoni përbërësit dhe të shënoni metodën e gatimit ose fakte interesante në lidhje me gjellën.

Faqja e ngjarjeve të Elegantia është e shkëlqyeshme për t’i bërë klientët të vetëdijshëm për ngjarje ose promovime speciale. Nëse restoranti juaj ka një menu të veçantë të paravendosur gjatë një feste, nëse po pret një mbledhës fondesh, nëse po merrni pjesë në Javën e Restorantit ose ndonjë ngjarje tjetër, është mirë të njoftoni rregulloret tuaja përpara kohe. Do faqe e ngjarjeve rendit datën, kohën dhe përshkrimin e ngjarjes. Plus, ju mund të organizoni ngjarjet sipas të gjitha, të kaluara ose të ardhshme.

Një tjetër veçori e shkëlqyeshme e restorantit është moduli i Rezervimeve. Elegantia ju lejon të menaxhoni rezervimet tuaja personale pa pasur nevojë të kaloni një palë të tretë si Tabela e Hapur. Konsumatorët thjesht mund të plotësojnë një kërkesë rezervimi në internet dhe ai do t’ju dërgohet për shqyrtim. Sa e lehtë është kjo?

25. Ushqimi

Tema me WordPress me përgjegjësi të ngrënshme

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Ushqimi është i përsosur për restorante, kafene, bistros, sallë pritjeje, bare dhe madje kamionë ushqimesh. Tema është krijuar për të punuar mirë për të gjitha llojet e restoranteve dhe kafeneve, me vetëm sasinë e duhur të opsioneve të personalizimit për ta bërë biznesin tuaj të duket i mprehtë me pak përpjekje.

Ajo ofron një dizajn unik që nuk ndihet si një model për të nënvizuar përmbajtjen tuaj pa kërkuar prestar cookie-je. Dhe menuja fleksibël e ushqimit ju lejon të shtoni të gjitha sendet tuaja ushqimore shpejt dhe me lehtësi. Shfaqni grupe të artikujve të menusë kudo në faqen tuaj të internetit me një kod të thjeshtë të shkurtër.

26. Growler

Growler - Birraria Theme WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Growler është një fabrikë birre dhe temë e cilësisë së mirë premium WordPress me një ndjenjë shumë hipster. Kjo temë do të ishte e shkëlqyeshme për çdo mikrobuzhinë, kafene lokale, të bërë nga furra të para ose dyqane të tjera me një ndjesi hedhëse..

Konsumatorët i duan bizneset lokale. Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të mbështetur komunitetin dhe për të zbuluar mallra fanatike në lagjen tuaj. Kështu që lidheni me klientët tuaj dhe filloni një uebfaqe për birrën tuaj, kafene, dyqan rishitje, etj Growler e bën të lehtë.

Tema ka një ndjenjë të shkëlqyer të cilësisë së mirë për të filluar, por ka mundësi të pakufizuara të ngjyrave, në mënyrë që të krijoni pamjen që dëshironi për faqen tuaj të internetit. Plus tema vjen me të dhëna të plota të mostrës nga demonstrimi, a keni nevojë për ndihmë për të filluar. Sapo të vazhdoni me shtimin e përmbajtjes tuaj, ka mijëra opsione të shkëlqyera për imazhet e titujve të faqeve të personalizuara, ngjarjet lloji i postimit personal (për ndarjen e natës për vlerësimin e vendasve, javën e restoranteve, shitjet e ardhshme ose ndonjë gjë tjetër), tabelat e çmimeve dhe më shumë. Growler është gjithashtu plotësisht i përgjegjshëm dhe retinë i gatshëm, kështu që postimet dhe imazhet tuaja gjithmonë të duken të shkëlqyera, përfshin një portofol bukuroshe, është gati për përkthim, përfshin widget me porosi dhe është WooCommerce i gatshëm që të mund të shesni produktet tuaja në internet.

Mendime mbi temat më të mira të WordPress-it në restorantin

Shpresoj që të keni shijuar koleksionin tonë të temave të destinuara në restorante, kafene dhe hotele të tjera. Dhe mos harroni se gjithmonë mund të shtoni një plugin të WordPress për restorant të synuar për një veçori specifike nëse tema që ju pëlqen i mungon. Të tilla si një kalendar ngjarjesh, ose informacione kontakti. Nëse keni ndonjë temë që dëshironi të sugjeroni për mbledhjen tonë të temave më të mira të kuzhinës WordPress, ju lutemi shkoni përpara dhe lini një koment. Do të sigurohem të marr një vështrim!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map