9 shtojcat më të mira për redaktimin e WordPress Front End

Plugins më të mira për redaktimin e përparme të WordPress

Një arsye e madhe për popullaritetin e WordPress është ndërfaqja e saj e lehtë për t’u përdorur me administratën. Sidoqoftë, për disa përdorues (veçanërisht njerëzit jo teknikë), krijimi i postimeve dhe faqeve duke përdorur tabelën e WordPress mund të jetë dërrmuese.


Për fat të mirë, ka shumë plugins fund të përparme të WordPress në dispozicion, duke ofruar atyre që kanë më pak njohuri teknike një mënyrë për të krijuar përmbajtje dhe rregulloje paraqitjet pa prekur kurrë fundin e pasmë të WordPress.

Në këtë postim, ne do të shikojmë në një numër shtojcash të dobishme – për paraqitjen dhe redaktimin e përmbajtjes – dhe do t’ju japim të mirat dhe të mirat e secilës. Deri në fund, do të keni një ide të fortë se cilat shtojcat janë të përshtatshme për ju. Le të fillojmë!

Disclaimer: WPExplorer është një bashkëpunëtor për një ose më shumë produkte të listuara më poshtë. Nëse klikoni në një lidhje dhe përfundoni një blerje, ne mund të bëjmë një komision.

Shtojcat e faqosjes së faqes së përparme

Shtojcat e faqosjes së faqeve të përparme ju japin kontroll të plotë mbi hartimin e faqes tuaj të internetit. Ndërsa ti mund përdorni ato për të shtuar dhe modifikuar përmbajtje, ato gjithashtu ju mundësojnë të shtoni elemente të faqosjes si rreshta dhe kolona, ​​si dhe elementë të tjerë të përmbajtjes, si rrëshqitës. Le të hedhim një vështrim në tre nga vrapuesit e përparëm.

1. WPBakery (e njohur më parë si Vizual Composer – përfshirë me Tema Gjithsej WP)

Shtojcë vizuale e kompozitorit

WPBakery Page Builder (më parë Visual Composer) është ndoshta një nga shtojcat më të njohura për krijimin e faqeve për WordPress. Për vetëm 45 dollarë, ju mund të shtoni këtë shtojcë të fuqishme në faqen tuaj të internetit. Ose mund të konsideroni një temë premium që përfshin Visual Composer. Disa tema, si tema Gjithsej WordPress, përfshijnë module shtesë dhe elemente të faqeve shtesë si pjesë e paketës së tyre duke ju dhënë edhe më shumë mundësi ndërtimi.

Kalimi midis redaktuesve fundorë dhe fundorë të Visual Composer është i lehtë – thjesht klikoni për të ndryshuar skedarët e rrjetit, shtoni rreshta dhe kolona, ​​pastaj tërhiqni elementet e përmbajtjes në faqe, duke i rirregulluar ato sipas nevojës. Të gjithë elementët gjithashtu kanë mundësi të ndryshme dhe ndryshime për të rregulluar pamjen dhe funksionalitetin e faqes suaj.

Keni nevojë për ndihmë për të filluar me Composer Visual? Kontrolloni udhëzuesin tonë përfundimtar Visual Composer që ju përshkon gjithë procesin e instalimit, konfigurimit dhe ndërtimit të faqeve.

Karakteristikat kryesore

 • Mbi 45 elementë të përmbajtjes tërheqje dhe tërheqje
 • Mbi 150 shtesa të palëve të treta në dispozicion
 • Mbi 60 skedarë të paravendosur
 • Pros: Lehtë për t’u përdorur, Paraprakisht e drejtpërdrejtë, E përputhshme me shumicën e temave të WordPress
 • Cons: Mund të ketë një kurbë mësimi, Shpesh kërkon temë ose shtesa shtesë për funksionim shtesë

Merrni Ndërtuesin e faqeve WPBakery

2. Elementori (Falas)

Shtojca e ndërtuesve të faqeve të elementeve

Kur bëhet fjalë për një faqe falas dhe opsionin e ndërtimit të përmbajtjes Elementor me siguri ju vjen në mendje. Kjo shtojcë e fuqishme vjen e ngarkuar me elementë të dobishëm për ndërtimin e përmbajtjes, si kolona, ​​tituj, imazhe, ndarje, lista dhe veçori të tjera kryesore që mund të dëshironi t’i shtoni në postimet tuaja. Shtojca përfshin gjithashtu modele të para-ndërtuara që mund të përdorni për një fillim edhe më të shpejtë, si dhe opsionin për CSS me porosi (për tweaks të stilit).

Për ata që janë të mprehtë në kod, Elementor është i ndërtuar mirë dhe burim i hapur. Pra, nëse doni të bëni disa ndryshime dhe të ndaheni të ndjehen të lirë (megjithëse është mjaft e fortë – kështu që kjo është më shumë nëse keni nevojë për një zgjidhje me porosi).

Karakteristikat kryesore

 • 23 Blloqe ndërtues falas
 • +24 Blloqe më shumë ndërtuese pro
 • Modele të thjeshta për t’u përdorur para-formatuar
 • Përkthimi i gatshëm
 • Pro: Lehtë për t’u përdorur, shabllone të fillimit të shpejtë, E përputhshme me shumicën e temave
 • Cons: Karakteristikat më të mira janë në dispozicion me Pro (kështu që do të doni të azhurnoni)

Shkarkoni Ndërtuesin e Elementorëve

3. Redaktori i përmbajtjes MotoPress (Falas)

Redaktori i përmbajtjes së MotoPress

Redaktori falas i përmbajtjes së MotoPress ju mundëson të ndërtoni uebfaqe vizualisht duke zvarritur dhe hedhur elementët e përmbajtjes. E përdorur në mbi 10,000 faqe në internet, shtojca ka një vlerësim të kënaqësisë prej 4,8 yje, duke e bërë këtë të denjë për vlerësimin tuaj. Ekziston gjithashtu një version premium i shtojcës në dispozicion, e cila shton elemente shtesë të përmbajtjes dhe mbështetje premium.

Ndërsa Redaktori i Përmbajtjes MotoPress është shumë i lehtë për t’u përdorur, shtojca do të funksionojë vetëm me faqe të krijuara rishtazi, sesa me përmbajtjen tuaj ekzistuese. Ju mund të mësoni edhe më shumë rreth kësaj shtojce në rishikimin tonë të ndërtuesit MotoPress.

Karakteristikat kryesore

 • Mbi 30 elementë përmbajtje tërheqje dhe rënie
 • Zgjerohet përmes shtesave
 • Paraqitjet e paravendosura
 • Pros: Shumë e lehtë për t’u përdorur, Paraparje live në dispozicion, Falas
 • Cons: Nuk funksionon me përmbajtjen ekzistuese

Merrni Redaktorin e Përmbajtjes MotoPress

4. Kompozitori live (Falas)

Ndërtues i faqeve të kompozitorëve të gjallë

Live Composer është një ndërtues i faqeve të përparme me redaktim drag-and-drop. Përdoret në mbi 10,000 faqe në internet dhe ka një vlerësim të kënaqësisë prej 4,8 yje, duke e bërë atë edhe me vlerë të kontrolloni.

Ju mundësoni redaktorin duke klikuar jeshilen Aktivizoni Redaktorin butonin në faqen tuaj, i cili më pas ju lejon të tërhiqni dhe lëshoni elementët në faqe. Në përgjithësi, është e thjeshtë për t’u përdorur, dhe të gjithë elementët mund të personalizohen plotësisht në aspektin e stilit dhe funksionalitetit.

Karakteristikat kryesore

 • Mbi 30 elementë përmbajtje tërheqje dhe rënie
 • Importoni dhe eksportoni seksione ose skica
 • Pros: Lehtë për t’u përdorur, Paraprakisht e drejtpërdrejtë, Falas, pa kode të shkurtra përdoren për të krijuar elementë
 • Cons: Nuk mund të përdoret me përmbajtjen ekzistuese, Shton llojet postare me porosi në instalim

Shkarkoni kompozitorin live

Shtojcat e redaktimit të përmbajtjes së përparme

Ndërsa zgjedhja e mëparshme e shtojcave ju lejon të redaktoni përmbajtjen tuaj dhe paraqitjet tuaja, shtojcat e redaktimit të përmbajtjes së përparme janë pak më të kufizuara. Ta themi thjesht, këto shtojca mundësoni përdoruesve të azhurnojnë tekstin, imazhet dhe përmbajtjen tjetër të postimeve dhe faqeve tuaja pa përdorur pultin e WordPress. Le të hedhim një vështrim në tre nga më të mirat atje.

1. Editus (dikur Lasso)

Shtojcë editus

Editus fillimisht njihej si Lasso, dhe na vjen nga folks pas Motori Aesop Story (ASE). Shtë një redaktues i pjesës së përparme që ju lejon të shikoni ndryshimet tuaja në kohë reale. Duke filluar me 99 dollarë për përdorim deri në tre site, Editus është një mjet i fuqishëm.

Përdorimi i Editus është i thjeshtë dhe arrihet me një klikim nga një shirit i vogël mjetesh i shfaqur mbi postimet dhe faqet tuaja. Nga atje, me zgjedhjen e përmbajtjes përkatëse shfaq një shirit mjetesh formatimi për redaktim të mëtejshëm.

Karakteristikat kryesore

 • Redaktimi në kohë reale i tekstit, lidhjeve, imazheve dhe përmbajtjeve të tjera
 • Mbështetje e veçuar e imazhit
 • Punimet si në postime ashtu edhe në faqe
 • Multisite i pajtueshëm
 • Pros: Ndërfaqja e lehtë për t’u përdorur, Mund të shtrihet përmes shtesave ASE, E përputhshme me shumicën e temave
 • Cons: Relativisht e shtrenjtë

Merrni Edit WP

2. Redaktori front-end (Falas)

Redaktori front-end

Formatimi i tekstit është i lehtë me shtojcën Editor Front-End.

Redaktori Front-end fillimisht u zhvillua si një shtojcë tipar për përfshirje të mundshme në thelb WordPress. Ndërsa kjo nuk duket të jetë më plan, shtojca është ende në dispozicion për përdorim – në numrin e fundit, ka pasur mbi 2,000 instalime, me një vlerësim të kënaqësisë 4,2 yje.

Redaktori front-end është i thjeshtë për t’u përdorur, me konfigurimin zero të nevojshëm pas instalimit. Pasi të aktivizohet, një përdorues me lejet e redaktimit duke vizituar cilindo postim ose faqe në faqen tuaj të internetit mund të përdorë të dy Redaktoni faqen lidhje në shiritin e veglave në krye të ekranit, dhe një redaktoj lidhje poshtë përmbajtjes për të mundësuar redaktimin.

Karakteristikat kryesore

 • Redaktimi në kohë reale i tekstit dhe lidhjeve
 • Mbështetje e veçuar e imazhit
 • Punimet si në postime ashtu edhe në faqe
 • Pros: Ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur, Falas
 • Cons: Funksionalitet i kufizuar (p.sh. nuk mund të redaktoni imazhe), Nuk funksionon me të gjitha temat

Shkarkoni Redaktorin e Frontit

3. Menaxher i përmbajtjes për WordPress

Menaxher i përmbajtjes për WordPress

Me menaxherin e përmbajtjes OTW për WordPress mund të krijoni shpejt paraqitje të përgjegjshme për postimet dhe faqet tuaja. Përdorni opsione për stilimin me porosi, 50+ kode të shkurtra për ndërtimin e faqeve të lehta, redaktimin e përparme (natyrisht) dhe madje krijoni kodet e tua të personalizuara për t’u përdorur. Thjesht futni shkurtesat e ndërtimit të faqeve, tërhiqni dhe lëshojini ato në vend, bëni redaktime të shpejta në fluturim, pastaj publikoni. Thatshtë kaq e lehtë!

Për më shumë opsione, Menaxheri i përmbajtjes mund të grumbullohet me shtojcat e tjera OTW siç janë Sidebar & Widget Manager i tyre ose Menaxheri i Portofolit Pro.

Karakteristikat kryesore

 • 50+ Kodet e shkurtra
 • Redaktimi para dhe mbrapa
 • Shirita anësore të paqëndrueshëm
 • Pros: Zgjatet lehtësisht me shtojcat e tjera OTW
 • Cons: Dizajni i ndërfaqes së përdoruesit

Merrni Menaxherin e Përmbajtjes për WordPress

4. Frontier Post (Falas)

Shtojca Frontier Post

Frontier Post është një shtojcë falas e krijuar për të mundësuar menaxhimin e plotë të postës nga fundi i faqes tuaj të internetit. Ai shkon përtej vetëm redaktimit të përmbajtjes së postës, duke u dhënë mundësi përdoruesve me lejet e duhura të krijojnë dhe fshijnë postimet. Shtojca aktualisht është duke u përdorur në mbi 2,000 faqet e internetit aktive dhe ka një vlerësim të kënaqësisë prej 4.9 yje.

Duke përdorur shtojcën, administratorët mund të kontrollojnë se si dhe kur redaktohen postimet, si dhe cilat opsione janë në dispozicion të përdoruesve në pjesën e përparme. Për më tepër, ju keni kontroll të plotë mbi lejet e përdoruesve të Frontier Post. Standardi redaktoj lidhjet sjellin ndërfaqen Frontier, e cila është një redaktues teksti i ngjashëm me redaktorin WordPress TinyMCE. Ju gjithashtu mund të shikoni postimin tuaj para se të publikoni.

Karakteristikat kryesore

 • Aftësia për të redaktuar tekstin, lidhjet, imazhet dhe më shumë
 • Mbështetje e veçuar e imazhit
 • Punimet në postime, faqe dhe llojet e postave me porosi
 • Aftësia për të shtuar kategori dhe etiketa
 • Pros: Ndërfaqja e njohur e redaktorit të WordPress, e rregullueshme, falas
 • Cons: Nuk ka pamje të drejtpërdrejtë

Shkarkoni Frontier Post

5. Gutenberg (Falas)

Blloqe të përmbajtjes Gutenberg

Së fundmi, duhej të përmendnim Gutenberg. Kjo shtojcë e menaxhimit falas të përmbajtjes së shpejti do të ndërtohet në thelbin e WordPress, kështu që tani është një kohë e shkëlqyeshme për ta provuar. Në thelb, Gutenberg është i ngjashëm me shumë krijues të përmbajtjes dhe faqeve. Ka blloqe të përfshira që mund të futni për të krijuar paraqitjen që dëshironi.

Karakteristikat kryesore

 • Blloqe të thjeshta të përmbajtjes
 • Prapa pajtueshmërinë
 • Pros: Falas dhe së shpejti do të jetë thelbësore
 • Cons: Jo aq intuitiv sa ndërtuesit e tjerë

Shkarkoni Gutenberg

përfundim

Ndërsa ndërfaqja e administratës WordPress është projektuar të jetë e thjeshtë për t’u përdorur, shumë përdorues jo-teknikë ende e gjykojnë atë të ndërlikuar. Përdorimi i shtojcave që mundësojnë përdoruesit të krijojnë dhe modifikojnë përmbajtjen e faqes nga fundi i parë – në vend se pulti i WordPress – thjeshton procesin dhe shkurton tendosjen për ata që lundrojnë rreth një mjedisi të panjohur.

Ne do të dëshironim të dëgjonim rreth përvojave tuaja me redaktimin e shtojcave të plugins WordPress, kështu që ndajini këshillat dhe truket tuaja në pjesën e komenteve më poshtë!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map