Editori më i mirë i CSS Live WordPress Plugins 2020

Përshtatja e dizajnit të faqes tuaj nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë. Duke përdorur një shtojcë të redaktuesit të drejtpërdrejtë të WordPress CSS, tani mund të krijoni një faqe unike që përputhet me specifikimet tuaja të veçanta të projektimit dhe pasqyron imazhin e markës tuaj.


Deri kohët e fundit, përdorimi i CSS për të ndryshuar pamjen e faqes tuaj u është lënë kryesisht projektuesve të uebit. Sidoqoftë, tani ekziston një gamë e shtojcave të redaktuesve të drejtpërdrejtë të WordPress CSS që ju ndihmojnë të përshtatni faqen tuaj. Disa kërkojnë pak njohuri për kodimin, ndërsa të tjerët nuk u duhet ndonjë përvojë kodimi. Dhe të gjithë ata ju lejojnë të punoni në pjesën e përparme të faqes tuaj reale në kohë reale.

Në këtë artikull, ne do të shikojmë se çfarë saktësisht është një shtojcë e redaktuesit të drejtpërdrejtë të CSS, cilat janë plugins editorë të drejtpërdrejtë të WordPress CSS, dhe çfarë të kërkoni kur zgjidhni një.

Farë është një shtojcë e redaktuesit të drejtpërdrejtë të WordPress CSS?

Një shtojcë e redaktuesit të drejtpërdrejtë të WordPress CSS ju lejon të personalizoni dizajnin e temës suaj. Sidoqoftë, i ndryshëm nga redaktimi i skedarëve CSS drejtpërdrejt ose përdorimi i një shtojce standarde CSS të mashtruar, një shtojcë e redaktuesit të drejtpërdrejtë të WordPress CSS ju lejon të punoni në pjesën e përparme të faqes tuaj. Kjo do të thotë që ju mund t’i shikoni ndryshimet tuaja të aplikuara drejtpërdrejt në kohë reale, pasi i bëni ato.

Shtojcë e redaktuesit të drejtpërdrejtë të WordPress CSS

Përdorimi i një shtojce të redaktuesit të drejtpërdrejtë të WordPress CSS ju përfshin të vendosni kod, ose të rregulloni kontrollet në pjesën e përparme. Kjo do të thotë që ju mund të shikoni ndryshimet tuaja të ndodhin ndërsa shtypni. Jo vetëm kaq, duke punuar në anën e vizitorit përballë një faqe në internet ju kursen kohë të bëni mes skedave dhe duke shtypur vazhdimisht freskim.

Paneli i Kontrollit të Plugins të Editorëve të Lirë të WordPress CSS

Shtojcat e redaktuesit të drejtpërdrejtë të WordPress CSS që nuk kërkojnë nga ju që të redaktoni CSS drejtpërdrejt të shfaqni një panel kontrolli në anën e përparme të faqes tuaj që ju lejon të bëni ndryshime në hartimin e faqes tuaj përmes një ndërfaqe vizuale. Kjo funksionon shumë thjesht duke shikuar dhe klikuar në një element në faqe, duke zgjedhur më pas një cilësim të ri nga opsionet në dispozicion. Zgjedhja e një prej shtojcave të redaktuesve të drejtpërdrejtë të WordPress CSS me këtë veçori është ideale për ata që duan të personalizojnë dizajnin e faqes së tyre, por nuk dinë të shkruajnë CSS.

Farëdo lloj plugin-i të redaktuesve të drejtpërdrejtë të WordPress CSS që përdorni rezultatet përfundimtare, janë në thelb të njëjta. Ju keni për të krijuar një dizajn origjinal dhe personal për faqen tuaj te internetit. Për shkak të komponentit të redaktuesit të drejtpërdrejtë, ju jo vetëm që kurseni kohë dhe përpjekje, por në të vërtetë mund të shijoni procesin.

Tofarë duhet të kërkoni në një shtojcë të redaktuesit të drejtpërdrejtë të WordPress CSS

Ajo që ju kërkoni nga një shtojcë e redaktuesit të drejtpërdrejtë CSS do të varet shumë nga niveli juaj i njohurive CSS ose përvoja e kodimit.

Nëse jeni një jo-kodues mos u shqetësoni, disa shtojca të redaktuesve të drejtpërdrejtë CSS janë krijuar për t’u përdorur nga fillestarët e përgjithshëm. Sidoqoftë, do t’ju duhet të zgjidhni një shtojcë të redaktuesit të drejtpërdrejtë me një panel kontrolli, që ju lejon të tregoni vetëm pikë dhe klikoni për të bërë ndryshime. Sidoqoftë, ia vlen të kontrolloni saktësisht se cilat elementë mund të personalizoni, pasi çdo plugin është i ndryshëm.

Zhvilluesit më me përvojë mund të dëshirojnë një shtojcë që ju lejon të vendosni ose modifikoni vetë kodin. Një opsion i mirë është ai që do t’ju japë një ndihmë ndërsa kodifikoni dhe nënvizoni çdo gabim. Karakteristikat e tjera të shtojcave për të kërkuar, pavarësisht nga përvoja juaj:

 • A funksionon me të gjitha temat dhe shtojcat e WordPress?
 • A ofron ndonjë dizajn të paracaktuar?
 • A mund të punoni në modalitetin e hartimit përpara se t’i publikoni ndryshimet?
 • A ju kursen ndryshimet rritëse kur shkoni, kështu që ju mund të prishni punën tuaj nëse është e nevojshme?
 • A ofron ajo dokumentacion të thelluar, mësime dhe mbështetje?

Pra, tani e dini se çfarë të konsideroni para se të bëni një zgjedhje, le t’i hedhim një sy shtesave të ndryshme të redaktuesve të drejtpërdrejtë të WordPress CSS, të disponueshëm.

Disclaimer: WPExplorer është një bashkëpunëtor për një ose më shumë produkte të listuara më poshtë. Nëse klikoni në një lidhje dhe përfundoni një blerje, ne mund të bëjmë një komision.

1. Hero i CSS

Hero i CSS

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

CSS Hero është një prizë premium e drejtpërdrejtë e redaktuesit të temave të WordPress, që ju lejon të përshtatni pothuajse çdo aspekt të dizajnit të temës suaj. Këtë e bën duke përdorur një pikë intuitive dhe ndërfaqe klikimi që funksionon në pjesën e përparme të faqes, pa qenë nevoja të futni një linjë të CSS nëse dëshironi. Prandaj, edhe nëse nuk keni njohuri fare për kodim, prapë mund të përdorni këtë shtojcë për të ndryshuar dizajnin e faqes tuaj.

CSS Hero ka disa veçori veçanërisht të dukshme. Së pari, ajo kursen të gjitha redaktimet tuaja, kështu që ju mund të zhbëni çdo punë që keni bërë, ose të ktheheni në një pikë të veçantë në rrjedhën tuaj të punës. Më nuk keni nevojë të keni frikë të bëni një gabim dhe të prishni faqen tuaj.

Së dyti, CSS Hero siguron “Stilet e gatshme” dhe “Lëkurat e temave”. Kjo ju jep qindra dizajne, dhe 29 paraqitje të paravendosura, për të zgjedhur si pikënisje për faqen tuaj. Pra, edhe ata prej nesh pa frymëzim ose vizion të projektimit mund të krijojnë një sit për të qenë krenarë.

CSS Hero është një nga shtojcat më mbresëlënëse të redaktuesve të drejtpërdrejtë të WordPress CSS, i dizajnuar për t’ju lejuar të përshtatni me lehtësi hartimin e faqes tuaj, nëse jeni një fillestar i kodimit ose një zhvillues i uebit. Para se të blini CSS Hero për vetëm 19 dollarë, ia vlen të kontrolloni nëse kjo shtojcë do të funksionojë me temën tuaj. CSS Hero punon në një numër temash të gatshme Hero, dhe ato ju ofrojnë një përshkrim, përqindje të përputhshmërisë (fyi Gjithsej vlerësime më të larta prej 99% – mënyrë më e lartë se temat e tjera më të larta të shitjes premium) dhe një sit provues live për secilin. Mund të provoni edhe CSSHero RocketMode për ta bërë atë të arritshme për temën tuaj aktuale.

Shitje Vera CSSHero

Tani për tani ju mund të kurseni deri në 50% në CSSHero gjatë shitjes së tyre verore! Asnjë kod i nevojshëm, kur të bëni pagesën e zbritjes do të aplikohet. Oferta përfundon 9 gusht 2016.

Kurseni deri në 50% në CSSHero

2. Laps i verdhë

Laps i verdhë

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Pencil i Verdhë është një redaktues WordPress Visual CSS Style dhe një tjetër plugin që nuk kërkon kodim. Thënë kështu, ekziston një redaktues CSS për ata që duan të modifikojnë fletët e tyre të stilit me dorë. Kjo shtojcë funksionon 100% në pjesën e përparme, duke ju lejuar të shihni dhe punoni në faqen tuaj në kohë reale. Hasshtë krijuar për t’ju lejuar të personalizoni ndonjë element në ndonjë temë apo shtojcë, dhe ju mundëson të redaktoni temën tuaj në minuta, ose të ridizajnoni të gjithë modelin e faqes tuaj, nëse dëshironi..

Pencil i Verdhë ju lejon të nënvizoni me lehtësi përzgjedhësit individualë të CSS, duke e ndryshuar temën tuaj të shpejtë dhe pa dhimbje. Kjo shtojcë krenohet me 300+ prejardhje, 600+ familje fontesh dhe 50+ animacione për të zgjedhur, duke ju mundësuar që të përshtatni temën tuaj që t’i përshtatet imazhit të markës suaj. Faqet e Verdha gjithashtu vijnë me dokumentacion dhe mbështetje të gjerë për ata që nuk kanë përdorur më parë plugins të redaktorit CSS të WordPress.

Pencil i Verdhë do t’ju ​​kthejë 23 dollarë dhe është i pajtueshëm me të gjitha temat dhe shtojcat e WordPress. Megjithatë, përsëri, një mundësi e shkëlqyeshme për fillestarët dhe stilistët me përvojë ashtu.

3. TJ Custom CSS

Shtojcë TJ Custom CSS

TJ Custom CSS nga Theme Junkie është një shtojcë falas WordPress që do t’ju lejojë të personalizoni faqen tuaj përmes një ndërfaqeje të përparme. Kjo shtojcë është dizajnuar me kodues në mendje, dhe nuk është një shtojcë që do të rekomandohet për ata që nuk janë të sigurt me CSS.

Si shumë prej këtyre shtojcave, TJ Custom CSS përdor një menaxher CSS për të shtuar CSS porosi në faqen tuaj, duke mbizotëruar çdo temë ose stile të paracaktuar. Kjo mund të arrihet dhe të punohet nga brenda pultit tuaj.

Sidoqoftë, TJ Custom CSS gjithashtu ju lejon të shikoni ndryshimet tuaja në kohë reale. Duke përdorur Live Customizer ju mund të shihni efektin që ndryshimet tuaja kanë ndërsa jeni duke shtuar CSS me porosi. Kjo mund t’ju ​​kursejë shumë kohë, pasi nuk do të duhet të kurseni punën tuaj, të ndërroni skedat e shfletuesit dhe të freskoni faqet.

TJ Custom është një plugin shumë i drejtpërdrejtë që do t’ju ndihmojë të krijoni një sit unik saktësisht sipas kërkesave tuaja. Nëse ju pëlqen tinkering me kodin dhe keni përvojë të personalizoni temën tuaj duke përdorur CSS, atëherë kjo mund të jetë shtojca e përsosur për ju.

4. SiteOrigin CSS

Redaktori CSS i SiteOrigin

SiteOrigin CSS është një shtesë e avancuar e redaktuesit të drejtpërdrejtë të WordPress CSS nga SiteOrigin. Raportohet se do të jetë në përputhje me të gjitha temat e WordPress, kjo shtesë e pasur me funksion ofron një përzgjedhje të mjeteve për të kujdesur për nevojat e të gjithë përdoruesve të saj, cilado qoftë përvoja e tyre e kodimit.

Për fillestarët, SiteOrigin CSS siguron një Redaktues Visual. Kjo përbëhet nga një grup i thjeshtë kontrollesh që ju lejojnë të zgjidhni me lehtësi stilet, ngjyrat dhe cilësimet e tjera. Nuk keni nevojë për aftësi kodimi fare, ju mund të bëni ndryshime në hartimin e faqes tuaj me vetëm disa klikime.

Për ata që kanë një përvojë manuale për redaktimin e CSS dhe kanë nevojë të bëjnë më shumë, SiteOrigin vjen me një Inspektor dinamik. Kjo ju ndihmon të gjeni përzgjedhësin e duhur për t’u përdorur në mënyrë që të synoni një element specifik që dëshironi të personalizoni. Kjo shpesh mund të jetë pjesa më e vështirë e redaktimit të CSS ekzistuese, kështu që është një ndihmë e shkëlqyeshme për ata që ende mësojnë.

Për koduesit më të përparuar atje, redaktori CSS i fuqishëm i pluginit SiteOrigin ka automatik përfundimin si për zgjedhësit CSS ashtu edhe për atributet. Ai gjithashtu do t’ju ndihmojë të gjeni probleme në CSS tuaj përpara se ta publikoni.

Cilado qoftë veçoritë e kësaj shtojce që përdorni për të rregulluar faqen tuaj në WordPress, e gjithë puna zhvillohet në pjesën e përparme të faqes tuaj në kohë reale, kështu që ju të mund të shikoni ndryshimet tuaja ndërsa i bëni ato.

5. Mikrotematori

Microtherma

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Microthemer është një prizë intuitive dhe e fuqishme vizuale fundore premium WordPress CSS plugin. Mund të rregullojë pamjen e çdo teme apo shtese të WordPress dhe është mjaft e lehtë për të shmangur ngadalësimin e faqes tuaj.

Microthemer ofron mundësi për fillestarët dhe të mirat. Jo-koduesit mund të ndryshojnë elemente si ngjyra, shkronja, imazhe në sfond dhe faqosje të faqes, për të përmendur disa. Zhvilluesit mund të punojnë në mënyrën e shikimit të drejtpërdrejtë, duke koduar me dorë CSS, SCSS dhe JavaScript.

Një tipar kryesor i Microthemer është se ju lejon të punoni në Draft Mode. Ju mund të provoni një dizajn të ri për faqen tuaj ose të kaloni kohë duke provuar opsione të ndryshme të stilizimit pa ndikuar në përvojën e audiencës tuaj në faqen tuaj. Pastaj mund të publikoni të gjitha ndryshimet tuaja në një herë, pasi të jeni të kënaqur me draftin përfundimtar.

Microthemer vjen me mësime jashtëzakonisht të plota, dokumentacion dhe forume mbështetëse, duke ju ndihmuar të përfitoni sa më shumë nga kjo shtojcë. Ju mund të blini Microthemer për një tarifë të njëanshme prej 45 $, e cila përfshin azhurnime falas për jetën.

Bonus: Tweaker Ultimate

Ultimate Tweaker për WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Ndoshta ju dëshironi të modifikoni jo vetëm pamjen e parë të faqes tuaj, por disa nga rolet e përdoruesit, faqen e hyrjes ose veçoritë e tjera të WordPress. Kjo është ajo ku Ultimate Tweaker për WordPress mund të vijë në dispozicion. Shtojca është e përputhshme me versionet aktuale të WordPress. Shumica e shfletuesve të aktivizuar me JavaScript do t’i bëjnë ata të punojnë pa problem.

Ultimate Tweaker përmban më shumë se 260 hacks dhe tweaks të ndryshme që lejojnë përdoruesit (pa php ose njohuri programuese) të konfigurojnë dhe rregullojnë WordPress. Pavarësisht nga numri i madh i karakteristikave, shtojca është shumë e shpejtë dhe e optimizuar për të ngarkuar vetëm shkulje të përdorura (ngarkim dembel pa përdorim memorie).

Shtojca gjithashtu mbështet shumicën e temave, logot dhe ikonat, dhe mbron përmbajtjen (pa menu konteksti, pa zgjedhje dhe pa zvarritje). Funksioni i Miniferit HTML ndihmon përdoruesit të heqin komentet, të minimizojnë HTML dhe të bëjnë URL-të relative.

Ndër tiparet e dukshme të kësaj shtojce janë një ndërfaqe admin me peshë të lehtë me ruajtjen automatike, HTML Minifikuesin dhe ndërtuesin e lidhjeve relative, mundësi për të fshehur kutitë Meta në llojet e faqeve të personalizuara, Menaxherin e roleve, modalitetin e pavarur të roleve, 2X më të shpejtë / ngarkesën me pakicë, Fshehja dhe roli i Administratorit “Ultimate Tweaker”.


Mendimet përfundimtare

Të gjitha shtojcat e redaktuesve të drejtpërdrejtë të WordPress CSS të përmendur këtu janë mundësi mbresëlënëse për t’ju ndihmuar të rregulloni modelin e faqes tuaj. Cilindo plugin të zgjidhni, sigurohuni që të lexoni dokumentacionin e dhënë në mënyrë që të mund të merrni më të mirën prej tij. Sa më shumë të kuptoni se si të përdorni një redaktues të drejtpërdrejtë, aq më mirë hartimet do të prodhoni.

A përdorni një shtojcë të redaktuesit të drejtpërdrejtë CSS dhe nëse po, cilën? Do ta rekomandonit? Ju lutemi ndani ndonjë këshillë ose vërejtje të dobishme në komente.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map