Plugins më të mira të pajtueshmërisë me GDPR

Plugins më të mira të pajtueshmërisë me GDPR

GDPR është këtu, por pajtueshmëria nuk duhet të jetë e vështirë. Ju me të vërtetë mund ta shpejtoni procesin dhe të ndjeheni të sigurt se keni mbuluar të gjitha bazat tuaja të GDPR me këto shtesa të fuqishme të përputhshmërisë me GDPR WordPress.


Exactlyfarë saktësisht bëjnë këto shtojca WordPress të pajtueshmërisë me GDPR? Shumë në të vërtetë. Ato janë një zgjidhje gjithëpërfshirëse që ofron veçori dhe cilësime në mënyrë që faqja juaj në internet të plotësojë të gjitha kërkesat e pajtueshmërisë me GDPR në një mashtrim (përfshirë aksesin e të dhënave, politikën e privatësisë, pëlqimin e cookie-t, fshirjen e të dhënave dhe njoftimet për shkeljen e të dhënave). Përndryshe, ka shumë gjëra që mund të bëni për të bërë manualisht faqen tuaj të WordPress, GDPR, në përputhje me këtë rast, thjesht mund të dëshironi një njoftim të thjeshtë të pëlqimit të cookie-t, të cilin tashmë i kemi mbuluar në detaje në udhëzuesin tonë se si ta bëni në përputhje faqen tuaj të WordPress Ligjit të Cookie-t në BE (kështu që ne nuk do t’i përfshijmë ato në mbledhjen tonë).

Por nëse si shumë pronarë të faqeve të WordPress, ju e ndërprenë përputhjen me GDPR në minutën e fundit, atëherë lista jonë e shtojcave më të mira të pajtueshmërisë me GDPR WordPress është për ju. Le të futemi në to!

E RËNDËSISHME: Ne nuk jemi avokatë. Instalimi i njërës prej shtojcave të mëposhtme të pajtueshmërisë me GDPR WordPress nuk garanton që faqja juaj në internet plotësisht përputhet me kërkesat e GDPR. Këto janë thjesht mjete që mund të përdorni për të ndihmuar në proces. Ju lutemi këshillohuni me një avokat ose një konsulent të GDPR për t’u siguruar që jeni në përputhje të plotë.

Disclaimer: WPExplorer është një bashkëpunëtor për një ose më shumë produkte të listuara më poshtë. Nëse klikoni në një lidhje dhe përfundoni një blerje, ne mund të bëjmë një komision.

1. Pakoja e Intimitetit të Standardeve të Integruar për GDPR për WordPress

Paketa e Privatësisë e Complianz GDPR për WordPress

Complianz nuk është vetëm një shtojcë e GDPR – është një tërësi e tërë e menaxhimit të intimitetit për WordPress. Versioni falas i shtojcës përfshin një pëlqim të dobishëm për cookie-t, i cili do të bllokojë cookies në faqen tuaj përpara se një përdorues të konfirmojë (një nga karakteristikat më të rëndësishme të GDPR që nuk është futur në WordPress siç janë politikat e privatësisë). Për më tepër, Complianz ju ofron ndihmë për konfigurimin e Politikave të Cookie-ve, funksionim skanimi të integruar të internetit për siguri dhe azhurnime të rregullta për ligjet e BE-së (duke ju kursyer shumë kohë dhe para).

Për më shumë karakteristika, ne rekomandojmë përmirësimin në një plan premium. Kjo shton opsione për vendosjen e vendndodhjes, në mënyrë që faqja juaj të shfaq një njoftim vetëm kur është e nevojshme, njoftimin dhe inventarin e shkeljeve të datave, si dhe mbështetje premium nga ekipi i tyre i ekspertëve të WordPress & GDPR.

2. Plugin e WordPress-it pa pajtueshmëri me PKDP me PKSH

Plugin e WordPress-it pa pajtueshmëri me PKDP me WP

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë të shpejtë dhe të lirë për të ndihmuar përgatitjen e faqes tuaj të internetit GDPR, atëherë shtesa falas e pajtueshmërisë me WP GDPR është për ju. Thjesht instaloni këtë perlë për të pasur akses në karakteristika të tilla si kohërat e ruajtjes së të dhënave, një lidhje të politikës së privatësisë, faqen e kërkesës së të dhënave të përdoruesit, kutitë e miratimit dhe më shumë. Shtojca është gjithashtu plotësisht e pajtueshme me versionet e fundit të Formularit të Kontaktit 7, Format e Gravitetit, WooCommerce dhe Komente të WordPress, në mënyrë që të mund të shtoni shpejt optin e pëlqimit në to, si dhe nga skedari i cilësimeve të integrimit.

3. Plugin Premium WordPress Toolkit i pajtueshmërisë së GDPR-së përfundimtare

Udhëzuesi Ultimate i Pajtueshmërisë së GDPR Plugin Premium WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Nëse keni disa dollarë për të kursyer, ju rekomandojmë Udhëzuesin e Pajtueshmërisë së Ultimate për GDPR. Për pronarët e faqeve të internetit që nuk kanë kohë për të hulumtuar pajtueshmërinë me GDPR dhe fillojnë të bëjnë ndryshime më vete, kjo shtojcë ofron një ton opsionesh për t’ju bërë të shkoni në drejtimin e duhur. Shtojca përmban një formë të dedikuar për hyrje të të dhënave (dhe formularin e fshirjes së të dhënave), formularin e zgjedhjes së pëlqimit të cookie-t, pseudoniminizimin e të dhënave të përdoruesit të ruajtura për intimitet shtesë dhe njoftimet e automatizuara për shkeljen e të dhënave. Shtojca është e pajtueshme me shtojcat e njohura të WordPress si WooCommerce, MailChimp, Menaxher i Ngjarjeve, Forma e Kontaktit 7, Forma të Gravitetit, Formave të Formueshme dhe BuddyPress, në mënyrë që të kontrolloni shpejt këto shtojca (nëse instalohen) për pajtueshmërinë me GDPR.

4. Plugin i WordPress Falas për GDPR

Plugin i WordPress Falas për GDPR

Kjo shtojcë falas GDPR ka për qëllim të bëjë më të lehtë pajtueshmërinë e GDPR për të menaxhuar DPO-në, përpunuesin e të dhënave ose menaxherin e sitit. Thjesht instaloni shtojcën, vendosni cookies që faqja juaj po përdor, shtoni opsione pëlqimi për cookie dhe të dhëna personale, mundësoni përdoruesve të kërkojnë të hyjnë ose fshijnë të dhënat e tyre, të identifikojnë të dhënat që u dërgohen palëve të treta përmes faqes tuaj të internetit, vendosni një njoftim për shkeljen e të dhënave dhe më shumë.

5. Plugin WordPress GDPR Premium WordPress

Shtojcë WordPress GDPR Premium WordPress

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Në vend që të instaloni shumë shtojca dhe të bëni manualisht ndryshime në përpjekje për të menaxhuar azhurnimet e GDPR-së, ju mund t’i provoni shtojcat WordPress GDPR All-in-One. Me karakteristika si një formë kontakti për kërkesë të të dhënave, më harroni formularin, njoftimin për shkeljen e të dhënave, popup-in e cookie-t dhe njoftimin për azhurnimin e politikave. Më e mira nga të gjitha, kjo shtojcë funksionon shumë me WPML, MailChimp, BuddyPress, Google Adwords & Analytics, Facebook, Formularin e Kontaktit 7 dhe WooCommerce.

6. Shtesa e Kornizës së GDPR për WordPress falas

Plugin i Kornizës së GDPR për WordPress falas

Në vend që të gërmoni në legalizimin që është GDPR, mund të drejtoheni te një shtojcë si Korniza e GDPR për të ndihmuar në kuptimin e ligjit. Kjo shtojcë u krijua në bashkëpunim me Firmën e Drejtësisë së Triniti IT (e cila është me qendër në Evropë) për të ndihmuar pronarët ose menaxherët e faqes WordPress. Shtojca është ndërtuar për të lejuar përdoruesit që lehtë të përdorin dhe fshijnë të dhënat e tyre, dhe të bëjnë punën e shpejtë të aspekteve të pajtueshmërisë, siç është krijimi i politikës së privatësisë. Shtë e rëndësishme të theksohet që nga sot (24 maj 2018) shtojca nuk përfshin ende një mundësi për menaxhimin e cookie-t, por është në rrugën e duhur.

7. Plugin Premium WordPress i Pajtueshmërisë së GDPR

Plugin Premium WordPress i Pajtueshmërisë së GDPR

Informacion & Shkarkim Shikoni Demo

Suvena e Pajtueshmërisë së GDPR siguron mjete të thjeshta për të menaxhuar pajtueshmërinë me GDPR në faqen tuaj të internetit ose blogun tuaj, si dhe për shtojcat që keni instaluar (përfshirë BuddyPress, WooCommerce, WPML, Format e gravitetit, Forma e Kontaktit 7, Format e Mrekullueshme, Quform, Google Analytics, AddThis dhe më shumë). Thjesht instaloni shtojcën dhe përdorni rregullimet e integruara për pëlqimin e cookies tuaj, kërkesat për hyrjen / fshirjen e të dhënave të përdoruesit, njoftimet për shkeljen e të dhënave, kushtet e faqes, politikën e privatësisë, mohimin dhe madje edhe një formë DPO kontakti. Me 20 përkthime gjuhësh të përfshira tashmë, ky është një mundësi e shkëlqyeshme për pothuajse çdo sit në pothuajse çdo pjesë të botës.

Duke përfunduar

GDPR rrit kërkesat për të gjitha faqet e internetit, por zbatimi i ndryshimeve nuk duhet të jetë i vështirë. Fatmirësisht, plugins WordPress të pajtueshmërisë me GDPR të listuara më lart janë një mënyrë e shpejtë dhe e thjeshtë për të filluar. Ne nuk jemi avokatë, kështu që ne nuk mund të garantojmë që faqja juaj do të jetë në pajtueshmëri 100% (ju duhet të caktoni një takim me një përvojë avokati në këtë fushë ose me një konsulent të GDPR) por për mendimin tonë këto shtojca janë një vend i shkëlqyeshëm për të fillim.

A keni ndonjë pyetje tjetër në lidhje me pajtueshmërinë me GDPR? Apo në lidhje me shtojcat e përputhshmërisë me GDPR WordPress që kemi renditur? Na tregoni në komentet më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map