20 shembuj të mrekullueshëm të faqeve të WordPress

Uebfaqe awesome të ndërtuara me WordPress

Ekziston një kategori njerëzish që nuk e kanë idenë se WordPress ekziston. Atëherë kemi djemtë që kanë dëgjuar për platformën por kurrë nuk e provuan. Ne kemi atë grup tjetër njerëzish që e kanë provuar WordPress por kurrë nuk e kanë hequr atë. Dhe atëherë ne kemi kalibrin tjetër të djemve që përkulen WordPress në mënyra të paimagjinueshme për të ndërtuar faqe interneti që janë jashtë kësaj bote.


Pavarësisht kategorisë në të cilën ju bien, postimi i sotëm mbledh 20 shembuj të mrekullueshëm të faqeve të WordPress për kënaqësinë tuaj. Ky post shërben si frymëzim por më shumë si një ilustrim i aftësive dhe fuqisë së pashembullt të CMS të WordPress. Pa humbur një sekondë tjetër, le të gërmojmë.

La Pierre Qui Tourne

Shembuj mbresëlënës të WordPress: La Pierre Qui Tourne

Le t’i paketojmë ato çanta dhe të fluturojmë për në Francë, ku takojmë Isabelle dhe Benedict, djemtë awesome pas biskotave organike të La Pierre Qui Tourne. E tyre është një gjendje e operacionit të artit, dhe faqja e internetit e tyre ju lejon të veproni pa probleme, sikur të keni qenë atje, në njërën prej pikave të tyre..

Me rrëshqitës të ekranit të plotë, imazhe të mahnitshme, paralele, një paraqitje të përgjegjshme dhe animacione tërheqëse CSS, kjo faqe në internet shënon pozicionin e sotëm për atë dizajn të thjeshtë, megjithëse elegant, që ju lë të dëshironi për disa biskota.

Jay Z

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Jay Z

Njerëzit e famshëm vendosin trendet dhe një nga emrat më të mëdhenj të përcaktimit të trendeve në industrinë e muzikës duhet të jetë Jay Z. Me një koncept të një lloji dizajni dhe një sens të fortë të drejtimit të përmbajtjes, nuk është e nevojshme të pyesni pse Jay Faqja e Z-së zhvendos pozicionin tonë të 2-të. Dua të them, kurrë nuk kam parë apo madje nuk kam imagjinuar një model si ky.

Rrëshqitësja unike e galerisë së faqes fillestare, dizajni i përgjegjshëm pa përgjegjësi dhe përdorimi i shkëlqyeshëm i embeds-ve të WordPress (arkivi i atyre listave për dëgjim të Soundcloud) e bëjnë këtë sit një shembull të shkëlqyeshëm të asaj që WordPress mund të bëjë me ndihmën e një zhvilluesi të aftë.

Eginstill

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Eginstill

Atëherë kemi Holandën, shtëpinë e Van Persie, tulipanë, kanale dhe çiklistë. Ne të gjithë e dimë se çfarë është më i njohur Amsterdam, kryeqytet, kështu që unë nuk do të shkoj në detaje. Hollanda është gjithashtu shtëpi për Eginstill, djemtë e dizajnit të brendshëm që “… nuk bëni kuzhina … por … bëni vend për të gjitha gjërat që ju shihni të rëndësishme në jetë.”

Imazhet perfekte janë një gjë e madhe në zhvillimin e uebit dhe projektuesit që fshihen pas faqes Eginstill WordPress e dinë këtë fakt gjithashtu. Shkarkimi i shkaktuar nga miu funksionon jashtëzakonisht mirë për këtë faqe në internet, do të pyesni veten pse nuk e keni provuar kurrë në faqen tuaj.

Unë nuk kam fjalët e duhura për të përshkruar pse Eginstill është kaq e mrekullueshme një faqe WordPress, ju duhet ta shihni vetë ta besoni. Oh nga rruga, ata përdorin një skemë mjaft të thjeshtë ngjyrash, por rezultatet janë të mahnitshme.

Cienne NY

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Cienne NY

Nëse audienca juaj e synuar përbëhet nga gra të reja, dashnorët e tyre dhe cilindo tjetër që do të bënte asgjë për të qëndruar përpara kthesës së modës, duhet të huazoni një fletë nga faqja WordPress e Cienne NY.

Kjo faqe e WordPress është e thjeshtë, 100% e përgjegjshme, vjen me imazhe të mahnitshme, një menu fikse dhe shumë hapësirë ​​të bardhë. Ju do ta ngatërroni këtë bukuri me një trullosje me një faqe të WordPress, por është një faqe me shumë faqe që ngarkon aq shpejt, sa të mund të ju mungojnë tranzicionet e bukura të CSS. Por kjo është ndoshta sepse Cienne NY shërben përmbajtje nga CDN e Shopify. Vazhdimi…

Fubiz Media

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Fubiz Media

Whoa, nuk u desh shumë kohë për t’u kthyer në Francë. Dhe a mund të na fajësoni? Kur bëhet fjalë për një dizajn të bukur, Francezët nuk kanë nevojë për miratimin tuaj për të bërë përshtypje. Ata nuk bëjnë justifikime; ata thjesht bëjnë gjërat e tyre dhe ju jeni, mirë, me dysheme.

Nëse nuk i besoni këto fjalë, si të shikoni në faqen e internetit të Fubiz Media? Menusë mega, menutë fikse, logot e animuara, teknikat CSS3, grafika të bukura dhe shumë më tepër bashkohen në një çështje më të mirë të sirtarit që është faqja e Fubiz Media.

Dofarë bëjnë ata përsëri? Ata zhurmojnë në art. Ata janë një revistë në internet “… që jep një vizion dhe perspektivë mbi lajmet e fundit rreth krijimtarisë, frymëzimit dhe kulturës pop.” Ne mund t’u kemi dhënë atyre vendin nr.1, por kjo është marrë, kështu që është pozita e pestë. Për tani.

Programimi Sportiv ESPN

Shembuj mbresëlënës të WordPress: ESPN Programim Sportiv

Awwward i jep kësaj faqe interneti një vlerësim mesatar prej 7.37 / 10.00. Dizajni shënon 7.57, nivelet e përdorshmërisë 7.29, krijimtaria hyn në 7.14 dhe panairet e përmbajtjes janë në 7.29. Rezultate të shkëlqyera nëse më pyet, por që përveç kësaj.

Yeardo vit, ESPN shpërndan 5,000+ orë “… ngjarje të drejtpërdrejta, pikat kryesore, seritë, studiot dhe mediat e shkruara për transmetuesit në të gjithë globin.” Misioni i tyre është të shërbejnë sporteve sportive në çdo kohë, në çdo vend.

Por si e tërheq ata këtë shfaqje në dukje monstruoze? Zonja dhe zotërinj, thoni një mirëseardhje të madhe në faqen e internetit të ESPN Programimit Sportiv që funksionon në platformën gjithnjë efikase të WordPress. Me mbi 14 milion pëlqime vetëm në Facebook, ju mund të bastit që kjo faqe tërheq shumë lëng. Prapëseprapë, WordPress mbart ditën për këta njerëz. Foshnja e shkallëzimit. Shkallëzueshmëria.

Alexander Engzell

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Engzell

Hyni në engzell.me, në faqen e internetit të portofolit të Alexander Engzell – një drejtor krijues nga Suedia – dhe ju mund të ndjeni një sinergji të jashtëzakonshme të WordPress të mbushë dhomën.

Në rregull, pa ekzagjerime, kjo është një faqe në internet WordPress që ka kaq shumë për të, krahasuar me një faqe dhe shumë faqe. Grafika dhe tipografia janë në pikë. Animacionet CSS3 janë të hollë. Asnjëherë nuk keni parë një portofol kaq të thjeshtë por kaq pabesueshëm elegant dhe të fuqishëm. Deri tani.

HelloGiggles

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Përshëndetje

Sigurisht që ju keni ngecur më parë në HelloGiggles – ata janë shtëpi me mijëra lajme për kulturën, ushqimin, argëtimin, punën, dashurinë, stilin dhe shumë më tepër. Dhe ata pothuajse shumë shfaqen në rezultatet e kërkimit kur Google thjesht për asgjë.

Me një paraqitje interesante të stilit të revistës, integrimin e thjeshtë të mediave sociale, vendosjen e zgjuar të reklamave dhe detajet e lezetshme (si “Ne të duam” në footer) e bëjnë këtë faqe një shembull të qëndrueshëm për të gjitha gjërat që WordPress mund të bëjë!

Bloomberg: Profesionale

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Bloomberg

Ju lutemi gënjeni për një moment dhe më thoni që nuk e keni parë këtë duke shkuar larg. Sigurisht, Bloomberg fiton një përmendje në këtë listë sepse është një shembull i vetëm se sa mund të arrini me WordPress.

Bloomberg Professional, Terminal, është (sipas tyre) “platforma më e fuqishme dhe fleksibile për profesionistët financiarë që kanë nevojë për të dhëna në kohë reale, lajme dhe analitikë për të bërë vendime më të zgjuara, më të shpejta dhe më të informuara të biznesit.” Dhe ata zgjodhën WordPress për faqet e promovimit të produkteve të tyre, FAQ dhe blog. Mënyrë për të shkuar Bloomberg, mënyrë për të shkuar.

Katy Perry

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Katy Perry

Jemi në numrin dhjetë tashmë? Më fal, nuk e kuptova që po nxitojmë në listë me të gjitha këto site të shkëlqyera të WordPress. Por, le të ngadalësojmë pak në këtë udhëtim dhe të hedhim një sy në uebfaqen e mundësuar nga Katy Perry në WordPress.

Dëshironi një uebsajt që është personalizuar plotësisht, dhe 100% ju? Mos kërkoni më larg se WordPress. Thjesht hidhni një vështrim në Katy. Ndezje prejardhje me imazhe të plota ekrane, trekëndësh imazhe të copëtuara në blog, animacione me porosi, një tërheqje e zbukuruar me lëvizje të dyfishtë, galeritë e mrekullueshme të dritave të imazheve dhe shumë më tepër. Një faqe mjaft e mrekullueshme e WordPress nëse na pyesni.

Unë e qëllova

Shembuj të mrekullueshëm të WordPress: I Shot Atë

Nuk ka kufij për aq sa mund të arrini me WordPress pasi të vendosni zemrën dhe mendjen në të. Unë Shot Atë është provë e mjaftueshme.

Me pak fjalë, I Shot Atë është një studio projektimi me bazë San Francisko. Ata “… besojnë se dizajni ka fuqinë të bëjë më shumë sesa të shesë një produkt, por që mund të bëjë ndryshime përmes ndryshimit të perceptimeve, emocioneve dhe veprimeve për të mirën e të gjithëve.”

Duke shfaqur menutë fikse, paralelizëm, animacione CSS3 dhe tipografi të mahnitshme midis karakteristikave të tjera, nuk do të duhet të dukeni fort për të parë pse unë e bëra listën.

Hekuri te Hekuri

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Iron to Iron

E sjellë nga ne nga stilisti Kevin dhe zhvilluesi i saj Jonathan, Iron to Iron është një faqe e WordPress që ia vlen të kontrollohet.

Vendosja është një dizajn mjaft i drejtpërdrejtë, por i sheshtë, tipografi awesome, animacione të çmendura dhe imazhe të shkëlqyera midis veçorive të tjera e bën Hekuri te Hekuri mjaft i fuqishëm në faqen WordPress.

Hekuri në Hekur ndodhet në 409 River Street, Troy, NY, në rast se dëshironi t’u bëni atyre një vizitë të shpejtë.

GG Music & Productions Audio

Shembuj mbresëlënës të WordPress: GG Music & Audio Productions

WordPress nuk është vetëm për disenjatorët, zhvilluesit, drejtorët krijues dhe ata profesionistë të tjerë që merren me teknologji, është për të gjithë dhe cilindo që kërkon një CMS elegante dhe të fuqishme.

Platforma është mjaft e gjithanshme dhe GG Music & Audio Productions e dinë shumë mirë këtë. E tyre është një faqe me shumë aspekte WordPress që përqendron vëmendjen e lexuesit në përmbajtje.

“Pas një sasie të drejtë burimesh dhe eksperimentimesh me Joomla, Drupal dhe WordPress, u vendosa në këtë të fundit për blogun e kompanisë time, The Tinderbox. Progresi për të përdorur WordPress si CMS pas kësaj ishte një veprim i natyrshëm. Sipas mendimit tim, ku WordPress shkëlqen vërtet është fakti që klienti im e gjen kaq të lehtë për t’u përdorur. ” – Adam Alloway, projektuesi.

Vajza me një kamerë

Shembuj të mrekullueshëm të WordPress: Vajza me një aparat fotografik

Vajza me një kamerë është faqja e internetit e portofolit të fotografit Ashley Baxter, e cila shpjegon fotot e mahnitshme që do t’i pëlqeni patjetër.

Ajo filloi të dalë në Tumblr, por përkushtimet e vazhdueshme (dhe zhgënjyese) që erdhën me shërbimin e dërguan atë në kërkim të një CMS më të mirë. Ajo gjeti WordPress, e cila ishte tepër e lehtë për tu përshtatur, dhe kurrë nuk është shikuar prapa.

Tani ajo vetëm duhet të përqëndrohet në Canon-in e saj dhe WordPress bën pjesën tjetër. Ajo lehtë mund të rregulloje prejardhje individuale të faqeve / postimeve për të krijuar humor të përsosur për të komplimentuar veprat e saj.

Epo, nëse jeni me qendër në Glasgow, Skoci dhe po kërkoni një fotograf të bukur dhe të denjë për dasmën, ju e dini ku mund të kërkoni. BTW, ajo ka një portofol të shkëlqyeshëm dhe disa libra të mrekullueshëm që mund të dëshironi të shikoni.

Vogue India

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Vogue India

Si një revistë e njohur botërore e modës, Vogue tërheq një trafik serioz në mënyrë të rregullt. Por, si i shërbeni një vëllimi të madh të përmbajtjes multimedia për një audiencë në mbarë botën, pa e prishur faqen tuaj? Ju mbështeteni në platformat CMS më të besueshme – WordPress.

Dhe kjo është pikërisht ajo që bëri Vogue India, dhe tani ata duhet të mbajnë një turmë të adhuruesve të modës tërësisht të argëtuar me më të mirët e videove, tregimeve, lajmeve, imazheve dhe shumë më tepër. Ata kanë aq shumë fuqi CMS për të kursyer sa që mund të përballojnë të shërbejnë reklama gjeniale gjithashtu.

Justin Bieber

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Justin Bieber

Duke pasur parasysh që WordPress përdoret nga gati 1/4 e faqeve të internetit në internet, a është me të vërtetë e habitshme që Biebs është njëri prej tyre? Cilindo kompani të dizajnit që ai punësoi bëri një punë të mrekullueshme duke krijuar një model të një lloji të boksit që duket se është një përshtatje e përsosur për këngëtarin.

Ata shtuan një shirit të lartë të pasur me karakteristika (të kompletuara me buletinet dhe lidhjet sociale), rrëshqitësja kryesore me lidhje me iTunes dhe videot muzikore të fundit dhe sigurisht një blog të plotë ku fangirls (dhe djemtë) mund të përfundojnë atë që tjetër ka të bëjë me Justin. Plus faqja e tij ka një galeri fotografish dhe seksione të eventeve të ardhshme që janë super unike, por shumë të domosdoshme për çdo yll pop. Ju e besoni më mirë.

TechCrunch

Shembuj mbresëlënës të WordPress: TechCrunch

Atëherë kemi TechCrunch, një nga blogjet më të njohur të teknologjisë dhe një burim i besueshëm i lajmeve dhe informacioneve për fillesat.

Kjo faqe 100% e përgjegjshme e WordPress shërben një shumë informacion të plotë në më pak se 2.9 sekonda, gjë që është befasuese për një sit të madhësisë së tij. Pavarësisht nëse është dizajni, shpejtësia e ngarkimit, prezantimi i shkëlqyeshëm i përmbajtjes dhe mjetet e shumta midis veçorive të tjera të ëmbla, TechCrunch ju lejon të provoni WordPress në të mirë të saj.

Shpejtësia, shkallueshmëria, prezantimi, fuqia dhe më shumë gjithçka në një CMS – WordPress.

Qendra e lajmeve Microsoft

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Microsoft

A keni dëgjuar ndonjëherë për një kompani të vogël të quajtur Microsoft? Po, ai Microsoft. Ata përdorin WordPress për qendrën e tyre të lajmeve. Pse? Sepse WordPress është një platformë e besueshme, e personalizueshme dhe e lehtë për t’u përdorur.

Ata kanë përfituar nga aftësia e fuqishme e WordPress për të shfaqur një numër formatesh mediatike, përfshirë videot. Dizajni i pastër dhe i ndritshëm është profesional, tërheqës i syve dhe i lehtë për t’u përdorur duke e bërë atë perfekt për klientët që të shfletojnë dhe shfrytëzojnë.

Muzikë Sony

Shembuj mbresëlënës të WordPress: Sony Music

Sony Music ka nënshkruar disa nga aktet më të mira muzikore të kohës sonë. Nga pëlqimet e Whitney Houston, Brad Paisley, Bob Dylan, Elvis Presley te Future dhe Travis Scott ndër të tjera, Sony Music nuk është shaka ku bëhet fjalë për muzikën e mirë.

Ata e dinë që kanë muzikantët për të falënderuar për suksesin e tyre, kjo është arsyeja pse ata e bënë faqen në internet gjithçka për artistët. Gjysma e faqes fillestare përmban një rrëshqitës mbresëlënës që tregon foto me cilësi të lartë të akteve të ndryshme.

Pjesa tjetër e faqes mbart video muzikore, postime në blog, lajme dhe përmbajtje të mediave sociale. Shtë një sit i thjeshtë që paketon një grusht mjaft të fuqishëm. Apo është zhurmë? Një zhurmë e fuqishme bum? Bum tufë? jo?

WPExplorer

Shembuj mbresëlënës të WordPress: WPExplorer

Si mund të fikemi pa përmendur WPExplorer-in tonë shumë vetë. Kjo faqe përdor WordPress për të shërbyer përmbajtjen më të mirë për të gjitha gjërat që lidhen me WordPress. Gjithçka nga mësimet, postimet inspiruese deri tek listat e postimeve dhe lajmet më të fundit, WPExplorer e ka të mbuluar shpinën.

Për më tepër, ne ofrojmë disa nga temat dhe shtojcat më të mira të WordPress, duke përfshirë temën Total WordPress dhe plugin Simcodes të Shkurtër. Dizajni është i pastër dhe meqenëse ne përdorim WPEngine, ju duhet të shijoni shpejtësi të mahnitshme të ngarkesës në faqe. Nuk do të hyj në detaje, thjesht do t’ju them këtë: Mendoni WordPress, mendoni WPExplorer.

Fjalët përfundimtare…

Shpresojmë që kjo koleksion të ju frymëzoi të regjistroheni në një hostesh të mrekullueshëm të WordPress, të rrëmbeni temën më të mirë të WordPress për ju dhe të filloni krijimin e faqes tuaj super të mundësuar nga WordPress! Nuk është sekret WordPress është mjaft i popullarizuari në ditët e sotme – dashuria e madhe dhe e fuqishme për platformën dhe të njëjtën gjë bëjnë edhe newbies. Të gjithë po shkojnë gaga për WordPress. Po provokon Shtë një revolucion.

Dhe kjo është për shkak se është jashtëzakonisht e fuqishme por kaq e thjeshtë për tu mësuar, vendosur dhe përdorur. Shumë nga faqet që ne kemi shqyrtuar këtu janë të thjeshta të dizajnuara, por të njohura nga karakteristikat, të cilat duhet të informojnë procesin tuaj të projektimit në të ardhmen. Mbi të gjitha, thjeshtësia është mishërimi i sofistikimit. Ose siç e vendos Nick:

Nuk ka CMS më të lehtë për t’u përdorur sesa WordPress. Shtë falas, një instalim me një klik, dhe ofron një koleksion masiv temash dhe model për të zgjedhur për të marrë faqen tuaj të internetit në internet brenda pak minutash. – Nick Anderson, Pritja ditore.

Për më tepër se kaq, mbani në mend disa nga këto site ishin dizajnuar, jo nga pronarët e tyre, por dizajnerët me përvojë në një kontratë. Me këtë, unë do të doja të përmend se ka shumë site të tjera të shkëlqyera WordPress atje krijuar nga zhvilluesit dhe nga folks të rregullt gjithashtu. Justshtë thjesht shumë keq që ne nuk mund t’i shtrydhim të gjithë në një postim të vetëm.

Si e tillë, ne mund të kemi humbur faqen tuaj të preferuar WordPress. Mund të ndjeheni gjithashtu që një sit i veçantë nuk futet në këtë listë të shkurtër. Epo, mos u mërzit. Nëse ne kemi lënë jashtë faqen tuaj të preferuar të WordPress ose keni sugjerime, ju lutemi na hidhni një vijë në pjesën e komenteve më poshtë!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map