55 Markat e Emrave të Mëdhenj që përdorin WordPress (dhe Pse)

Njerëzit do të thonë asgjë për të mbajtur gumëzhitjet e tyre, dhe WordPress – ashtu si çdo projekt tjetër i krijuar nga njeriu – ka marrë pjesën e tij të drejtë të gojës së keqe. Njerëzit (të cilët nuk dinë aq shumë për WordPress ose potencialin e tij) thonë të gjitha llojet e gjërave kundër platformës. Për shembull, nuk është aq e vështirë të hasësh komente të tilla si:


 • WordPress është FALAS, kështu që si mund të jetë e mirë për një projekt tregtar?
 • WordPress nuk është i shkallëzuar
 • WordPress nuk është i sigurt dhe diçka e tillë

Epo, unë kërkoj leje për të thirrur bulcrap në të gjitha këto pretendime të pabaza. Dua të them, nëse WordPress nuk do të ishte e dashura që ne të gjithë e dimë, pse markat e mëdha do të vendosnin të drejtonin jo një, jo dy por disa nga faqet e tyre të internetit (dhe aplikacionet) në platformë?

Për t’i vendosur këto dhe mitet e tjera të WordPress në pushim, do të përmend disa (rreth dhjetë) arsye pse markat e njohura e duan dhe përdorin WordPress. Përgjatë artikullit, unë do t’ju tregoj jo më pak se 55 markave të mëdha që përdorin WordPress vetëm për të shtuar argumentin tim. Shihni se çfarë bëra vetëm atje? Shtoj argumentin tim?

Arsyet pse markat e mëdha e duan dhe përdorin WordPress

Le të futemi në të – këtu janë dhjetë arsyet që këto marka të mëdha emri i duan dhe 2 përdorin WordPress për të fuqizuar në faqet e tyre të internetit.

1. WordPress është i lehtë për t’u përdorur

Duhet ta shpjegoj këtë? Që nga instalimi, deri në kohën kur filloni blogun / faqen tuaj të internetit, WordPress është shoqëruar me lehtësinë e përdorimit. Ju nuk keni nevojë të lexoni manuale për të përdorur WordPress dhe as të merrni pjesë në klasa speciale për t’u bërë një kontribues aka i zhvilluesit të WordPress. Lehtësia, lehtësia dhe më shumë lehtësia është mënyra e WordPress.

Një studim i kohëve të fundit nga WordPress që përfshiu @kaiserfamfound tregoi se të gjithë ata që “… folën thanë se WordPress ishte zgjidhja më e mirë për lehtësinë e përdorimit, intuitivitetin dhe rrjedhën e thjeshtë të punës.” #Word.

BBC America tha, “Ne ishim në gjendje të merrnim të njëjtat mjete redaktimi dhe ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur në duart e të gjithë redaktuesve tanë. “

Markat e Emrave të Mëdhenj që përdorin WordPress: NASA

2. NASA

NASA shtoi, “Unë i mundësoj personelit jo teknik të kontribuojë në blogun e ekipit tonë, dhe ata në të vërtetë mund të kuptojeni në WordPress. “

Keni nevojë për më shumë prova? Prisni, ju bëni? A nuk e përdorni WordPress? haha.

2. WordPress është e bukur

A nuk është e drejtë? Disa nga faqet e internetit më të bukura (dhe intuitive) atje për momentin ekzekutohen në WordPress. Më lejoni t’ju tregoj disa shembuj:

007: Brenda Botës së James Bond i mban tifozët në mbarë globin me historinë e një prej agjentëve më famëkeq të botës, prapa tipareve të skenave, promovimeve aktuale / të ardhshme dhe më shumë.

Enterprise Magazine në Mbretërinë e Bashkuar ndan këshilla dhe udhëzues përkatës të udhëtimit për klientët me qira të makinave. Për shkak se ata përdorin WordPress është e lehtë për ta të personalizojnë dizajnin e tyre të uebit duke e mbajtur atë miqësore me celular (pasi klientët / lexuesit e tyre janë të zënë me makinë rreth).

Rolling Stones po promovojnë tregtinë e tyre, turneun e ri, muzikën, filmin, ekspozitën e Las Vegas dhe lajmet aktuale me faqen e tyre të WordPress dhe ju duhet të pranoni – ngjyrat e guximshme dhe paraqitja janë mahnitëse.

Jay Z drejton faqen e tij të internetit Life + Times në WordPress, ku ai ndan atë që e intereson atë, përfshirë stilin, artin, teknologjinë, sportet dhe natyrisht muzikën.

Usain Bolt (po, njeriu më i shpejtë në planet vrapon edhe në WordPress) ndërtoi faqen e tij të internetit me WordPress. Ai përdor një temë me porosi “Bolt” për të shkëmbyer lajme, paraqitje dhe media të tjera.

WordPress duket e shkëlqyeshme në çdo faqe në internet, dhe kush më mirë se Van Heusen (një nga markat më të shitura të bluzave të veshjeve) për t’ju treguar se çfarë është në modë në internet?

3. WordPress është i shkallëzuar

Unë drejtoj një faqe në internet mjaft të vogël në WordPress dhe kjo është një fakt. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për CNN. Po po, Rrjeti i Lajmeve Cable drejtoni rrjetin e tyre “blogs” mamuth në WordPress, dhe pa fshehje.

Dua të them, a mund ta imagjinoni numrin e shikimeve të faqeve që CNN tërheq në një ditë të vetme? Nëse WordPress nuk do të ishte i shkallëzuar, CNN do të kishte probleme.

CNN nuk është një rast i izoluar këtu, kemi faqe të tjera të mëdha, të mëdha si CBS New York…

… Universiteti i Havait (i cili gjithashtu ndodh që mundësohet nga tema totale e WordPress)…

… Dhe Boise State University vetëm për të përmendur disa.

4. WordPress është absolutisht falas

Kjo duhej të kishte ardhur së pari, por a nuk do të ishte aq e qartë? WordPress është absolutisht i lirë për t’u përdorur ose me fjalët e tyre:

WordPress është një projekt me burim të hapur, që do të thotë se ka qindra njerëz në të gjithë botën që punojnë mbi të. (Më shumë se platformat komerciale.) Do të thotë gjithashtu që ju jeni të lirë ta përdorni atë për asgjë nga faqja kryesore e maceve tuaj në një faqe në internet Fortune 500 pa paguar askujt një tarifë licence dhe një numër lirish të tjera të rëndësishme.

– WordPress.org

5. WordPress ju lejon të zotëroni të dhënat tuaja

Marka të mëdha të tilla si SONY Playstation gjenerojnë mijëra të dhëna, disa prej të cilave mund të jenë të ndjeshme. Ju gjithashtu krijoni të dhënat tuaja, dhe nuk keni nevojë për askënd tjetër që të rrëmbejë me bajtët tuaj. Por, përveç kësaj, integriteti është një aspekt i rëndësishëm për markat e mëdha, dhe mënyra e vetme për të siguruar integritetin e të dhënave është të zotëroni gjithçka.

WordPress është vetëm një platformë botuese, një platformë e sigurt botuese, e cila ju lejon të ndërtoni faqe të mahnitshme. Ju zotëroni të dhënat tuaja – çdo bajt i vetëm dhe askush, madje as punonjësit e WordPress nuk do të zhyten me një dorë në përmbajtjen tuaj – kjo është arsyeja pse markë si Microsoft zgjedhin WordPress.

6. WordPress ju lejon të filloni shpejt

WordPress kujdeset për bazën e kodeve themelore (ose strukturore), në mënyrë që të mos keni nevojë të shkruani kodin nga e para kur doni të filloni aplikacione të reja. Me faqen tuaj të internetit që funksionon në WordPress, ju nevojiten thjesht shtojca ose disa linja shtesë kodesh për të marrë ndonjë aplikacion. Ju nuk keni nevojë të shpenzoni orë të tëra për të krijuar aplikacione të reja sepse shanset janë të mëdha që ka shtesa vetëm për këtë.

Imagjinoni sasinë e kohës që do t’ju marrë për të krijuar dhe testuar një aplikim të ri për një faqe interneti statike HTML + CSS? Aftësia për të lansuar shpejt është arsyeja pse markat e mëdha si revista Time kanë ndërmarrë krijimin e shumicës së përmbajtjes së tyre në internet në WordPress.

“Pothuajse e gjithë përmbajtja jonë e re në internet tani është krijuar në WordPress,” sipas Revistës Time. Por nuk mbaron këtu – shembuj të tjerë të shkëlqyeshëm të markave të mëdha që krijojnë përmbajtje të re në internet (dhe aplikacione) duke përdorur WordPress përfshijnë:

TechCrunch – një nga burimet kryesore për teknologji, media dhe kulturë nerd në internet.

Duke ndjekur të njëjtën linjë, Tjetri Web është një blog i teknologjisë së përparuar që mbulon zhvillimet më të fundit dhe më të mëdha në shkencë, informatikë, inxhinieri dhe më shumë. Ata i dinë gjërat e tyre – dhe ata zgjedhin WordPress.

7. WordPress është e thjeshtë për tu integruar me mediat sociale dhe shërbimet e tjera

WordPress mund të jetë një platformë Blogging (CMS), por aftësia e saj për t’u integruar dhe për të luajtur mirë me shërbime të tjera e vendos atë shumë më lart. Me ndihmën e disa shtojcave të rrjeteve sociale, ju mund ta përhapni mesazhin tuaj nëpër media sociale me lehtësi dhe shpejt.

Ky nuk është fundi i tij. Marka të mëdha si Walking Dead të AMC kanë integruar një shërbim të njohur si StorySync që bashkon tifozët nga e gjithë bota. Falë këtij shërbimi të zgjuar, tifozët e serialit të famshëm Walking Dead TV mund të ndajnë “… snap roll, trivia cool, video ekskluzive dhe të shikojnë episodet në ajër.” Më thuaj, nuk është aq i freskët i vdekur?

Nëse ilustrimi i mësipërm Walking Dead nuk e zvogëlon atë për ju, këtu është një shembull tjetër.

Angry Birds gjithashtu po zhvillon promovimet e tyre sociale dhe ato po përdorin (e keni guxuar) WordPress. Do të befasoheni me masën që WordPress mund të shkojë deri aty sa të shkojë integrimi me shërbime të tjera!

8. WordPress është 100% i përgjegjshëm dhe miqësor me celularin

Pasi të vendosni uebfaqen tuaj në WordPress, nuk është e nevojshme të prishni shpinën prapa, duke u përpjekur ta bëni atë të përshtatshëm në ekranet celular. Platforma është e ndërtuar në standardet e fundit të internetit, që do të thotë se mund të ndërtoni faqe interneti plotësisht të përgjegjshme brenda disa minutave.

wptouch-free-wordpress-pluign

Nëse gjithçka tjetër dështon, gjithmonë mund të mbështeteni në shtojcat si WPtouch për të dhënë faqen tuaj në ekranet më të vogla (lexoni pajisjen celulare). Le ta vendosim modelin e përgjegjshëm të WordPress për të provuar. Ndizni menjëherë një skedë të re dhe lundroni në cilindo nga faqet e mëposhtme:

Markat e Emrave të Mëdhenj që përdorin WordPress: Kuarc

20. kuarc

Quartz është një dalje dixhitale e lajmeve me fokus në ofrimin e lajmeve celular (të stiluar për elektronikë tuaj të dobishëm) për biznesin dhe ekonominë globale.

Markat e Emrave të Mëdhenj që përdorin WordPress: Vogue

21. modë

Vogue është një nga emrat më të njohur në modë, dhe ju mund të bastit që faqja e tyre është pa lëvizshme gati (dhe e ndërtuar në WordPress),

Metro UK është një revistë e famshme dhe argëtuese e lajmeve që gjithashtu ndodh që të ketë një faqe të gatshme për celular WordPress.

Harvard Gazette ndan të gjitha lajmet zyrtare nga Harvard dhe janë shkolla të ndryshme. Përveç përmbajtjes së lartë, Harvard e di se WordPress është thjesht më e mira kur bëhet fjalë për krijimin e një blogu cilësor.

A keni hapur ndonjë nga vendet e mësipërme në një skedë të re? Të mirë. Tani, hapni të njëjtën uebfaqe në pajisjen tuaj celular dhe përjetoni modelin e përgjegjshëm në maksimum. WordPress = reagim.

9. WordPress është dinamik, WordPress është i gjallë

WordPress është mjaft fleksibël dhe nuk ka absolutisht asnjë kufi për atë që mund të arrini me platformën. Whatfarë është edhe më e mirë është fakti që WordPress po përmirësohet vazhdimisht nga një ekip botëror i kontribuesve. Me çdo azhurnim të ri, ne jemi trajtuar me karakteristika të reja dhe dinamizmi i platformës thjesht nuk ndalet kurrë. Po kërkoni shembuj më të shkëlqyeshëm? Shikoni faqet e mëposhtme:

Target ndan ngjarjet e përditshme, promovimet dhe tregimet personale në blogun Target Pulse WordPress.

People Magazine mund të gjendet në çdo stendë të lajmeve, por hyrja në të rejat më të fundit në lajmet e famshëm dhe thashethemet bëhet edhe më e lehtë përmes faqes së tyre të mbingarkuar të WordPress.

Mercedes Benz është i njohur në të gjithë botën për automobilët e tyre të cilësisë, kështu që ka kuptim vetëm që faqja e internetit e tyre mundësohet nga një krye e konfigurimit të linjës WordPress.

10. WordPress është më shumë se softuer, është një komunitety

Unë do të filloj duke cituar Markat e Emrave të Mëdhenj që përdorin WordPress: Një Interactive

27. Një ndërveprues

“Sshtë fuqia e komunitetit me burim të hapur që e bën WordPress aq të mirë sa është.” – Një ndërvepruese

“Ndjehet mirë kur jemi në gjendje të ofrojmë ndreqje që mund të ndihmojnë të gjithë komunitetin.” – BBC America

“Duke pasur të gjithë këtë kod të disponueshëm dhe të ndarë nga pjesa tjetër e komunitetit WordPress na lehtëson të punojmë në sit.” – NASA

Duhet të them më shumë?

Markat edhe më të mëdhenj të emrave që përdorin WordPress

Tani që kemi mbuluar arsyet pse markat e mëdha e duan WordPress dhe kemi ndarë 27 kompani të mrekullueshme që zgjedhin WordPress për faqet e internetit të tyre, ne menduam se do të vazhdojmë. Pse te ndalemi tani? Pra, këtu janë edhe SHUM marka të mëdha që përdorin WordPress.

Markat e Emrave të Mëdhenj që përdorin WordPress: Obama

29. Obama

Markat e Emrave të Mëdhenj që përdorin WordPress: Lifetime Fitness 60 Dita e Sfidës

37. Fitnes Lifetime 60 Sfida ditore (që ndodh të jetë një përdorues tjetër i temave totale)

Markat e Emrave të Mëdhenj që përdorin WordPress: Shkarkimi

53. Shkarkoni Blogun (nga Cnet)

Markat e Emrave të Mëdhenj që përdorin WordPress: Matt Mullenweg

55. Matt Mullenweg (themeluesi i WordPress natyrisht)

përfundim

E kuptova nëse do të siguroja vetëm një përmbledhje të 55 markave të mëdha që përdorin WordPress, nuk do të kishte materiale të mjaftueshme për tu përtypur. Tani që e dini pse këto marka të njohura e duan dhe përdorin WordPress, mbase do të jeni të prirur të drejtoni projektin tuaj të radhës në WordPress. Nëse zgjidhni këtë rrugë, unë ju premtoj se nuk do të zhgënjeheni kurrë. Shihemi përreth ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map