روند طراحی وب

روند طراحی وب دائماً تغییر می کند و 2020 نیز از این قاعده مستثنی نیست.


امسال ، بسیاری از طراحان در حال راه اندازی آزمایش های جسورانه هستند – قوانین شکنی ، اختراع دوباره موجود در سبک های موجود ، و حتی الهام بخش تر از طراحی های صنعتی و چاپی – در حالی که سایرین همچنان به مرزهای تایپوگرافی بازیگوش و مینیمالیسم جسورانه که در طی چند سال گذشته بسیار پر طرفدار است ، فشار می آورند..

چشم انداز پرندگان از چشم انداز طراحی روشن می کند که رویکردهای طراحی متنوع تر از همیشه است.

اما در پشت این تنوع زیبایی شناسی و رویکردهای زیرین شکاف فزاینده ای نهفته است. در حالی که طراحی UX و تمرکز آن روی قابلیت استفاده و کارکرد به طور فزاینده ای تبدیل شده است ، افزایش انعطاف پذیری فنی در دسترس طراحان باعث شده است گروه دیگری حتی بیشتر به طراحی وب به عنوان یک رسانه هنری توجه کنند..

همه این بدان معنی است که سال 2020 سال افراط در طراحی است. روزهای یک رویکرد واحد با استفاده از وب توسط طوفان (به یاد داشته باشید طراحی مسطح در سال 2012؟) به پایان رسیده است. آنچه باقی مانده است بسیار پر رنگ تر و جالب تر است.

بیایید نگاهی به روندهای برتر طراحی سال 2020 بیندازیم.

روند طراحی وب زیبایی شناسی سال 2020

1. سیاه برگشته است

هنگامی که اپل و گوگل تنظیمات حالت تاریک را تقریباً همزمان در سال 2019 منتشر کردند ، روند ایجاد وب سایتهای محبوب را توسعه دادند که مضامین متناوب را بطور خاص برای موقعیت های کم نور طراحی کردند..

اما ممکن است تأثیر طولانی مدت حالت تاریک حتی گسترده تر باشد. ناگهان ، وب سایت های Geocities از سال 1997 دیگر هیچ انحصاری در زمینه های تیره و رنگ های نئون نداشتند. و طراحان در سال 2020 از مزیت استفاده می کنند.

هزاران طراح در حال حاضر امسال وب سایت های با موضوع تاریک را منتشر کرده اند و طرح های آنها فقط برای استفاده کم نور در نظر گرفته نشده است. زمینه های تاریک دوباره جریان اصلی دارند. سیاه برگشته.

تم تاریک DevArt

Google DevArt و دو قهوه Chimps دو نمونه عالی از سبک هستند.

2. Typefaces Didone

طراحان به طور گسترده با تایپوگرافی 2019 آزمایش کردند و این روند در حال حاضر سرعت در حال افزایش است و در سال 2020 متبلور می شود ، در یک زیر مجموعه خاص از فونت های معروف به Didones متبلور می شود..

دیونز حروف شکل با سری های باریک و باریک ، سکته مغزی عمودی ضخیم و خطوط افقی نازک متضاد هستند.

چاپگرها Didones را در اوایل 1800 محبوبیت دادند ، و این حروف بزرگ در سال 2020 از تجدید حیات برخوردار می شوند. برخی قبلاً به نام Didones “تایپوگرافی دهه آینده” ، و ما تمایل به توافق داریم.

آرمهای didone

آرم های Allswell ، Vox و Winc نمونه بارز این سبک هستند ، اما این فقط مارک های مصرف کننده مستقیم و شرکت های رسانه ای نیستند. بسیاری از راه اندازی های فناوری ، مانند مهارت مهارت و رابین, از Didones به عنوان چهره های فرعی ثانویه استفاده می کنند تا انسانی را به مارک هایی بکشاند که در غیر این صورت در سال 2020 کمی سرد و رباتیک احساس می کنند.

Skillshare از تایپوگرافی Didones استفاده می کند

3. نوع بزرگ

صحبت از شکل های مختلف ، Didones تنها روند طراحی چاپی امسال نیست.

در اوایل سال 2020 ، سایتهای متعددی دیده شده است که از نوع چشمگیر و بزرگی در حال آزمایش هستند. در بسیاری موارد ، اندازه قلم های طراحان آنقدر زیاد است که یک یا دو خط متن بیشتر یا حتی همه آنها را از منظره می گیرد..

دوچرخه کابوی از فونت های بزرگ استفاده می کند

طراحان اغلب این روند را با رنگهای جسورانه و تصاویر جفت شده همراه با نوع خود جفت می كنند. دوچرخه کابوی نمونه فوق العاده ای از سبک است.

4- سبک های پرنعمت

Facefaces تنها یادگارهای برگشتی نیستند. سبک های پرنعمت امسال به شکلی بزرگ بازگشتند.

از رنگ های روانگردان دهه 60 و تن های گرمتر زمین از دهه 70 گرفته تا حساسیت به بازی های دهه 80 و بافت های گرانول دهه 90 ، نوستالژی هرگز بیش از چند کلیک در سال جاری نیست..

برخی از این طرح ها ، مانند Gucci گرفتن بازی اسکیت بورد, به وضوح تقلید ، در حالی که دیگران مانند طرح های ده ها و NudieJeans, خود را بسیار جدی تر می کنند.

بازی اسکیت بورد Gucci

البته نوستالژی ابزاری قدرتمند برای فروش بوده است زیرا چیزهایی برای دلتنگی وجود دارد و مارک های محبوب مانند اپل ، نایک و اینستاگرام سال هاست که با موفقیت از آن استفاده می کنند. هنوز هم این روند رو به افزایش است و به نظر می رسد سبک های پرنعمت بخشی از گفتگو در طول یک دهه آینده باقی می مانند.

5- در آغوش گرفتن عمق

در اوایل سال 2020 ، بسیاری از مارک ها طراحی هایی با سبک faux-3D را راه اندازی کرده اند که از لایه ها و سایه ها برای ایجاد عمق استفاده می کند.

این سبک بر خلاف تحرک اوایل دهه 2000 یا روند طراحی مسطح که در پی آن بود ، به طور کامل پذیرای تزئینات غیر کاربردی نیست و یا از آن کاملاً اجتناب می کند. درعوض ، طراحان به دنبال این هستند كه از طریق چشم انداز به عناصر كلیدی محتوا – مانند تماس با عمل و تصاویر برجسته – توجه كنند.

به عبارت ساده ، صاف نیست. صاف است.

مثال صفحه اصلی Fullstory

صفحه اصلی فعلی FullStory نمونه ای روشن از سبک با هر گرافیکی است که سایه های تار و بدون تار ، چند لایه ، و ترکیبی از هر دو عکس و عناصر مصور را نشان می دهد. حتی یک تایپ ثانویه Didone-esque برای اندازه گیری مناسب وجود دارد.

6. مینیمالیسم جسورانه

مینیمالیسم امسال به همان اندازه محبوب است که در سالهای گذشته نیز وجود دارد ، اگر نه بیشتر.

در حقیقت ، بسیاری از سایت های مینیمالیستی حتی جسورانه تر از همیشه احساس می کنند و تقریباً صرفاً بر روی تایپوگرافی سنگین و رنگ های اشباع شده تکیه می کنند تا زیبایی ایجاد کنند. سایت سوم و سایت Grove یک مثال خارق العاده است ، شامل بلوک های رنگی کامل با نمایش کامل ، تایپوگرافی بازیگوش Didone و فضای منفی زیادی برای اتاق تنفس.

مثالهای دیگر ، مانند نوآوری سخت است, به طور کامل از تصاویر خودداری کنید اما در عوض از انیمیشن استفاده کنید.سایت مینیمالیستی سوم و بیشه

اگرچه ممکن است در سال 2020 مینیمالیسم ابتکاری به نظر نرسد ، خوشحال است که شاهد ادامه رشد و تکامل آن هستیم. و اگر طراحان همچنان با چنین تأثیر چشمگیر از آن استفاده کنند ، احتمالاً مینیمالیسم تا سالهای آینده روندی باقی خواهد ماند.

7. مضامین آینده نگر (و طرح های رنگی)

به نظر می رسد یک ظاهر طراحی شده داستان های علمی در سال 2020 به شکلی بزرگ باز می گردد.

از طرح های الهام گرفته از بشقاب پرنده ها مانند سایت BrightScout به گرافیک استعمار فضا در InVision گزارش صنعت DesignBetter, طراحان از فضایی و علمی تخیلی استفاده می کنند به عنوان استعدادی برای نوآوری درست مثل همتایان خود در دهه 1950.

موضوع آینده نگرانه سایت Brightscout

حتی دسته‌بندیهای سنتی مانند خدمات مالی در حال پرش از باند هستند و از طرح های رنگی درخشان برای روشن تر کردن سایت های کسل کننده استفاده می کنند.

8- تصاویر مصور

تصاویر انتزاعی – که اغلب از سیلوئل های پاستلی تشکیل شده است – در همه جا در سال 2019 بود. اگر در اوایل سال 2020 نشانه ای وجود داشته باشد ، این روند همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

وب سایتهایی مانند GitHub و سلام از این تصاویر به صورت ظریف استفاده کنید ، در حالی که دیگران دوست دارند قابل شنیدن احساس سنگینی دست کنید. ما آن را دریافت می کنیم؛ انسانهای واقعی از نرم افزار انتزاعی شما استفاده می کنند.

به عنوان مثال صفحه قابل پخش

با این وجود ، صرف نظر از شایستگی های آن ، این روند به نظر نمی رسد که به هر جایی برود.

9. همهجانبه 3D

کارشناسان به اصطلاح سالها پیش بینی ظهور عناصر سه بعدی در وب سایتهای مدرن را سالها پیش بینی کرده اند ، اما سال 2020 می تواند سالی باشد که در واقع به صورت گسترده اتفاق می افتد.

Shopify در حال ایجاد عناصر 3D تعاملی است

بیشتر صفحات محصول موجود در فروشگاه Google از عناصر سه بعدی برای نشان دادن طراحی صنعتی محصولات فیزیکی گوگل استفاده می کنند ، و حتی شرکت های SaaS مانند Shopify در حال ایجاد عناصر سه بعدی تعاملی هستند ، هرچند که ابزار انیمیشن قابل جابجایی جهان قابل سؤال است.

10. داستان گویی تجربی

سال 2020 نیز ممکن است اوج قصه گویی آنلاین و تجربی باشد.

در حالی که سایتهایی مانند بوکو را شکست دیگران را دوست دارند از یک رابط کتاب داستان کارتونی برای محبوب کردن تکنیک های تجربه کاربر استفاده کنید TraffickWatch پرداختن به موضوعات سنگین مانند قاچاق انسان به سبک مستند.

به عنوان مثال ترافیک ساعت

این نوع روایت داستانی با فرم طولانی ، روزگاری در مجلات چاپ و ژورنال ها رواج داشت ، اما با افزایش محبوبیت متوسط ​​، جالب است که دیدن آن جایگزین همتایان وب تعاملی تر و احشایی تر می شود..

قابلیت استفاده و روندهای طراحی محصول سال 2020

اگر همه موارد فوق کمی ذهنی و هنری احساس کردید ، تنها نیستید.

طراحی تجربه کاربر سالهاست که در حال افزایش است و محبوبیت زیادی پیدا می کند ، و یک کادر فزاینده ای از طراحان بیش از آنچه در مورد زیبایی شناسی انجام می دهند بیشتر به تأثیر عملکرد آنها در طراحی توجه می کنند..

در اینجا برخی از روندهای برتر قابلیت استفاده در سال 2020 آورده شده است.

1. معماری اطلاعات باز می گردد

معماری اطلاعات ، که مدت ها به عنوان عموی خزنده طراحی UX در نظر گرفته می شود ، در سال 2020 بازگشتی پیروزمندانه دارد.

با پیشرفت سیستم های طراحی و کتابخانه های الگوی داده محور مانند GoodUI, طراحان در حال بازگشت به و اختراع دوباره, الگوهای معماری اطلاعات که از اوایل وب به طور پیوسته نادیده گرفته می شوند.

2. دسترسی به جریان اصلی می رود

وکلا و متحدان سالهاست که با نتایج کاملاً واضح ، دسترسی به وب را تحت فشار قرار داده اند. تا به امروز ، طراحان اگر اصلاً از آنها آگاه نبودند ، استانداردها را بطور گسترده نادیده گرفتند ، و بیشتر شرکت های کوچک معتقدند که نمی توانند از عهده طراحی برای دسترسی برخوردار شوند.

سال 2020 می تواند سالی باشد که همه تغییر می کند.

تعدادی از راه اندازی های جدید که متمرکز بر دستیابی به جریان اصلی هستند ، محبوبیت زیادی پیدا می کنند. AccessiBe و UserWay, به عنوان مثال ، سیستم عامل های SaaS را ارائه دهید که بسیاری از چالش های مربوط به دسترسی به وب سایت ها را به طور خودکار رها می کند.

به عنوان مثال صفحه اصلی AccessiBe

AccessiBe در حال حاضر یک لیست طولانی از مشتریان برجسته ، از جمله Fiverr ، Hilton و BMW را در اختیار شما قرار می دهد ، در حالی که UserWay می تواند در مورد مشتریانی مانند دیزنی ، eBay و Coca-Cola به مشتری خود بپردازد. پس از تعداد زیادی از دادخواستهای تحت هدایت مصرف کننده علیه شرکت هایی که استانداردهای ضعیف دسترسی در سال 2019 دارند ، به نظر می رسد که هر دو استارتاپ در سال 2020 رشد قابل توجهی دارند.

3. اکنون شفافیت

قوانین حفظ حریم خصوصی مصرف کننده اینترنت مانند GDPR و CCPA احتمالاً تنها نوک کوه یخ هستند. در سال 2020 ، مصرف کنندگان خواستار افزایش سطح شفافیت و کنترل داده های خود هستند.

در دهه 2000 و 2010 ، شرکت ها داده های مشتریان خود را در اختیار داشتند. در سال 2020 و فراتر از آن ، به نظر می رسد که این فیلم نامه تلنگر می خورد.

4- طراحی فایل ها ناپدید می شوند

آیا سال 2019 می تواند سال گذشته باشد که در واقع با استفاده از پرونده های ذخیره شده محلی در لپ تاپ خود طراحی می کنید؟ گروه در حال رشد از طراحان چنین فکر می کنند.

فیگما, یک پلتفرم مشترک طراحی UX با نسخه داخلی ، که در سال 2019 محبوبیت زیادی کسب کرده است ، تصور دنیایی دشوار نیست که ارسال ایمیل آخرین نسخه از طراحی به یک همکار چیزی از گذشته است.

مثال صفحه اصلی figma

در این دنیای شجاع و جدید ، طراحان متعدد می توانند با همان پرونده همکاری کنند ، مشتری ها و ذینفعان می توانند در زمان واقعی بازخورد بدهند و ابزارها به راحتی قابل استفاده بوده اند که تقریباً هر کس می تواند کمک کند..

5- آزمایش ، اندازه گیری و آزمایش

در حالی که تقریباً هر چیز دیگری به صورت آنلاین تغییر کرده است ، آزمایش A / B و تجزیه و تحلیل محصول آزمایش زمان ایستاده اند. 2020 نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

علیرغم آنچه پیش بینی کننده روز رستاخیز GDPR می خواهد شما را باور داشته باشید ، اندازه گیری و آزمایش زنده و خوب است. بازاریابی با پاسخ مستقیم و گزارشگرهای تحلیلی ممکن است در سال 2020 دشوارتر شود ، اما وب برای تحقق این چالش تکامل می یابد.

در دنیایی که نرخ تبدیل بهینه شده و حفظ کاربر همه چیز را رها می کند ، شرکت ها به نوآوری خود ادامه خواهند داد.

مسیر پیش رو

اگر بیش از یک دهه از طراحی و توسعه وب به ما چیزی یاد داده اند ، باید روند چشم را با چشم تردید در نظر گرفت و از گرفتار شدن در اعتیاد به مواد مخدره جلوگیری کرد.

از سندروم شی براق مراقب باشید.

اگر یک شغل آنلاین را اداره می کنید یا در حرفه ای مبتنی بر وب کار می کنید ، بهترین شرط بندی شما این است که روی برنامه خود تمرکز کنید و استراتژی و تاکتیک هایی را انتخاب کنید که به احتمال زیاد به شما در رسیدن به اهداف خود کمک می کند..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map