انواع میزبانی وب – تفاوت بین Shared VPS و اختصاصی میزبانی وب


همه وب سایت ها از طریق یک سرویس میزبانی وب کار می کنند ، این سرویس است که به افراد و سازمان ها امکان می دهد تا وب سایت های خود را از طریق شبکه جهانی وب عمومی کنند. یک میزبان وب در واقع شرکتی است که از طریق سرور وب فضایی را برای صاحبان اجاره می دهد تا وب سایت های خود را از طریق اینترنت در دسترس قرار دهند. در حالی که همه میزبان وب دارای سرورهای خاص خود نیستند ، بسیاری از آنها با دسترسی به مراکز داده یا مجموعه سرورها ، آنها را از شرکتهای بزرگتر اجاره می دهند و به نوبه خود این سرورها را به شرکتها یا افراد دیگر اجاره می دهند. انواع مختلفی از میزبانی وب وجود دارد. اما ما در اینجا در مورد سه مورد بحث خواهیم کرد: میزبانی وب مشترک ، میزبانی وب سرور مجازی خصوصی (VPS) و میزبانی وب اختصاصی.

میزبانی وب مشترک

میزبانی مشترک

یک سرویس میزبانی وب مشترک را می توان با زندگی در یک مجتمع آپارتمانی مقایسه کرد. درست همانطور که افراد و خانواده های مختلف در آپارتمان های خود در یک ساختمان زندگی می کنند ، در یک سرویس میزبانی وب مشترک ، بسیاری از وب سایت ها روی یک سرور وب ساکن هستند. قابل درک است که این اقتصادی ترین شکل میزبانی است. این ایده آل برای وب سایت های ساده ای است که دارای بسیاری از ویژگی ها نیستند و مواردی که احتمالاً ترافیک زیادی را مشاهده نمی کنند. یک سرویس میزبانی وب مشترک توسط یک مدیر سیستم اداره می شود. مناسب بودن این امر به ترجیحات شما بستگی دارد. اگر نمی خواهید طرف فنی سایت را کنترل کنید ، می تواند مفید باشد ، اما در صورت نیاز به کنترل بیشتر سایت خود ، می تواند مشکل ساز باشد. مدیریت سرور ، نصب نرم افزار سرور ، به روزرسانی های امنیتی و پشتیبانی فنی توسط ارائه دهنده خدمات انجام می شود. اگر به توسعه گسترده نرم افزار در خارج از آنچه از ارائه دهنده هاست پشتیبانی می کند ، می توانید یک سرویس میزبانی وب مشترک نیز نامناسب باشد. دارای محدودیت استفاده است و باید دارای قابلیت اطمینان گسترده ای باشد. نقطه ضعف دیگر این سرویس این است که از آنجا که بسیاری از وب سایت ها همان سرور را به اشتراک می گذارند ، اگر یک وب سایت درگیر هر اقدام غیراخلاقی یا هرزنامه نگاری باشد ، می توان کل آدرس IP را در لیست سیاه قرار داد.

اختصاصی میزبانی وب

میزبانی اختصاصی

یک سرویس اختصاصی میزبانی وب را می توان با زندگی در یک اقامتگاه مستقل مقایسه کرد. این یک نوع سرویس است که در آن کل سرور توسط یک وب سایت واحد اشغال می شود. در نتیجه ، صاحب وب سایت کنترل کاملی روی سرور دارد. در پهنای باند و فضای دیسک محدودیتی وجود ندارد. در یک سرویس میزبانی وب مشترک ، یک مدیر تنظیم و عملکرد فنی سرور را کنترل می کند. برای یک سرور اختصاصی ، تعدادی مهارت فنی وجود دارد که باید در آنجا باشند. یک نیاز اضافی برای راه اندازی ، مدیریت و مدیریت سرور وجود دارد ، اما با برنامه های میزبانی جدید و کاملاً اختصاصی می توان این موضوع را با قیمت کمی بالاتر سود برد. علاوه بر این خدمات میزبانی اختصاصی ارائه عملکرد بالا ، ثبات ایمیل ، امنیت و کنترل. چنین خدماتی برای وب سایتهایی که ترافیک بالایی دارند و از امکانات گسترده استفاده می کنند ایده آل است. پورتال های خرید آنلاین به طور معمول از میزبانی وب اختصاصی استفاده می کنند. برخلاف استفاده از یک سرویس میزبانی وب مشترک ، احتمال اینکه لیست شما در لیست سیاه با استفاده از یک سرویس میزبانی وب اختصاصی ثبت شود ، همانطور که شما در کنترل کامل سرور هستید..

میزبانی وب سرور مجازی خصوصی (VPS)

سرور خصوصی مجازی

میزبانی وب VPS نوعی میزبانی است که بین میزبانی وب مشترک و میزبانی وب اختصاصی قرار می گیرد. این را می توان با زندگی در یک آپارتمان مقایسه کرد ، جایی که شما چیزهایی را در مورد این ملک به اشتراک می گذارید ، اما در نهایت شما مسئولیت نگهداری از املاک خود را در داخل مجتمع مسئولیت دارید. استفاده از فضای گسترده دیسک و پهنای باند را ارائه می دهد. چنین سرویس میزبانی ایده آل توسط یک شرکت با برنامه های سنگین منابع و داده های امن استفاده می شود. مانند مورد میزبانی وب اختصاصی ، میزبانی VPS توسط وب سایتهایی استفاده می شود که ترافیک زیادی را تجربه می کنند. با این حال ، ارزان تر از استفاده از سرویس اختصاصی میزبانی وب است زیرا سرور هنوز توسط چندین کاربر مشترک است. اگرچه می توانید سرور را به هر شکلی که می خواهید پیکربندی کنید ، بازهم به یک مدیر سیستم اختصاصی برای مراقبت از سرور خود نیاز دارید.. جدول زیر چگونگی تفاوت هر سرویس میزبانی با دیگری را خلاصه می کند:

میزبانی وب مشترکاختصاصی میزبانی وبمیزبانی وب VPS
سرور توسط چندین وب سایت به اشتراک گذاشته می شود. پهنای باند محدود و فضای دیسک را ارائه می دهد. این به دلیل هزینه های مشترک نسبتاً ارزان است. به این دلیل نیازی نیست که صاحب وب سایت مهارت فنی زیادی داشته باشد. types.It کمترین امنیت در بین سه نوع است.یک سرور فقط به یک وب سایت اختصاص داده شده است. این پهنای باند بالا و فضای دیسک را ارائه می دهد. این به دلیل عدم وجود هزینه های مشترک بسیار گران است. صاحب وب سایت به دلیل داشتن کنترل کامل سرور باید مهارت های فنی داشته باشد. برای کنترل ترافیک بالا. کنترل بالایی را ارائه می دهد. امنیت بالایی را ارائه می دهد.یک سرور توسط چندین وب سایت به اشتراک گذاشته شده است. پهنای باند و فضای دیسک بالایی را ارائه می دهد. این بسیار گران است اما ارزان تر از یک سرویس اختصاصی میزبانی وب است. این نیاز به مالک سایت ندارد که مهارت فنی زیادی داشته باشد بلکه به یک مدیر سیستم نیاز دارد. طراحی شده است تا مسئولیت ترافیک بالا را کنترل کند. کنترل بالایی را ارائه می دهد. امنیت بالایی را ارائه می دهد.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map