WordPress.com به WordPress.org

آسان WordPress.com به WordPress.org راهنمای مهاجرتاگر تازه کار را شروع کرده اید ، WordPress.com گزینه خوبی است.


با این حال ، خیلی زود ، متوجه خواهید شد که نمی توانید دقیقاً سایت خود را به طور کامل شخصی سازی کنید ، به خصوص اگر در برنامه رایگان هستید.

از طرف دیگر WordPress.org دارای گزینه های سفارشی سازی بسیار بیشتری است. دلیل این امر بسیار ساده است: WordPress.org یک پلتفرم منبع باز است به این معنی که با دانش نویسی مناسب ، می توانید به راحتی هر نوع وب سایت مورد نظر خود را توسعه دهید. علاوه بر این ، تم ها و افزونه های بیشتری برای WordPress.org در دسترس است و این مضامین معمولاً شامل گزینه های طراحی و طراحی بیشتری هستند که باعث می شود سایت شما به شکلی که می خواهید سفارشی کنید..

از آنجا که WordPress.org یک سیستم عامل منبع باز است ، شما می توانید کد اساسی را که باعث می شود WordPress متناسب با نیاز سایت شما باشد ، تغییر دهید. شما همچنین می توانید از هرکدام از شرکت های میزبانی که می خواهید استفاده کنید و هر زمان که بخواهید به یک شرکت میزبان دیگر بروید.

3 ابزار لازم برای مهاجرت موفق

اکنون که ما پوشش داده ایم که چرا شما باید از WordPress.com مهاجرت کنید ، اجازه دهید قبل از مهاجرت سایت خود به موارد مورد نیاز خود بپردازیم.

1. نام دامنه

اگر از برنامه رایگان در WordPress.com استفاده کرده اید ، احتمال دارد به یک نام دامنه برای سایت خود نیاز داشته باشید. در حالی که یافتن یک نام دامنه عالی با پسوند .com بسیار چالش برانگیز است ، رسالت غیرممکن نیست.

اگر هنوز نام دامنه ندارید ، از این مراحل برای ثبت نام دامنه استفاده کنید.

2. حساب میزبانی

کمبود شرکت های میزبان وردپرس به صورت آنلاین وجود ندارد. پیدا کردن یک مورد مناسب می تواند مشکل باشد ، بنابراین در اینجا باید چند نکته را در خاطر داشته باشید:

 • همیشه بررسی های شخص ثالث را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشتریان از خدمات رضایت دارند
 • به یاد داشته باشید که ارزان تر همیشه به معنای بهتر نیست. اگر نقشه میزبانی ارزان را انتخاب می کنید ، خطر بارگیری سایت شما به آرامی یا در معرض خطرات امنیتی مختلف وجود دارد. این ایده خوبی است که هزینه حساب میزبانی خود را پرداخت کنید و مطمئن شوید که شرکت میزبان شما اقدامات اصلی امنیتی را ارائه می دهد
 • با شروع گپ یا تماس با آنها از طریق ایمیل ، پشتیبانی مشتری را بررسی کنید. مطمئن باشید که شرکتی که انتخاب کرده اید به موقع پاسخ می دهد به عنوان آخرین چیزی که می خواهید مدت طولانی انتظار در مواقع نیاز فوری به پشتیبانی است

مکان خوب برای شروع با پیدا کردن یک شرکت میزبان شامل WordPress.org است صفحه میزبانی.

3. نصب وردپرس تازه

در آخر ، به نصب جدید WordPress.org نیز نیاز خواهید داشت. هنگامی که حساب میزبانی خود را خریداری کردید ، ارائه دهنده میزبان شما جزئیات ورود به سیستم را برای شما می فرستد.

نصب وردپرس

با استفاده از نام و رمز عبوری که در اختیارتان قرار داده اند می توانید وارد شوید و به دنبال آیکون وردپرس باشید. از آنجا می توانید مراحل نصب را آغاز کرده و پیام های نصب وردپرس را دنبال کنید. این شامل تنظیم عنوان سایت شما و ایجاد نام کاربری و رمز عبور برای داشبورد وردپرس شما خواهد بود.

هنگامی که آن اطلاعات را وارد کردید ، وردپرس مراحل نصب را کامل می کند که در آن مرحله می توانید به مراحل مهاجرت بروید.

انتقال WordPress.com به WordPress.org خود میزبان

مرحله 1: محتوای خود را از سایت WordPress.com خود صادر کنید

اول از همه ، باید محتوای خود را از سایت قدیمی WordPress.com خود صادر کنید. با ورود به WordPress.com شروع کنید و سپس به بروید مکان من کلیک کنید و کلیک کنید مدیر WP.

هنگامی که درون داشبورد خود هستید ، به سمت پیمایش بروید ابزار> صادرات. همانطور که از تصویر می بینید ، می توانید بین دو گزینه انتخاب کنید: Guided Transfer که شما را به 129 دلار باز می کند یا گزینه Export Export (رایگان). انتخاب صادرات با کلیک روی گزینه شروع کنید دکمه.

گزینه صادرات را انتخاب کنید

در صفحه بعد ، مطمئن شوید که همه مطالب انتخاب شده و سپس پرونده صادرات بارگیری را فشار دهید. با این کار اطمینان حاصل می شود که تمام پست ها ، نظرات ، دسته ها و رسانه های شما در پرونده XML نهایی صادر می شوند.

تنظیمات صادرات

شایان ذکر است که اگر سایت WordPress.com خود را برای چندین سال داشته باشید ، ممکن است پرونده XML نهایی شما از 32MB بزرگتر باشد. در این صورت ، با تلاش برای وارد کردن آن به وب سایت جدید WordPress.org خود به مشکلاتی برخورد خواهید کرد. شما باید نصب کنید شکاف پرونده WXR برای تقسیم پرونده XML خود به چندین پرونده کوچکتر. از طرف دیگر ، می توانید با شرکت میزبان خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید که آیا می توانند محدودیت بارگذاری شما را به طور موقت افزایش دهند.

مرحله دوم: افزونه وارد کننده WordPress را در سایت WordPress.org خود نصب کنید

مرحله بعدی نصب افزونه WordPress Importer در سایت WordPress.org است. اطمینان حاصل کنید که وارد داشبورد WordPress.org خود شده و به آن بروید ابزار> واردات.

آخرین گزینه را انتخاب کنید, وردپرس, و سپس روی کلیک کنید نصب ارتباط دادن. افزونه نصب می شود و می توانید مرحله بعدی را انجام دهید.

افزونه Importer را نصب کنید

مرحله 3: محتوای خود را وارد کنید

شما محتوا را از سایت قدیمی خود صادر کرده اید و وب سایت جدید میزبان خود WordPress.org را آماده کرده اید. اکنون زمان وارد کردن محتوای شما است.

با کلیک بر روی شروع کنید واردکننده را اجرا کنید ارتباط دادن. کلیک کنید بر روی پرونده XML خود را انتخاب کنید و بر روی رایانه خود به آن حرکت کنید. سپس ، دکمه آبی که می گوید را فشار دهید آپلود فایل و واردات.

وارد کردن سایت

در صفحه بعد از شما سؤال می شود که آیا می خواهید پست های وارداتی را به کاربر موجود اختصاص دهید یا می خواهید کاربر جدیدی ایجاد کنید یا خیر. اگر وبلاگ شما دارای چندین نویسنده است ، لازم است این کار را برای هر نویسنده انجام دهید. تنها موردی که باید روی انتخاب شما تأثیر بگذارد ، این است که اگر می خواهید همان مارک و نام کاربری را که در WordPress.com داشته اید داشته باشید یا اگر قصد یک انتخاب مجدد کامل را دارید.

هنگامی که تصمیم خود را اتخاذ کردید ، مطمئن شوید که کادر کنار خطی که خوانده شده است فایل های پیوست را دانلود کرده و وارد برنامه کنید بررسی شده است این امر باعث می شود تصاویر شما از سایت قدیمی منتقل شوند. سپس ، دکمه ارسال را فشار داده و صبر کنید تا روند واردات تمام شود.

پس از اتمام این کار ، در قسمت داشبورد خود یک اعلان مشاهده خواهید کرد ، یعنی زمان آن است که زمان مرحله بعدی روند مهاجرت باشد.

مرحله 4: محتوا و تصاویر خود را بررسی کنید

اکنون که محتوا را از سایت WordPress.com خود وارد کرده اید ، وقت آن است که بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به راحتی منتقل می شود. در برخی موارد ، به خصوص اگر سایت قدیمی شما تصاویر زیادی داشته باشد ، متوجه می شوید که همه تصاویر وارد نشده اند.

با این وجود می توانید از افزونه هایی مانند استفاده کنید تصاویر بارگذاری خودکار. این افزونه پست های شما را برای پیوندهای تصویر خارجی اسکن می کند و سپس سه کار را انجام می دهد:

 • به طور خودکار تصاویر خارجی را در فهرست بارگذاری وردپرس بارگذاری و وارد کنید
 • تصاویر را به کتابخانه رسانه اضافه کنید
 • آدرس های URL جدید را با آدرس های قدیمی جایگزین کنید

تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که افزونه را نصب و فعال کنید و تنظیمات را به دلخواه خود پیکربندی کنید ، اگرچه تنظیمات پیش فرض مطابق شکل.

مرحله 5: سایت WordPress.com خود را به سایت جدید WordPress.org خود هدایت کنید

آخرین مرحله در روند مهاجرت ، تغییر مسیر سایت WordPress.com به سایت جدید WordPress.org است. دلیل اصلی انجام این کار این است که اگر سایت خود را به سادگی در یک دامنه جدید جابجا کنید ، خطر از دست دادن رتبه موتورهای جستجوگر خود را مرتفع می کنید..

ثانیا ، اگر شما به سادگی سایت خود را تغییر دهید ، بدون اطلاع آنها از تغییر ، خطر از دست دادن بازدید کنندگان خود را نیز برطرف می کنید.

متأسفانه ، این بخش از فرآیند به هزینه اضافی نیاز دارد زیرا WordPress.com به شما اجازه نمی دهد پرونده های اصلی سایت خود را تغییر دهید. خوشبختانه ، هزینه گزاف نیست و برای شما 13 دلار در سال هزینه خواهد داشت. این کارهایی است که شما باید انجام دهید.

به وب سایت قدیمی WordPress.com خود برگردید و به آن بروید مکان من برگه پس از آنجا ، کلیک کنید تنظیمات. پیدا کن آدرس سایت قسمت را کلیک کنید و سپس روی پیوند تغییر مسیر در قسمت URL کلیک کنید.

هدایت یک سایت

در صفحه بعد نام دامنه جدید خود را وارد کرده و سپس را فشار دهید برو دکمه. می توانید در صفحه بعد پرداخت را انجام دهید و انجام داده اید.

وب سایت قدیمی WordPress.com شما با یک تغییر مسیر دائمی 301 به سایت جدید WordPress.org شما هدایت می شود. این ایده خوبی است که حداقل دو سال بتوانید تغییر مسیر را برای دو سال حفظ کنید تا اطمینان حاصل شود که همه نام دامنه جدید شما را به خاطر بسپارند یا نشانگر آن باشند.

از طرف دیگر ، اگر نمی خواهید هزینه تغییر مسیر را بپردازید ، در هنگام تنظیم سایت قدیمی WordPress.com خود در خصوص خصوصی ، به مشترکین خود ایمیل بفرستید و در مورد سایت جدید خود به آنها اطلاع دهید. می توانید با رفتن به این کار را انجام دهید سایت من> مدیر WP. وقتی در داشبورد هستید ، به آن بروید تنظیمات> خواندن و کادر مورد نظر را علامت بزنید دوست دارم سایت من خصوصی باشد ، فقط برای خودم و کاربرانی که انتخاب می کنم قابل مشاهده باشد. 

همچنین می توانید پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را به روز کنید تا پیوندی به صفحه جدید خود درج کنید تا پیروان شما بتوانند به راحتی به سایت جدید شما دسترسی پیدا کنند.

همه آنچه که اکنون برای گفتن باقی مانده است تبریک است! اگر تمام مراحل این آموزش را دنبال کرده اید ، اکنون وب سایت شما باید به صورت زنده در WordPress.org باشد.

افکار نهایی

مهاجرت سایت شما از WordPress.com کمی کار می کند اما مزایا شامل گزینه های سفارشی سازی بیشتر برای سایت شما و همچنین مالکیت کامل سایت و محتوای شماست.

وقتی این مسئله را در نظر گرفتید ، ارزش دارد که یک بعد از ظهر برای مهاجرت به سایت خود اختصاص دهید ، بنابراین قدم بزنید و سایت WordPress.com خود را به WordPress.org انتقال دهید..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map